» »

Katera klima

Katera klima

««
47 / 120
»»

Magic1 ::

Ma to je ena glupa Panasonic fora. Mani je to delala na gretju in se je soba segrela na 28°C, če sem jo spomladi pustil delat. Regulacija zanič, sem dobil od enega Panasonicovega inžinirja odgovor, da je tako narejeno, da nek minimum vedno dovaja ne glede na temperaturo. Naslednjo klimo sem kupil od Mitsubishija ravno zaradi tega, drugače stara Panasonicova še vedno dela, sam jo moraš malo na roko vodit v določenih primerih.
Magic

Oldi ::

Vonmimek
Konstantno na polni moči ali na minimumu, ko se ventilator komajda sliši.

vonmimek ::

konstantno na polni moči... po moje kakšen senzor ne dela, bom jutri kr poklical servis, pa da vidim kaj bojo oni rekli

lp

Jeremias ::

Pozdravljeni,

mogoče pozna kdo kakšnega monterja klimatske naprave ki bi bil pripravljen zmontiral klimatsko napravo v Mariboru v bloku. Za montažo je že vse predpripravljeno (cevi za plin, elektrika). Jaz sem malo klical okoli in so se mi cene zdele malo prenapihnjene (150EUR+).

hvala
Lp
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jeremias ()

antonija ::

Visoka sezona, vsi bi radi imeli zdaj zmontirano ko je najbolj vroce. Poklici enkrat novembra-marca pa bojo veliko nizje cene.

V tem letnem casu pa dvomim da bo sel kdo nizat cene; prevec povprasevanja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Poleg tega so cene praviloma višje, če montažo plačuješ posebej. Običajno je ceneje, če kupiš klimo pri tistem, ki ti jo bo montiral (oziroma obratno - ti jo montira tisti, pri katerem si jo kupil), malo zaradi nižjega DDV in malo zato, ker si monter v svoj zaslužek vračuna maloprodajno trgovsko maržo.

O.

GTX970 ::

150 eur za montažo je nizka cena.
Zastonj lahko narediš samo sam, ob pogoju da imaš ustrezno orodje in znanje.

Katero nadstropje, koliko m cevi, kako debela stena/material ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Jeremias ::

GTX970 je izjavil:

150 eur za montažo je nizka cena.
Zastonj lahko narediš samo sam, ob pogoju da imaš ustrezno orodje in znanje.

Katero nadstropje, koliko m cevi, kako debela stena/material ?


Vse odgovore bos nasel ce bos se enkrat v celoti prebral moje vprasanje. Je razlika med montazo in priklopom...
Lp
Jernej

energetik ::

Meni so par let nazaj zaračunali 100€, sredi sezone. Bilo je pa samo popravljanje konusa, vakumiranje in filanje s plinom. Tako da 150€ za montažo obeh enot in spajanje tako grozno spet ni. Take so očitno cene.

seminal ::

MEne zanima če kupiš novo klimo, pa jo sam monitraš itd... A je treba da majster pride še z plinom nafilat? Al je dovolj plina noter? Pa kje na zunanji enoti piše kolko je treba nafilat oz dofilat?

energetik ::

Plina je že ustrezna količina, zaprta v zunanji enoti, tudi za par metrov cevne povezave. Večji problem je, da moraš prej te povezave in notranjo enoto zvakumirat.

seminal ::

Koliko podtlaka pa mora biti v sistemu? 1bar, 2bara? Če ni treba s plinom filat tak ni problem sam montirat.

energetik ::

8-O
Kako pa misliš narediti 2 bara podtlaka? Negativen vakuum?

Ja narediš najboljši vakuum, ki ti ga tvoja vakuum pumpa dopušča, nato jo izklopiš in počakaš vsaj ene pol ure - tlak medtem ne sme narasti, sicer imaš slab spoj nekje. Če je vse ok, samo še odpreš oba ventila na zunanji enoti in zakurblaš klimo.
Če nimaš vakuum pumpe in orodja za delanje konusov JE problem sam montirat.

Zgodovina sprememb…

seminal ::

podtlak ni negativni vakum samo tolko... podtlak= delanje vakuma na poljobno definirani skali.
pripravo za konuse imamo, treba si samo nekje črpalkico sposodit, drugače pa mogoče kakšen kompresor doma naredi 1 bar podtlaka.

mancini ::

ne razumem tega 2 bara podtlaka

če je 0 bar nemogoče doseči z današnjo tehnologijo niti v vesolju še nismo odkrili tega

in za 1 bar se točno ve da je 1000 mbar oz 10na5 Pa, torej kako narediti 2 bara podtlaka

0 pomeni brez vsakega atoma oz mase

sploh ni prav da se enači podtlak z vakumom

razumem zakaj pravijo mojstri da dosežejo s pumpami minus 1 bar ( pač 1 bar je standard, in če greš en bar v minus si skoraj pri 0), ker se s tem močno približajo nuli 0 (0,03 mbar) ampak res mi ni jasno kaj pomeni minus 2 bara

seminal ::

Malo nerodno sem se izrazil z 2 baroma. Ja v tem primeru ko gremo iz normalnega zračnega tlaka, drugače pa pri drugih zaprtih sistemih je lahko 2 bara podtlaka itd, tudi pri klimi nevem sicer kakšne so številke vendar pri uparjevanju in kondenziranju morejo biti tlaki višiji in je tudi tlačna razlika večja. To glede 0 barov oz poplnega vakuma pa ti je lahko jasno da se nebo nikoli doseglo zaradi tretjega zakona termodinamike(poglej kaj pravi) brez 0K ni popolnega vakuma, pa kvantnomehanski postulati tudi se ne strinjajo s tem :)

energetik ::

Ne vem kaj hočeš reči, več kot 1 bar podtlaka glede na atmosfero ne moreš teoretično doseči in pika. Z vakumiranjem ni treba doseči laboratorijskih pogojev, važno da greš tam nekje pod 10mbar, da izpari vsa morebitna voda v sistemu.

Pri uparjevanju in kondenziranju med delovanjem klime imaš pa čisto drugo zadevo, takrat je notri že plin in je povsod v sistemu precej nad zračnim tlakom.

seminal ::

Točno to sem napisal da ste se v 2 bara podtlaka zapičli, v enih sistemih je 100barov podtlaka.... Tisto gori pa je glede popolnega vakuma, da ga ni mogoče dosečt, zaradi nemogoče dosege 0K(limitiramo proti 0, z neskončno koraki ;) ) in še nekaterih kvantnih pojavov. No to me je zanimalo 10mbara hvala :)

energetik ::

Bo še kakšen inštalater še dejanske podatke povedu kakšen vakuum izvajajo, ampak pri 10mbar in >10°C bi morala vsa voda izpareti, kar je tudi eden od namenov vakumiranja. Zraka pri 10mbar itak ni skor nč več notri.

ŠE vedno mi pa ni jasno o kakšnem podtlaku govoriš, ja 100 barov podtlaka če je okolica na npr. 200bar al kaj misliš?

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Eni kotli imajo ogromne tlake, zato lahko drugi dela sistema v primerjavi z njimi delujejo pri (navideznih) -nekaj_sto barih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

il ::

Po netu je polno navodil za izdelavo vakuumske črpalke iz poceni 12V malih kompresorjev. Potrebno ga je le zaprti v zatesnjeno posodo in tlačno stran speljati v okolico. Sesalni priključek pa postane "vakuumski". Pa električne priključke je treba tesno spraviti v posodo. Ne vem sicer kakšen tlak (vakuum) se lahko doseže s tem.
npr.:

MeGreat ::

mnja, če bi kupil klimo za 200€, bi se mogoče s tem igral.. Če pa kupiš klimo za 1000€, pa daj še tistih 150€, da ti jo vredu zmontirajo.

energetik ::

il je izjavil:

Po netu je polno navodil za izdelavo vakuumske črpalke iz poceni 12V malih kompresorjev. Potrebno ga je le zaprti v zatesnjeno posodo in tlačno stran speljati v okolico. Sesalni priključek pa postane "vakuumski". Pa električne priključke je treba tesno spraviti v posodo. Ne vem sicer kakšen tlak (vakuum) se lahko doseže s tem.
npr.:
Najcenejša vakuumska pumpa je kompresor iz starega hladilnika z odpada. Samo naciniš gor ustrezen priključek in priklopiš na 230V.

yoco ::

Živjo! Imam eno vprašanje in upam, da mi kdo zna pomagat.
V reklami sem videl klimo Gorenje KAS 35 ECO DC. Ima sledeče specifikacije:
- razred A
- hladilna moč 3,5 kW
- grelna moč 3,66 kW
- samodejno preklapljanje med ogrevanjem in hlajenjem
- turbo delovanje itd.

Zanima me samo ena stvar. Je ta klima "inverter"? Kakšen teden dni nazaj sem se pogovarjal z klimatorjem, ki pravi da če hočem kupit klimo naj gledam da ima zraven opisa Inverter.

GTX970 ::

http://www.sparslovenija.si/spar/2011/a...
stran #1
Inverter klimatska naprava Gorenje KAS 35 ECO DC

yoco ::

GTX970 je izjavil:

http://www.sparslovenija.si/spar/2011/a...
stran #1
Inverter klimatska naprava Gorenje KAS 35 ECO DC

I feel so stupid :|;((:8)
Hvala!

GTX970 ::

Od 2015 bojda drugega kot inverter sploh ne moreš več kupiti (eu direktive).

yoco ::

GTX970 je izjavil:

Od 2015 bojda drugega kot inverter sploh ne moreš več kupiti (eu direktive).

V merkurju sem videl ne dolgo nazaj na "on/off".

al1976 ::

ima kdo izkusnje z fujitsu klimami, konkretno bolj za ogrevanje v prehodnjem obdobju za cca 60m2:
Fujitsu Stenska klimatska naprava ASYG12LMCB, npr:
https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

Gre to vsaj za nekje sredni razred klime ali je zopet nek low end z naboostanimi podatki da se prodaja. Vem da je mitsubishi boljsi in kvalitetnejsi vendar je tudi cena 1/3 vecja...

GTX970 ::

Najdi tako, ki greje od -15 dalje.

al1976 ::

Saj ta model na mimovrste naj bi bil do -25 (nordic izvedba z grelcem):
Notranja enota: ASYG12LMCB
Zunanja enota: AOYG12LMCBN

Speci:
http://www.kylmaservis.ee/wp-content/up...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

BorutK-73 ::

Ima mogoče kdo izkušnje z takšno klimo:

Okapi ::

Sicer nimam sam izkušenj s tako, ampak pravijo, da so kar v redu. Imajo dve slabosti v primerjavi s "pravo" split klimo - notranji del je glasen (ker je v njem kompresor), in če je notranja enota na tleh, hladijo predvsem zrak spodaj, toplejšega zgoraj pa ne. Če lahko notranjo enoto postaviš na mizo ali obesiš nekam pod strop, je učinek boljši.

BorutK-73 ::

Za glasnost sem predvideval (trenutno imam navadno prenosno) in so te deljene kar poceni na bolhi, najcenejša je 150€. Edino kar me moti da nima nastavitev za temperaturo.

MK99 ::

Pozdravljeni!

Za studio s 50m2 (in 4.2m stropi) kupujem eno klimo. Prioriteta mi je hlajenje, razvlazevanje, gretje niti ne prevec.
Vzel bi eno 3.5kW.
Kakšnih posebnih zahtev nimam, zanima pa me, ce ima katera klima moznost DALJINSKEGA nastavljanja lamel za levo in desno? Kot vem ima vecina klim moznost horinzotalnega avtomaticnega premikanja lamel (swing), za levo in desno pa ne vem. Dve klimi, ki ju imam v drugih nepremicninah imata to samo rocno. Ker bi tole klimo montiral pod strop, torej na cca 4m višine, mi je malo "problem" to rocno nastavljati. Sicer mi tudi ta lastnost ni ravno nujno, ampak vseeno vprašam.

Hvala in lp,
Matic

antonija ::

Ce iz klime zacenja smrdeti, kaj je najbolje narediti? "Susim" jo po vsakem hlajenju (samo ventilator za 10-15min), in to naj bi bilo dovolj, pa ni. :( Ubistvu ko preklopim iz hlajenja na ventilator zacne se bolj smrdeti.
A so spreji za sobne klime kaj bolj ucinkoviti kot tisti za avte (ki delajo ravno kakšen teden, potem pa spet smrdi)? Tukaj se lahko direktno hladilna rebra nasprica... Pa kje se sploh dobi spreje za sobne klime? Po netu najdem samo spreje za avto klime v mickenih piksnah.

P.S.: Sem ze sprical z asepsolom (po 1L raztopine, pripravljene po navodilih, direktno na rebra ko je klima vklopljena), pa je po tednu, dveh, bila situacija spet enaka.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MK99 ::

Za premik lamel levo/desno sem si ze sam odgovoril.. obstaja, vendar pri drazjih modelih, kar za studio ne mislim placevat.
Tako sem nekako ostal pri SAMSUNG AR12HSFNMWKNZE oz. SHARP AY-X12 PSR/AE-X12 PSR, ko so mi svetovali Mitsubishi Electric MSZ-HJ35VA.. Funkcijsko naj bi bil bolj basic model, samo primarno delovanje (hlajenje; in to je to kar rabim) pa boljše.. Mnenja?

konspirator ::

Da montiraš klimo na 4 m višine je bedarija.
Razen če misliš hladiti žirafe :D.

Pri Micki se kupuje modele od jurja naprej.

Na alterju je uporabnik igi, ki 90% vgrajuje samo Micke.
http://www.alter.si/tabla/showthreaded....
Vprašaj ga za ponudbo.

Zgodovina sprememb…

MK99 ::

Za hlajenje višina ni problematicna, hladen zrak pada dol, gretje je pac druga zgodba.. samo gretja ne rabim.
Z montazo me tale model pride cca 800eur, kolikor sem nekako planiral zapraviti.
Alter.si mi zal ne odpre..

konspirator ::

igi ima v podpisu
http://www.mikroteh.com

Zgodovina sprememb…

MK99 ::

Super, thx!

Okapi ::

MK99 je izjavil:

Za hlajenje višina ni problematicna, hladen zrak pada dol, gretje je pac druga zgodba.. samo gretja ne rabim.
Visoka montaža pri hlajenju je problematično v toliko, da po nepotrebnem hladiš zrak pod stropom. Če jo montiraš na 3 m, bo spodaj enako hladno, pod stropom bo bolj toplo, kar pa boš občutil samo na malo nižjem računu za elektriko.

O.

orehek_luka ::

Ker sem izvedel glede prodajalca klima naprav preko tega foruma sporočam da sem izjemno za zadovoljen s tem prodajalcem www.pravaklima.si (res so bili korektni in montaža le v dveh delovnih dneh) in tiho klima napravo http://www.pravaklima.si/klimatske-napr...

Hvala za vso pomoč :)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ampak sliko imajo pa odštekano - imeti klimo nad glavo v postelji je približno najslabše mesto, kamor jo lahko daš.;)

Oldi ::

Višje kot montiraš klimo, lepše se bo hlad razporedil po prostoru, sploh pa bo lažje bivati pod klimo. Če imaš kak predel, kjer pihanje ne moti, potem šobe obrneš tja in to je to, pri veliki višini se bo zrak garant lepo pomešal.
Največ pa narediš z inverterco in da par ur pred uporabo prostora zalaufaš zadevo na kako stopinjo manj in na ful, nato dvigneš temp. in uživaš.

Netrunner ::

Zasledil sem da obstajajo split prenosne klime, pa ne morem nikjer nobene dobit v slo. Dobil sem samo to WDH-STC1433. Mogoče kdo ve kje bi dobil kaj podobnega v Sloveniji ?

konspirator ::

Zibro.

Gregor Spagn ::

A ima kdo kaj izkušenj z temi:
http://coolinginno.com/

Videl sem da ne rabi zunanje enote pa me malo zanima ali stvar dejansko tudi hladi relativno v redu. Ali potrebuješ 3 dni prej ko ti ohladi en mali 9 kvatradni prostor.

ProGo ::

konspirator je izjavil:

Da montiraš klimo na 4 m višine je bedarija.
Razen če misliš hladiti žirafe :D.

Pri Micki se kupuje modele od jurja naprej.

Na alterju je uporabnik igi, ki 90% vgrajuje samo Micke.
http://www.alter.si/tabla/showthreaded....
Vprašaj ga za ponudbo.


Klima (če je primarno namenjena hlajenju) se montira čimvišje, oz. povedano drugače, najučinkovitejša pri hlajenju je, če je najvišje (hladiti je treba najbolj vroč zrak). Prav tako kot je najučinkovitejša pri gretju, če je povsem pri tleh.

Torej klima na 4m je povsem smiselna, jaz jo imam na 3,2m.

Okapi ::

Zakaj je dobro hladiti zrak, ki je 2 m nad tvojo glavo? Treba je hladiti spodnja 2 metra, ostalo je lahko tudi toplejše, razen če bi rad delal uslugo zgornjemu sosedu.

O.
««
47 / 120
»»