» »

Katera klima

Katera klima

««
91 / 119
»»

al1976 ::

Oj... pri ugasnjeni klimi drzi 5s wifi gumb na dalinjcu. Po tem bo slo dodajanje klime preko aplikacije na tvoje wifi omrezje.

Samsung06 ::

al1976 je izjavil:

Oj... pri ugasnjeni klimi drzi 5s wifi gumb na dalinjcu. Po tem bo slo dodajanje klime preko aplikacije na tvoje wifi omrezje.


Sem v tej alikaciji, klima off, drzim vec kot 5sec nc se ne zgodi.

Problem se je ze vpisat, ker nic ne dela. Podatke od registracije sploh ne uposteva(100x preveril).

al1976 ::

Tu pa ne morem nic svetovat :)

Meni je uspelo brez tezav dodat klimo na wifi in jo sedaj regulirat preko appa.

darkolord ::

Poskusi GreeSmart aplikacijo

Samsung06 ::

al1976 je izjavil:

Tu pa ne morem nic svetovat :)

Meni je uspelo brez tezav dodat klimo na wifi in jo sedaj regulirat preko appa.


kateri app pa uporabljas?

Samsung06 ::

darkolord je izjavil:

Poskusi GreeSmart aplikacijo


Ne dela. Prvo reče, da je app ukinjen, ter da si namestim gree+. Odprem gree+ in opazim, da je isti shit kot Expe Smart, design, struktura. Vseeno probam z registracijo in reče "Uporabnik registriran". Nobenega redirecta nobenega confirm maila. Ok grem nazaj na vpis. Vnesem podatke in pravi "Vpisali ste ali napacnega uporabnika, geslo, regijo. Sem 100x preveril in ni napacno. Stisnem "Pozabljeno geslo". Vnesem email, regijo in stisnem "Pridobi potrditveno kodo". In pravi "Vnesite email, geslo, regijo, ki ste jo vnesli pri registraciji." Ne vem ali se kdo tle dela norca ampak to je ena shit aplikacija.

easyrider3 ::

a katera klima deluje tako,da ko doseže tisti temperaturo se ugasne ali ventilator deluje non stop.Pri nastavljenem na razvlažovanje se klima mi sama ugaša in prižiga nisem probal še pri hlajenju vendar tako LG klimo ne bi nikoli več želel za to sprašujem če katera deluje tako

al1976 ::

Jaz imam namesceno ewpe smart app

Samsung06 ::

Ok sem uspel :) in dela.

Sam tolk. Pri registraciji, če vpises za uporabnisko ime "xxxxxx" te ne bo opozorilo, da je kaj narobe ampak v mojem primeru mi potem ni delal vpis. Če pa napises za uporabnisko ime "xxxx.xxx" bo pa vse magicno delalo.

mat xxl ::

Ja kdor ima Mitsubishi tudi starejšo se dokaj ugodno dobi wi fi vmesnik, ki se ga vklopi na plato klime, potem pa zatlači v nek plastičen del klime , kjer je prostor. Ja sama montaža ni tak cirkus, potem vse prav registrirati, da ta wi fi dela preko app na telefonu, tam je malo več dela ampak gre..... je pa enak vmesnik celo za toplotne črpalke in ja združljiv tudi z tujimi app i, za smart home.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Še dobro, da je samo klima ;-)

Isti sistem imajo keramičarji, parketarji, zidarji, električarji, vodovodarji, centralnarji...

Vsi ti rečejo, da pridejo. Ne veš pa kdaj in če sploh kdaj. Daj prosim, daj še vse te prijavi, ker imam poln k...c takega biznisa ;-)



Vem, ampak obstaja ena velika razlika ... jaz keramičarja nisem plačal vnaprej.

JA23 ::

Samsung06 je izjavil:

Ok sem uspel :) in dela.

Sam tolk. Pri registraciji, če vpises za uporabnisko ime "xxxxxx" te ne bo opozorilo, da je kaj narobe ampak v mojem primeru mi potem ni delal vpis. Če pa napises za uporabnisko ime "xxxx.xxx" bo pa vse magicno delalo.


A pa ti dela tudi izven domacega wifi omrezja?
Meni dela povezava, samo ce sem v domacem omrezju.

krepki ::

Jaz imam za klimo tesla aplikacijo AC Freedom,klima ima senzor temperature in lahko preko mobilnega omrežja dostopam do nje.

kriko1 ::

@JA23: dela tudi izven, to je poanta.

JA23 ::

kriko1 je izjavil:

@JA23: dela tudi izven, to je poanta.


Ima potem kdo kaksno idejo za re CH klime, zakaj mi ne bi delovalo?

Phantomeye ::

Torej, v stanovanju imam 27 stopinj, kar zazna klima ... ampak mam zdaj klimo nastavljeno na 30, pa še vedno piha ... what gives?

AvtoR ::

Tam kjer ima klima tipalo, je zgleda višja temperatura, ugibam.

Phantomeye ::

AvtoR je izjavil:

Tam kjer ima klima tipalo, je zgleda višja temperatura, ugibam.


ta senzor je drugje kot tisti, ki mi na klimi izpisuje koliko je temp v stanovanju oziroma izven hiše?

6151 ::

Če imaš CH, fan je vklopljen 100% časa na načinu hlajenja, ampak hladi pa samo kadar je temperatura sobe nad nastavljeno temperaturo.

Phantomeye ::

6151 je izjavil:

Če imaš CH, fan je vklopljen 100% časa na načinu hlajenja, ampak hladi pa samo kadar je temperatura sobe nad nastavljeno temperaturo.


heh, to mi ni všeč, ker zaradi majhnosti prostora stalno pihanje malo moteče. Pol je boljše, da imam ugasnjeno

energetik ::

Najbolje da jo kar odmontiraš.. :))
Mislim, klima ima da je nastavljena na želeno temp. 24/7.
Imaš pa sigurno kakšen silent mode, kjer se ventilator komaj še obrača, če te tolk moti pihanje pri 27°.
To mi je tudi zanimivo, imaš klimo in švicaš pri 27°.

Phantomeye ::

energetik je izjavil:

Najbolje da jo kar odmontiraš.. :))
Mislim, klima ima da je nastavljena na želeno temp. 24/7.
Imaš pa sigurno kakšen silent mode, kjer se ventilator komaj še obrača, če te tolk moti pihanje pri 27°.
To mi je tudi zanimivo, imaš klimo in švicaš pri 27°.


Ne razumem. Jaz hočem povedat, da klima piha, ko je v prostoru 27 (temperatura, ki jo javlja od klime senzor) jaz pa imam nastavljeno na 30 stopinj (testno sem dal na 30, da bi videl, če bo še pihala, čeprav je v prostoru manj kot sem postavil mejo).

Pač pričakoval bi, da zadeva neha pihat ven, ko je moj pogoj dosežen.

energetik ::

Ja, klime so večinoma narejene tako, da se ventilator vedno vrti, glede na termostat pa se le spreminjajo obrati kompresorja ali pa se ta izklopi/vklopi. Ne vem no, rahel pretok zraka pri 27° bi bil meni dobrodošel, prav tako senzor v notranji enoti tako bolj natančno meri povprečno temp. prostora.

Phantomeye ::

energetik je izjavil:

Ja, klime so večinoma narejene tako, da se ventilator vedno vrti, glede na termostat pa se le spreminjajo obrati kompresorja ali pa se ta izklopi/vklopi. Ne vem no, rahel pretok zraka pri 27° bi bil meni dobrodošel, prav tako senzor v notranji enoti tako bolj natančno meri povprečno temp. prostora.


Ma v svojem malem stanovanju imam samo eno ustrezno lokacijo za klimo, ki pa ni optimalna, ampak bo že, bolj kot nič. Mene načeloma vročina ne moti, ampak ko pa stanovanje doseže 33 % je pa mal overkill tudi zame. Bom pa malo več se igral z daljincem.

LeQuack ::

Kateri del klime porabi največ elektrike, predvidevam da kompresor? Ventilatorji najbrž ne rabijo veliko moči za obračanje.
Quack !

darkolord ::

Največ kompresor, da. Notranji ventilator je cca. 20 W, zunanji cca. 30 W.

easyrider3 ::

kaj je super k je zunaj kr malo vroče v sobi pa lepo klima laufa in je svežih 22 stopinj in ne 25 ali še več kakor nekateri imajo z klimo prižgano.

Phantomeye ::

easyrider3 je izjavil:

kaj je super k je zunaj kr malo vroče v sobi pa lepo klima laufa in je svežih 22 stopinj in ne 25 ali še več kakor nekateri imajo z klimo prižgano.


Sobna temperatura je čisto optimalna za človeka.

facepalm ::

easyrider3 je izjavil:

kaj je super k je zunaj kr malo vroče v sobi pa lepo klima laufa in je svežih 22 stopinj in ne 25 ali še več kakor nekateri imajo z klimo prižgano.

Uff, pri 22°C bi mene zeblo. Ze sedanjih 26°C se obcuti zelo sveze napram zunanjim 36°C (45°C na balkonu - soncna stran).

energetik ::

Ja, morda sveže ko stopiš not od zunaj. 26° in razvlažen zrak je sicer OK, ampak za spat je pa meni že 24 preveč. Hladimo celo bajto na nekje 23-23,5.

easyrider3 ::

Za spanje se priporoča pozimi od 18 pa največ do 20 stopinj za spanje poleti pa bi bilo kje okrog 21-22 stopinj. Jaz ne vem kako lahko čisto normalno pri 26 stopinjah si v prostoru pridi k meni pa boš videl kako je pri 24 stopinjah kr smotano. raje poglejte tiste vaše termometerje koliko sploh prav kažejo in si nabavte take ki pravilno kažejo

BorutK-73 ::

Jaz imam na 24C in je ravno prav.;)

mancini ::

Ko je zunaj 33, potem je meni 24 premrzlo, ker veliko hodim ven in not

Ko je zunaj 27, potem pa hladim na 22

Tako da vsak po svoje

facepalm ::

easyrider3 je izjavil:

Za spanje se priporoča pozimi od 18 pa največ do 20 stopinj za spanje poleti pa bi bilo kje okrog 21-22 stopinj. Jaz ne vem kako lahko čisto normalno pri 26 stopinjah si v prostoru pridi k meni pa boš videl kako je pri 24 stopinjah kr smotano. raje poglejte tiste vaše termometerje koliko sploh prav kažejo in si nabavte take ki pravilno kažejo

Klimo imam montirano na slabo izolirano steno in nastavljeno na 27°C. Termometer v kotu druge sobe, kaze 26°C.
Ce se dosti sprehajas ven/not je to dovolj hladno. To temp vzdrzujem 24/7. Sploh sedaj, ko zunanja temp na okenski polici ne pade pod 26°C niti ponoci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Bauka ::

Pozdravljeni,

Iščem nasvete za nakup dveh klim ,ki bi jih želel montirati enkrat septembra oz oktobra po najhujšem navalu.

Ena klima bi se uporabljala za hlajenje gornje etaže cca 42m2+ dogrevanje oz vdrževanje temperature ob odsotnosti z doma. Primarni vir toplote ko sem doma bi bil kamin.

Druga klima pa bi se uporabljala za gretje spodnje etaže kjer ni nobenega drugega vira gretja prav tako veličine 42m2+ razvlaževanje prostora poleti če je to sploh opcija.



Za kakršnekoli predloge se zavhaljujem

nsa_ag3nt ::

Bauka
Talno izvedbo vzemi, ako je gretje primarno pomembno.Je pa to dražje kot split stropna varianta.


;-)
Jager je zmontiral klime ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

sm4rt4ss ::

Zdravo. Lastnica stanovanja se je odločila, da za stanovanje v katerem sem podnajemnik kupi klimo. Stanovanje je v 2. nadstropju. Vsa napeljava za notranjo in zunanjo enoto je že urejena, ker je blok star samo cca.10 let. V bistvu se klima samo montira. Zdaj pa vprašanje. Zunanja enota se priklopi na strehi. Blok ima 5. nadstropij, tako, da je to kar velika razlika. Mora biti to kakšna posebna klima ali jo je zaradi padca potrebno samo bolj nafilati s plinom? Klima bo laufala samo poleti, ker se pozimi ogrevam z mestnim plinom. Lastnica je dejala, da ima v mislih kakšno nizkocenovno klimo znamke VOX ali Tesla. Glede na to, da sem šel včeraj na streho malo preverit znamke klim, sem ugotovil, da ima čez 90% stanovanj klimo, znamke pa so od nizkocenovnih (Vivax) do Mitsubishi, Dakine in Samsunga, tako da mislim, da s priklopom in znamko ne bo težav. Upam.

starfotr ::

Višinska razlika ni neomejena. In tudi dolžina napeljave ni neomejena. Najbrž niso vse klime od vseh 5 nadstropij na isti višini, se ti ne zdi?

In povej lastnici, da naj vzame raje kako japonsko klimo, če pa noče, pa vsaj dobrega kitajca, ne pa no name kitajca.

sm4rt4ss ::

starfotr je izjavil:

Višinska razlika ni neomejena. In tudi dolžina napeljave ni neomejena. Najbrž niso vse klime od vseh 5 nadstropij na isti višini, se ti ne zdi?

In povej lastnici, da naj vzame raje kako japonsko klimo, če pa noče, pa vsaj dobrega kitajca, ne pa no name kitajca.


Ja itak, da niso, to razumem. Zato sprašujem, če bi razlika od drugega štuka do zunanje enote na vrhu petega štuka lahko predstavljala problem.

darkolord ::

Pri manjših klimah je maksimalna dovoljena višinska razlika nekje 10 m, skupna dolžina cevi pa 15-20 m.

 Gree

Gree



Če niso zelo visoki stropovi, je pri tebi to manj kot 10 m in ne bo nobenega problema.

sm4rt4ss ::

Super, hvala.

aborko ::

Baje da je sicer bolje, čeje zunanja enota nižje od notranje, tako večina olje po naravni poti ostane v kompresorju...

darkolord ::

Vseeno je.

Badwolff ::

Sem bolj kot ne analfabet kar se tiče klimatskih naprav.
Trenutno imamo staro mitsubishijevo klimo, ki hladi večji del bivalnega prostora, cca 40-50 m2, sob ne hladimo posebej, trenutno tudi ne nameravamo. Počasi jo bo treba zamenjati.
Rad bi hlajenje poleti in malo dodatnega ogrevanja jeseni, spomladi, pa oddaljeno upravljanje (najbrž so to že vse danes?)

Lahko date kak nasvet katero klimo, recimo srednji ali zgornji srednji razred
Mogoče kak nasvet glede izvajalca.
Kaj pa optimalni čas? pozna jesen? Spomladi? Pozimi? Mudi se mi ne in bo del načrtovane adaptacije.

benx ::

oddaljeno upravljanje serijsko ni povsod. pri mitusibshi npr. je razen pri top serijah treba dokupiti wifi adapter cca 60€. HJ serija, ki se še prodaja in je malo starejša nima opcije wifi.

mitsubishi vstopna je HR serija https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
srednja AP https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
zanimiv je tudi samsung https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

jaz tudi kupujem in se trenutno proti CH nagibam https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd... jo imajo že trije kolege, eden že tretjo sezono in nihče nima težav. vsi kupili na enaA, montaže bile ok.

kar se časa tiče pomoje, če se ti ne mudi bolje jeseni, ker zdajle je gužva in se monterjem zna muditi naprej, najbrž je razlika če delajo eno ali tri montaže na dan. ampak to so čisto moja predvidevanja.

krepki ::

Po dveh mesecih uporabe sem zelo zadovoljen z klimo Tesla,hladi dvodobno stanovanje v bloku brez problema upravlja se lahko preko aplikacije AC Freedom preko wifi ali mobilnega omrežja v načinu Sleep je praktično neslišna,ima tudi funkcijo samočiščenja tako ,da priporočam nakup.
https://www.merkur.si/split-enojna-inve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Phantomeye ::

stvari, ki jih je monter zajebal.

1. Luknjo naredil prenizko - klima pokriva samo 2/3 luknje.

2. Luknje ni zafilal z ničemer ... hmmm ... le od kje so muhe.

3. Klime ni vakuumiral (eni pravijo, da ni treba prvič?).

4. Takoj po montaži je začela teči ven voda (tam ko gre napeljava v klimo.

5. Par dni po priklopu se je staknila ceu za kondenz, ker je samo nataknil gor. Zdaj sem gor dal tisti kovinski "prstan", ki ga zategneš.

Sigurno sem kaj zgrešil.

benx ::

Kdo ti je montiral?
vakumiranje mislim, da je nujno samo na malo večjih razdaljah med notranjo in zunanjo enoto. nisem pa 100%.

energetik ::

Vakumiranje je nujno, če hočeš klimo imeti več kot le par let in imeti dober izkoritek. Brez vakumiranja dela le največji šalabajzer.

darkolord ::

benx je izjavil:

Kdo ti je montiral?
vakumiranje mislim, da je nujno samo na malo večjih razdaljah med notranjo in zunanjo enoto. nisem pa 100%.
To velja za dodajanje plina. Vakuumira se vedno.
««
91 / 119
»»