» »

Katera klima

Katera klima

««
92 / 119
»»

;-) ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Bauka
Talno izvedbo vzemi, ako je gretje primarno pomembno.Je pa to dražje kot split stropna varianta.


;-)
Jager je zmontiral klime ?


Zdravo, ja jager je zmontiral te tesle oz njihov monter, ki je bil res car. Ko je prisel sma ugotovila da jih jaz nimam doma; n da jih on nima v avtu zato sma pol dneva cakala da dostavijo klime.

Na koncu nama je bilo dolgcas in sma zgornjo montirala na hodnih v osrednjem delu hise in naredila cez kopalnico podometno instalacijo tako da sem z monterjem res zadovoljen, sploh da je bil pri meni od 8zjutraj do 7 zvecer, pol dneva sma cakala klime, potem je bila toca in neurje na koncu se izpad elektrike.

Glede na to da sta dve klimi z montazo stali 1070€ lahko recem da si neznam predstavljat kako bi boljse lahko delali. Zgornjo etazo kompletno ohladi zgornja, motoriziran flow levo desno pihne res v vse sobe. Ohlajena je tud tista soba nad katero je ob vstopu nad vrati klima.

Ce jo nasaltam zjutraj tekom dneva sploh tiste v spodnjem stuku nebi rabo ker zgornji hladen zrak zacne lepo lezt dol.

Malo je me bilo strah da je samo tristopenjska nastavitev ventilatorja, ampak uporabljam jih samo na min stopnji oz. Vecino casa so v sleep da cimmanj piha.

Nastavljene imamo vecina na 24 ali 23 stopinj na 22 kot pisejo eni si ne predstavljam ze to me zabije ko stopim v hiso.

Torej ko potegnem crto zaenkrat se je izkazal dober nakup, klima samo v mansardi bi bila dovolj, ampak ok imam toplotno crpalko za 600€ tak da ce mi ta odpove sred zime upam da mi bodo klime pomagale prezivet dokler ne zmontiram druge tak da ne obzalujem.

pero23 ::

Kakšno mnenje glede Bergen klim, ki jih pri nas prodaja Termotehnika? Konkretno ta model http://bergen.si/pine-inverter-wifi
Gre res za Gree klimo, ki se trži pod imenom Bergen za balkanski trg?

In še eno vprašanje glede vakumiranja cevi. Je vakumiranje cevi vedno potrebno izvesti? Situacija pri nas je namreč sledeča: zaradi obnove fasade smo morali odstraniti zunanjo enoto obstoječe klime. Ker je obstoječa klima že zelo stara, smo se odločili za nakup nove. Napeljava (cevi) obstoječe klime nismo odstranjevali in bi jih uporabili za novo montirano klimo. Razdalja med notranjo in zunanjo enoto bo cca. 4,5m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pero23 ()

;-) ::

Saj stare cevi lahko lihtak vakuumiras. Zakaj jih nebi :)?

pero23 ::

Gre bolj za vprašanje ali je potrebno vakumirati. Preveril sem namreč pri dveh potencialnih monterjih nove klime in oba sta rekla, da ni potrebno vakumirati, če cevi niso daljše od 5-6 metrov. Po forumih pa berem, da je to potrebno izvesti ne glede na dolžino cevi...

Killermode ::

pero23 je izjavil:

Gre bolj za vprašanje ali je potrebno vakumirati. Preveril sem namreč pri dveh potencialnih monterjih nove klime in oba sta rekla, da ni potrebno vakumirati, če cevi niso daljše od 5-6 metrov. Po forumih pa berem, da je to potrebno izvesti ne glede na dolžino cevi...

Res ne vem zakaj kdo nebi vakumiral cevi.
Traja 5 minut in zagotovo se preveri če kje cevi puščajo.

;-) ::

Res ne razumem zakaj jih NEBI, nebi reko da je to nek placljiv postopek tak pa je free.

Pa se zraka nimas zraven plina not.

Vanadium ::

Evo na spletni strani južnih sosedov malo piše glede vakumiranja:

https://eko-klimaservis.rs/index.php/be...

Predvsem je bolj namen preverba tesnost sistema in izločanje vlage iz cevi kolikor sem razumel.

energetik ::

pero23 je izjavil:

Gre bolj za vprašanje ali je potrebno vakumirati. Preveril sem namreč pri dveh potencialnih monterjih nove klime in oba sta rekla, da ni potrebno vakumirati, če cevi niso daljše od 5-6 metrov. Po forumih pa berem, da je to potrebno izvesti ne glede na dolžino cevi...
Samo stran od takih šalabajzerjev. Vsaj normalen monter ti bo cevi zvakumiral, nima veze ali nove ali stare ali glede razdalje. Vakumira se zaradi tega, da se iz cevi IN notranje enote odstrani zrak in predvsem vlago ki je v zraku! Šele takrat sistem deluje optimalno.

ezzy ::

Letos sem sam zmontiral Panasonic klimo in v navodilih piše, da je potrebno vakumirati. Jaz bi na tvojem mestu vakumiral cevi. (zakaj ne bi?) Verjetno pa si dobil te odgovore od ta istih monterjev, ki trdijo, da je lahko minimalna dolžina cevi poljubna, čeprav je v navodilih točno napisano, min dolžina cevi 3m.

pero23 ::

Hvala za odgovore. Bom zahteval, da se to izvede.

nsa_ag3nt ::

Če si jo že zagnal brez, da bilo vakuumiranje izvedeno, si zajebal.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

starfotr ::

Nihče od monterjev ne vakumira, sedaj poleti. Vakumiranje se lahko izvaja tudi pol ure.

Zato stalno trobim, da se poleti, ko vsi monterji (šalabajzerji ali pa dobri) nimajo časa, se ne naroča montaže, servisa, ipd. Ker ti naredijo samo da je.

Isto je pri vseh zadevah. Smučke si dajte zrihtat drug teden. Pa decembra bicikel na servis peljat. Pa jadra dat zrihtat od jadrnic. Zimske gume se valda menja pred novembrom, to se že ve.

Magic1 ::

Vakumira se res lahko pol ure, vendar večino normalnih tudi v največji gužvi zalaufa za vsaj 10min in med tem časom pospravijo ter spišejo potrdilo. V 10 min pobere ven pri normalnih dolžinah vsaj 95% zraka, kar je verjetno že čisto dovolj.
Magic

starfotr ::

Jaz se držim načela dobro ali nič. Če ne zvakumira kot je treba, je pač šalabajzer, pa če je olajševalna okoliščina, da se je vsaj potrudil priklopit...

Se vidi, da je šolstvo nastavljeno tako, da če se nekdo trudi, da pride čez, čeprav nič ne zna. In potem se trud nagrajuje in tudi tolerira, čeprav je izdelek ali storitev kilava.

Ni dobro, ponovi vajo.

darkolord ::

V 10 min pobere ven pri normalnih dolžinah vsaj 95% zraka, kar je verjetno že čisto dovolj.
:))

95% zraka gre ven v nekaj sekundah.

Problem ni zrak, problem je vlaga. Pri vakuumiranju se vrelišče vode zniža in voda zavre v ceveh, pumpa jo pa posesa. Ker se voda pri tem še močno razširi, lahko traja nekaj časa, da se posesa vsa para.

kk26 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Če si jo že zagnal brez, da bilo vakuumiranje izvedeno, si zajebal.


Zakaj bi zajebal? Saj jo lahko vakuumira kasneje?

energetik ::

Lahko jo, ampak bo plačal še komplet nov plin.

Magic1 ::

darkolord je izjavil:

V 10 min pobere ven pri normalnih dolžinah vsaj 95% zraka, kar je verjetno že čisto dovolj.
:))

95% zraka gre ven v nekaj sekundah.

Problem ni zrak, problem je vlaga. Pri vakuumiranju se vrelišče vode zniža in voda zavre v ceveh, pumpa jo pa posesa. Ker se voda pri tem še močno razširi, lahko traja nekaj časa, da se posesa vsa para.

Je ras, seveda če se voda nekje nabere v sistemu, kar ni ravno običajno pri sveži montaži. Drugače je večina v zraku in gre ven v prvih minutah. Drugi večji problem je, da bi veničo klepcev imelo klimo v vročinskem valu in to TAKOJ! Pol pa smo kjer smo. Ta poštenga boš čakal do konca poletja, nepopolno pa boš dobil prej. Izberi.
Magic

lonewolf_ ::

Za takoj bi mogla bit cena montaže dvojna. Ker pozimi se noben ne spomni, niti da bi dal klimo očistit :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

pero23 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Če si jo že zagnal brez, da bilo vakuumiranje izvedeno, si zajebal.

Nova klima še ni zmontirana, niti ne naročena. Sprašujem prej, da vem na kaj biti pozoren pri montaži. Predvidevam, da je višek sezone montaže klim že mimo in bodo monterji zdaj v začetku septembra bolj na voljo. Ne morem pa čakati do zime, ker živim v bloku in je trenutno postavljen gradbeni oder, ki ga lahko monter koristi za montažo klime. Ko odra ne bo več, bo montaža krepko dražja zaradi potrebe po dvigalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pero23 ()

starfotr ::

Moraš jih ulovit med poletjem in zimo, nekje jeseni, vendar ne prepozno ali pa med zimo in poletjem, se pravi nekje spomladi. Ker mnogi se spomnejo, da bi imeli pa toplotno črpalko pred zimsko sezono... Veliko klimašev dela tudi to.

Zakaj dvojna cena montaže? Saj je že tako dovolj visoka. In več kot dvojno ceno imaš že s tem, ko ti zajebejo klimo, ker ne vakumirajo. To je pač davek na neumno razmišljanje, da se klimo naroča sredi poletja.

pero23 ::

Kjerkoli gledaš klimo z montažo, je v osnovni montaži zajeta le montaža do višine 3m. Za montažo v višjih nadstropjih bloka, kjer je potrebno uporabiti dvigalo za montažo, je vsaj 100€ več, plus dodatno računajo še delo na višini, tako da na koncu pride cca 150€ dodatka za montažo na ceno, kjer je že vključena osnovna montaža. Zato se mi bolj splača montirati zdaj, ko je še postavljen gradbeni oder.

buttcrack ::

glede na to, da pišete, da naj bi bila (mora biti) cev dolga vsaj 3m, me zanima kaj je minus, če ni?

Razmišljam, da bi si jeseni dal montirat klimo, ampak ker je blok in višje nadstropje, bi bila pač not. in zun. enota bolj kot ne samo skozi zid.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Moraš jih ulovit med poletjem in zimo, nekje jeseni, vendar ne prepozno ali pa med zimo in poletjem, se pravi nekje spomladi. Ker mnogi se spomnejo, da bi imeli pa toplotno črpalko pred zimsko sezono... Veliko klimašev dela tudi to.

Zakaj dvojna cena montaže? Saj je že tako dovolj visoka. In več kot dvojno ceno imaš že s tem, ko ti zajebejo klimo, ker ne vakumirajo. To je pač davek na neumno razmišljanje, da se klimo naroča sredi poletja.
Po mojem je optimum za vgradnjo nekje feb-mar. Takrat se ne montirajo ne TČ ne klime, verjetno tudi ne servisirajo.

Sicer pa je katastrofa, da monterji divjajo in delajo površno. Ne razumem, zakaj ne delajo vedno enako kvalitetno, samo v gužvi dvignejo cene. Zaslužili bi enako, stranke pa bi bile zadovoljne.

starfotr ::

Pa saj ni treba dvignit cen.

Zakaj delajo tako? Zato, ker je folk driskast, saj se vidi tudi v te temi. Kupijo klimo, jim rečejo, da bo zmontirana v nekem obdobju (kar je itak nerealno), potem pa vletava 100 drugih vmes in na koncu je sranje, ker je treba vse podelat.

Saj je v vseh sezonskih zadevah tako. Driske bi spomladi servis kolesa, medtem ko jim celo zimo stoji v kleti, pa 1 dan pred smučanjem je treba zrihtat dile... Da ne omenjam, da bi pa vsi 15. 11. radi imeli zimske gume, ker prej se to ne dela. Ali pa vinjete, vsi v nakup zadnji dan.

Pač folk je butast in driskast. Jebi ga, glej, izgleda je to v naši naravi. Ne vem čemu imamo to v genih.

bzp ::

Ampak če grem 15.11. menjat gume to ni opravičilo da so slabo privijačene. Ali pa da 31.1. dobim strgano vinjeto.

Meni so klimo montirali spomladi. Pa se ne spomnim da bi jo vakumirali (je*iga, nisem bil pozoren, preveč vsega bilo takrat), sigurno jo pa niso pol ure. Kaj to pomeni za delovanje in življensko dobo klime? Se da kako (ob servisu?) ugotoviti če bi bilo dobro zvakumirati ali to narediti preventivno? Enkrat v januarju, da ne bo slučajno serviser preobremenjen.

darkolord ::

buttcrack je izjavil:

glede na to, da pišete, da naj bi bila (mora biti) cev dolga vsaj 3m, me zanima kaj je minus, če ni?
Poglavitni razlog je hrup, ki se prenaša iz zunanje na notranjo enoto preko bakrenih cevi. Tudi količina plina, ki je tovarniško v klimi, je za takšno razdaljo lahko nekoliko prevelika (čeprav verjetno ne kritično).

Se da kako (ob servisu?) ugotoviti če bi bilo dobro zvakumirati ali to narediti preventivno?
Ugotoviti se tega naknadno ne da. Da se zvakumirati naknadno, ampak mora serviser pripeljati napravo za recikliranje plina, da ti ga vrne nazaj v klimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

starfotr ::

Verjetnost, da bo slabo narejeno je veliko večja, če se vsem mudi, pride do napak. In ja, lahko je slabo scentrirano ali tudi privijačeno.

Če ne drugega, s takim odnosom trošiš svoj čas in živce ter tudi denar brez potrebe.

Pri vinjetah je pa verjetnost da pozabiš na menjavo tudi večja, saj jih vedno v prvih dneh nekaj dobijo, ker pametnjakoviči ne poskrbijo za ustrezno vinjeto v dvomesečnem obdobju. Ker so pač neodgovorni bedaki.

In ne, vakumirat naknadno je pač brezveze. Klima bo zaradi tega delovala slabše, živ. doba kompresorja bo krajša ipd. So pač že zajebali stvar. Pustiš kot je, ob naslednjem nakupu in montaži se pa pač posveča tem zadevam mnogo bolj.

buttcrack ::

starfotr je izjavil:

Pa saj ni treba dvignit cen.

Zakaj delajo tako? Zato, ker je folk driskast, saj se vidi tudi v te temi. Kupijo klimo, jim rečejo, da bo zmontirana v nekem obdobju (kar je itak nerealno), potem pa vletava 100 drugih vmes in na koncu je sranje, ker je treba vse podelat.

Saj je v vseh sezonskih zadevah tako. Driske bi spomladi servis kolesa, medtem ko jim celo zimo stoji v kleti, pa 1 dan pred smučanjem je treba zrihtat dile... Da ne omenjam, da bi pa vsi 15. 11. radi imeli zimske gume, ker prej se to ne dela. Ali pa vinjete, vsi v nakup zadnji dan.

Pač folk je butast in driskast. Jebi ga, glej, izgleda je to v naši naravi. Ne vem čemu imamo to v genih.

gleda C&H klimo, ki jo večina hvali zaradi P/P in potem na nekaterih štacunah vidiš malo zvezdic, greš pogeldat kaj hudiča se jim kvari ali kaj je tako slabega s to klimo in potem vidiš da folk daje klimi 0 zvezdic, ker je bila montaža teden dni kasneje od obljubljenih 10ih :)
bedaki pač :)

@darkolord Hvala!

Zgodovina sprememb…

energetik ::

starfotr je izjavil:


In ne, vakumirat naknadno je pač brezveze. Klima bo zaradi tega delovala slabše, živ. doba kompresorja bo krajša ipd. So pač že zajebali stvar. Pustiš kot je, ob naslednjem nakupu in montaži se pa pač posveča tem zadevam mnogo bolj.

No, ni ravno brezveze. Korozija zaradi vsebnosti vode se dogaja postopoma, če jo izprazniš, vakumiraš in na novo nafilaš recimo po 1 letu, boš verjetno zadevo rešil. Po 10 letih je pa verjetno res brezveze in počakaš da crkne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TheBlueOne ::

Pozna kdo trenutno kaksno dobro ponudbo pod 1000EUR z montazo za hlajenje med 20 in 40 m2? Inverter verjetno ze mora biti, lokacija Koroska... Tnx

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

1000 je že precej velik v bistvu.
Dobiš dobro 3.5kw micko z montažo.

facepalm ::

vceraj opazil to cudo v merkuruju: "klima brez zunanje enote"

ima kdo kaksno mnenje/izkusnje?

verjamem, da je split sistem boljsi, vendar sam potrebujem 6 klim, 6 zunanjih enot ne pride v postev, za postavitev multisplit sistema, pa bi imel OGROMNO dela s speljevanjem cevi in odtokov za kondenz. pa razmisljam o opciji, da bi v 2 sobi namestil tole zadevo.

Gregor P ::

Tega sicer ne poznam, a tudi ta mora imeti vsaj eno cev za odtok vode in pa seveda tudi vroč zrak mora iti nekam. In pa najbrž je bolj hrupna, ker se vse odvija v sobi.

Če že, se mi zdi tisti nasvet o okenskih klimah potem bolj primeren.

BorutK-73 je izjavil:

Edina prenosna klima ki je OK je okenska verzija.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

facepalm ::

Ta klima naj bi potrebovala 2 luknji v zidu fi16 za izmenjavo zraka in kondenz. v dveh sobah bi bilo to lazje izvedljivo kakor napeljava split sistema, saj bi zunanje enote lahko bile le na drugi strani hise:)

sej ne vem.. tudi ta ideja mi ne disi prevec, ampak ce ta stvar ucinkovito hladi/greje, bi jo vsaj uposteval. hrup pa naj bi bil 27dB.

energetik ::

facepalm je izjavil:

Ta klima naj bi potrebovala 2 luknji v zidu fi16 za izmenjavo zraka in kondenz. v dveh sobah bi bilo to lazje izvedljivo kakor napeljava split sistema, saj bi zunanje enote lahko bile le na drugi strani hise:)

sej ne vem.. tudi ta ideja mi ne disi prevec, ampak ce ta stvar ucinkovito hladi/greje, bi jo vsaj uposteval. hrup pa naj bi bil 27dB.
Ta zadeva je učinkovita, seveda ima malce manjši EER kot tapravi split, pa vendar kot si sam ugotovil rabi samo 2 luknji v zid. Kondenzat izpareva skozi vroči izpuh. Zdj kolk glasna je, pa ne vem. Bolj kot split vsekakor, naj bi pa bila precej dobro izolirana.

Badwolff ::

Kako se konekta Mitsubishijevo klimo na WiFi?

NejcSSD ::

Kupit moraš vmesnik, potem pa imaš app MelCloud na telefonu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Badwolff ::

muči me postopek od tu naprej
imam klimo, imam vmesnik, imam mecloud...
kaj pa sedaj? navodila so mi povsem nerazumljiva

če skeniram kodo se ne zgodi nič, samo napiše mi, da ni registrirano
sedaj se nekaj matram z access point mode pairing pa tudi ne pridem nikamor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

J.F.K. ::

Badwolff ::

Marsikaj sem pogledal :D
Če bi se kdo rabil...

1. 7 sekund tišiš mode tipko
2. Telefon konektiraš na WiFi od klime (ignoriraš no internet obvestilo )
3. Odpreš bromite in vpišeš not IP (192.168. 15.1 Al neki tazga), še vedno ignoriraš obvestila o koncu sveta aka no internet
4. V strani, ki se ti odpre vpišeš said in key z wifi naprave

Veron ::

Malo pomoči.

Ali obstajajo klime, ki imajo nekoliko manjšo zunanjo enoto?
Ali obstaja kaka notranja enota, ki ne rabi 40cm stropa? Namreč stropi so 2.7m, ampak so tudi okna in vrata zelo visoka.

Ena opcija je "talna" notranja enota, ampak mesto primerno za montažo je cca 7m od zunanje enote.

velikiluka ::

Nabavil bi 2 klimi napravi, ki bosta namenjeni skoraj izključno ogrevanju v prehodnem obdobju. Potreb po hlajenju poleti praktično nimamo. Ko bo mraz bi še vedno ogrevali s pečjo na drva z zalogovnikom. Izolacija je ok. Gre se zato, da ne poganjam celega sistema za dvig temperature za 3 stopinje.
Gre za ogrevanje:
1. klima nameščena na hodniku: Hodnik+2*Soba+Kopalnica: ca. 40-50 m2.
2. klima: Dnevna soba + kuhinja: ca. 50 m2

Klimi bi namestil v sicer nuporabno podstrešje. Vem, da to pomeni zelo slabši izkoristek pri hlajenju, tudi monter zna komplicirat ker bo treba prebit ploščo.

Razmišljal sem o klimi: Gorenje REA 35. Precej poceni varianta. Ima kdo izkušnje? Budget za vse skupaj je okoli 2000 €.
https://si.gorenje.com/Izdelki/Ogrevanj...

energetik ::

Na podstrešju boš rabil na vsaki strani veliko okno, ves čas odprto. Sicer boš lahko podstrešje uporabil kot hladilnico oz. zamrzovalnik...

Če imaš v redu narejen sistem drva+zalogovnik, kaj je problem ga imeti v pogonu? V prehodnem obdobju pokuriš 1 peč na X dni, da nafilaš zalogovnik, za ostalo bi morala poskrbeti avtomatika in črpati toploto iz zalogovnika, kadar je potrebno, s porabo 1 obtočne črpalke ~60W...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

piloto ::

krepki je izjavil:

Pa saj med tema dvema klimama se mi zdi da ni neke razlike.
https://www.emundia.si/toyotomi-klimats...
https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

Jas imam tole Toyoto
mi in deluje odlično celo zelo dobro wifi povezavo ima in jo uklapljaš in izklapljaš od koder jo hočeš ter nastavljaš vse možne funkcije ,jas jo iz tujine uklapljam....;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: piloto ()

negrdiraček ::

Kaj je bolje - da bi na eno zunanjo enoto (inverterske) klime montiral kar dve klimi? Recimo na tole iz prejšnjega posta:

https://www.emundia.si/toyotomi-klimats...

Ali je bolje da namestim dva kompleta (inverterskih) klim? Cevi bi šle direktno v eno sobo cca 1m in v drugo kar naprej še 5m.

Gre se za dvig temperature v dveh spalnicah pozimi iz 10 0C NA 16 0C in poleti za minimalno znižanje temperature oz samo sušenje zraka...hiša ni izolirana a lokacija je primorska...

;-) ::

Obema velikiluka in megrdi racek bi ble dovolj ze dve poceni klimi, ker zmorejo vec kot si mislis. Nase tesle obe skupaj za jurja z montazo grejeta in hladita za salo vsaka svojo etazo.

starfotr ::

Bolje je kupiti 2 samostojni klimi, kot eno multisplit. Multisplit so večinoma tudi enofazne, namesto 3 fazne. Samostojne klime lahko daš vsako na svojo fazo.

facepalm ::

starfotr je izjavil:

Bolje je kupiti 2 samostojni klimi, kot eno multisplit. Multisplit so večinoma tudi enofazne, namesto 3 fazne. Samostojne klime lahko daš vsako na svojo fazo.

Zakaj bi multisplit potrebovale 3 faze pri odjemu cca 2.5kw/h za trial split?

Jaz imam namen nabavit 2x trial split. En trojcek na fazo 1, drugi na fazo 2.
Odjemna moc zunanje enote je 2kw/h pri hlajenju in 2.2kw/h pri gretju. Skratka toliko kot pralni stroj, kateri je ravno tako priklopljen na eno fazo

starfotr ::

Ja, odvisno koliko so obremenjene in koliko jih imaš. Vedno je bolje imeti nekako simetrično obremenitev, kot pa eno varovalko na polno, ostale pa ne tako zelo.

Pri 2,5 kW imaš 11 A toka na eni fazi, medtem, ko pri 3 fazah samo 3,6 A na fazo.

Pač moje mnenje. Multisplit so tudi dražje, je treba naredit preračun.
««
92 / 119
»»