» »

Katera klima

Katera klima

««
35 / 119
»»

Magic1 ::

Pod lediščem je faktor izkoristila še vedno nad dva, zna se zmanjšati če je zunaj visoka vlažnost in klima konstantno zmrzuje ter mora zaradi tega konstantno prekljapljati v kontra režim, da odtaja led.

Energetik:
Problem je ker se rado kaj zaredi na pladnju za lovljenje vode, kjer ti pa laufanje ventilatorja ne pomaga.
Magic

satfinder ::

Klima (ciscenje, vzdrzevanje)

Link je zdaj delujoc:
http://www.samsvojmajstor.com/portal/fo...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

energetik ::

Če se v pladnju kaj zaredi, pomeni da je nekaj zamašeno ali pa nisi dovolj časa laufal samo ventilatorja, da bi se posušilo.

Alamar ::

Koliko % v praksi padejo cene klim+montaže izven glavne sezone, ko je največ dela. Se mi ne tako mudi in bi počakal do oktobra, če je prihranek več kot zanemarljiv.

bzp ::

Cene 0, čakalna doba (za montažo) pa zna pasti.

Okapi ::

Poleg tega zna biti montaža kakovostnejša. Ker se ne mudi, si mojster lahko vzame malo več časa, poleg tega pa je večja verjetnost, da montira nekdo, ki zares obvlada, in ne priučen sezonski inštalater.

O.

Brias ::

Borut5 je izjavil:

satfinder je izjavil:

Ko se ze ravno zgoraj, omenja Daikin:
gre za zdruzena proizvajalca klim
Daikin & Gree:
http://www.gree.hr/gree-daikin

[SI] Gree klime
http://www.klimatiziran.si/gree_klimats...


made in japan ni hibrid iz hrvaške



DAIKIN klime na SLO trziscu so ze plod zdruzitve .... MADE IN Czech Republic
http://www.daikin.eu/corporate-home/abo...

mitsubishi so vse made in thailand, mitsubishi ind. so zaenkrat se made in japan ...

vsaj kar se da pri nas dobiti ...

lahko pa vedno kje ... narocis :)

EDIT: vse daikin v bauhauso so Czech Republic, grdo ohisje like 200 eur klima, in DAIKIN nalepka ...

over 1k eur of smile :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

amigo_no1 ::

mitsubishi ind. so zaenkrat se made in japan ...

Kje prodajo taprave iz Japonske ?

Brias ::

amigo_no1 je izjavil:

mitsubishi ind. so zaenkrat se made in japan ...

Kje prodajo taprave iz Japonske ?


katalog ...
http://www.nit-trade.com/pdfkatalogi/RA...

Zastopnik in uvoznik za Slovenijo za klimatske naprave in toplotne črpalke Mitsubishi Heavy LTD in Hokkaido
Beblerjeva 2b , 6000 Koper
Email: nit-trade@t-2.net, GSM: 041-637-934

poslji jim mail, ampak karkoli sem videl oz. priporocal od mits. heavy ind. je bilo made in japan ....

prosi za cenik, oz. izberi model, pogooglaj ce ga se kdo ceneje ponuja, ...

pa seveda vprasaj, ce je japan :) te japanci v enem mescu odprejo fabriko na ... poljskem :)

Borut5 ::

daikin ltd. ni iz češke in če je na embalaži japonščina in angleščina.

šernk ::

Cene so padle že kake 14 dni nazaj, povsod imajo praktično že po 15% popust na klime. Montaža stane pa verjetno isto.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Brias ::

Borut5 je izjavil:

daikin ltd. ni iz češke in če je na embalaži japonščina in angleščina.


tole je made in ceska ... in skoraj vse kar je pri nas ...



daikin ima v evropi 5 tovarn, sedaj ko je sel v joint venture z Gree ... jih ima se vec ...

GREE jim izdeluje kompresorje in ohisja, oni jih ... razvijajo ...
tukaj imas PDF file o: Daikin Industries and Gree Electric Appliances Agree to Establish Joint Venture
http://www.daikin.com/press/2009/090218...

ze tako so jih delali cehi ... sedaj je stvar se bolj hecna ...

pojdi en dan v bauhaus in poglej razstavljeno daikin klimo ...

za zjokat ....

tukaj imas link o fabrikah v EU ...
http://www.daikin.eu/corporate-home/abo...

cekr ::

In v čem je problem, če jih delajo na Češkem?

Večina Gorenjeve šare je narejena v Srbiji, Turčiji, Kitajskem... Te to kaj moti?

Sprijaznite se: Čehi, Slovaki, Poljaki... so nas prehiteli.
In to samo zato, ker smo se šli pri nas nek nacionalni ponos, ki ni sposoben narediti ene ušive klime.

Imam Dellov monitor: Made in Češka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Magic1 ::

Problem je samo v tem, da dobivano lower level stuff za polno ceno. Roba priznanih firm narejana za vzhodno Evropo. Še dobro, da se bo počas dalo naročit vse iz tujine.
Magic

cekr ::

Magic1 je izjavil:

Problem je samo v tem, da dobivano lower level stuff za polno ceno. Roba priznanih firm narejana za vzhodno Evropo. Še dobro, da se bo počas dalo naročit vse iz tujine.



To pa ni več problem, kje je kaj narejeno, ampak velika svinjarija, da za isto ceno dobivamo slabšo robo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Brias ::

Brias je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

mitsubishi ind. so zaenkrat se made in japan ...

Kje prodajo taprave iz Japonske ?


katalog ...
http://www.nit-trade.com/pdfkatalogi/RA...

Zastopnik in uvoznik za Slovenijo za klimatske naprave in toplotne črpalke Mitsubishi Heavy LTD in Hokkaido
Beblerjeva 2b , 6000 Koper
Email: nit-trade@t-2.net, GSM: 041-637-934

poslji jim mail, ampak karkoli sem videl oz. priporocal od mits. heavy ind. je bilo made in japan ....

prosi za cenik, oz. izberi model, pogooglaj ce ga se kdo ceneje ponuja, ...

pa seveda vprasaj, ce je japan :) te japanci v enem mescu odprejo fabriko na ... poljskem :)


nasel sem cenik, cene brez DDV
http://www.klimatos.si/images/stories/C...

Borut5 ::

Ne vem kaj komplicirate toliko okoli tega, kje je kaj narejeno,moja klima ima še vedno
3 leta garancije,je neslišna in učinkovita
posebnost pa filter it titanovega apatita...druga pa ne rabim,raznih bombončkov itd.

Eni še vedno trosite tisto "yugo nije za dugo" potem pa še taki komadi ,ki sploh nimate pojma
o čem govorite.

antonija ::

A si ti samo extremno ponosen na svojo klimo, al dobivas provizija od trollanja po forumih?

V veliki (ogromni) vecini primerov, ko se proizvodnja preseli na podrocje s cenejso delovno silo, pade kvaliteta. Sicer je se vedno nad QC standardi, ampak komaj. In garancijsko obdobje takrat dobi prekleto konkreten pomen.
Sej je cisto mozno da je tvoja klima res super in da hoces samo pomagat neuki raji naj se pravilno odloci pri nakupu klime, ampak zdej pa pocasi ze malo pretiravas.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Borut5 ::

antonija je izjavil:

A si ti samo extremno ponosen na svojo klimo, al dobivas provizija od trollanja po forumih?

V veliki (ogromni) vecini primerov, ko se proizvodnja preseli na podrocje s cenejso delovno silo, pade kvaliteta. Sicer je se vedno nad QC standardi, ampak komaj. In garancijsko obdobje takrat dobi prekleto konkreten pomen.
Sej je cisto mozno da je tvoja klima res super in da hoces samo pomagat neuki raji naj se pravilno odloci pri nakupu klime, ampak zdej pa pocasi ze malo pretiravas.


mene ne moti kje se kaj dela in kdo dela...vsak ima pravico do kruha.

antonija ::

Druge pa moti ce kopujejo sranje za visoko ceno. To se ne pomeni da nimajo pojma o cem govorijo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pyr0Beast ::

>posebnost pa filter it titanovega apatita.
Aha.





Dokaz da folk kupi vsak dre* samo da se ga lepo zapakira.

>V veliki (ogromni) vecini primerov, ko se proizvodnja preseli na podrocje s cenejso delovno silo, pade kvaliteta.
Cena pa ostane enaka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Zaradi zaenkrat navdušenosti vseh pri hiši glede klime (VIVAX ACP12GEDI- glavna naloga ohlajanje zgornjega dela hiše), prihaja k hiši lahko bi rekli še "močnejši" brat Mitsubishi GE25VA (izbran mitsubishi zaradi zahteve po tihem delovanju in ugodni ceni), katerega glavna naloga bo predvsem ogrevanje dnevne sobe v spodnjem delu hiše, računamo da bomo s tem prišparali približno 40% nafte in bo klima izplačana v roku te zime, ker bo praktično klima ogrevala edini prostor, kateri res potrebuje gretje čez zimo (temperatura čez dan pri nas v povprečju je pa krepko nad 0°C, tako da se za izkoristek ni bati)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nixnix ::

Zdravo, jaz bom v kratkem nabavil klimo, sicer drugo te firme (ACP-12CH35GEF) me veseli, da si zadovoljen. Neko taksno pa ceprav splosno informacijo sem iskal ze dlje casa. Je se kaj konkretnega o njej za dodati, razen da dela BP?

šernk ::

Prvo kot prvo bi ti priporočal da dodaš tistih 200€ in kupiš z inverterjem. Ko prostor ohladi spusti porabo na 180W pa do max 300W (imeli smo nastavljenih 27°C (zunaj je bilo med 34 in 40°C) in ohlajenih praktično nekje 60 kvadratnih metrov in je bilo v vseh koncih hiše odlično). za gretje je bila trenutno 2x le stestirana in segreje celotno hišo v roku parih minut, ob samem gretju je tudi precej glasna zunanja enota, to je pa tudi vse kar imam za povedat. na steni je komaj dobre 3 mesece in zaenkrat še ni bilo težav, pripravi se pa na katastrofalno spisana navodila, ima 100 funkcij od katerih za 3/4 sploh ne veš čemu služijo :D (healt mode, feel mode in kaj vem kaj še vse :D)

sem se tudi sedaj odločal med temle mitsubishijem in Vivax ACP-12CH35GECI in je prvi zmagal le zaradi boljšega COP ter tišjega delovanja (in le 70€ končne razlike v ceni), ker bo le zadeva bolj namenjena gretju kot pa hlajenju in tudi namestitev bo takšna da pride tišja bolj prav.

sedaj če te ne moti malce glasnejše delovanje zunanje enote, bi rekel, da nimaš kaj zgrešit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nixnix ::

Super, hvala lepa za feedback. Tudi jaz bom klimo predvsem za gretje rabil, pa predvidoma le takrat, ko me ne bo doma, saj sicer uporabljamo drva. Glasnost tako ni problematicna. Hvala lepa se enkrat, pa porocam, ko bom imel tudi jaz ze kaj na steni. Lep pozdrav!

easyrider3 ::

Lep pozdravček od Darkota in mene zanima,če je to normalno da zunajna enota od klime pri gretju proizvaja dosti vecji hrup kot pri hlajenju.Sem samo enkrat probal malo segreti sobo pa sem cez cas zaslisal da nekaj brenci zunaj in grem pogledat kaj je to pa je bila zunajna enota klime.Pri hlajenju sploh ni slisat nobenega hrupa v sobo pa je montirana na isto steno kot notranja enota,samo malo visje. Klima je pa znamke Mitsubishi MSZ GE25VA

šernk ::

pri gretju deluje še toplotna črpalka, tako da pomojem je to normalno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

šernk je izjavil:

pri gretju deluje še toplotna črpalka, tako da pomojem je to normalno.

Wtf?? Klima deluje le v nasprotno smer, namesto da stiska plin v zunanjem delu, ga tlači v notranjem.
Magic

SplitCookie ::

Lep pozdravček od Darkota in mene zanima,če je to normalno da zunajna enota od klime pri gretju proizvaja dosti vecji hrup kot pri hlajenju.

To je normalno. Pri gretju je zunanja enota mnogo bolj obremnjena.

Manj ropota z nižjo zunanjo temperaturo (manjša obremenitev)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

easyrider3 ::

O potem je vse uredu,sem že mislil da je kaj narobe.

T_F_7 ::

Katero klimo (inverter) za OGREVANJE prostora v velikosti 55 kvadratov mi priporočate?
Hvala. :))

Spajky ::

Tako, ki ima notranjo enoto za na "tla" ali pod okno in ne pod stropom (topel zrak se dviga!) ... bo bolje grelo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

antonija ::

Tale notranja enota bo grela cist dost. Ce pa ne bo si pa dokupi se kaksno pa je problem resen.

Klime so primarno za hlajenje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

barakus ::

Najslabši nasvet ever.

šernk ::

antonija je izjavil:

Tale notranja enota bo grela cist dost. Ce pa ne bo si pa dokupi se kaksno pa je problem resen.

Klime so primarno za hlajenje.



lol moji obe dve klimi skupaj ko sta na max powerju ne pokurita toliko elektrike kot tisti kalorifer (imamo enega doma, pa več kot za 2 kvadratna metra ni primeren) :D

mi trenutno z eno klimo ogrevamo stanovanje zgoraj. Teče cca 1 uro na dan sedaj (ravno tako nekako bi tudi centralna). Čakam pa za montažo druge klime že 14 dni...ne sprašujte, če je jutri ni na steni znorim ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T_F_7 ::

antonija je izjavil:

Tale notranja enota bo grela cist dost. Ce pa ne bo si pa dokupi se kaksno pa je problem resen.

Klime so primarno za hlajenje.


Kar tebe bom prišu iskat! Boš pihal topel zrak iz gobca po bajti!

antonija ::

Le dej. Looking forward to it.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

T_F_7 ::

povej naslov.

aj'ti ::

Imam invertersko klimo Panasonic CS/CU RE9 NKX. Poleti mi je super hladila in mi je normalno deloval tudi 'fan speed'. Pri gretju mi pa ventilator deluje vedno enako (kot da bi imel pri hlajenju na eni črtici) pa če imam nastavljeno na 1 ali 4 črtice (tudi 'powerful' ne funkcionira). Je to normalno? In kaj je vzrok temu, če ni?

Magic1 ::

Sem probal. Probaj nastavit ful višjo temperaturo in uklopi powerful. Čez nekaj minut mora začet konkretno pihat. Zgleda da fura eno automatiko in mora kompresor delat pošteno, da se ventilator začne bolj vrtet. Drugač bi lahko hladen zrak pihal---not good.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

SplitCookie ::

Je normalno

Vzrok temu je - da ti ne piha hladnega zraka v bučo + kompresor ne prepumpa dovolj toplote da bi se ventilator sploh vrtel na višjih vrtljajih.

Če boš šopal temperaturo do kraja ti bo zunanja enota začela odpovedovati zaradi zamrzovanja, ker gre klima manjkrat v defrost.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

šernk ::

Mitsubischi je končno na steni. Je precej precej tišja od vivaxa, danes pri zunanji temperaturi okoli 2 stopinji sedaj, greje bp na 26 notri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SplitCookie ::

poveš model klime ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Magic1 ::

Klime imajo največje probleme malo pod lediščem z visoko vlažnostjo v zraku, ker zunanja enota hitro zmrzuje. V tem primeru mora delovati v nasprotnem režimu, da jo odtaja. Nekatere boljše nove imajo extra grelce, v vsakem primeru trpi izkoristek(v prvem pa še klima).
Magic

SplitCookie ::

grelci so samo za kompresor, nič drugega.

Izkoristek je tak kakršen je. Klima pa zaradi tega nekako ne trpi, je narejena da zdrži
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Pa ti veš vse...
Magic

SplitCookie ::

Je tako
Hvala
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

šernk ::

SplitCookie je izjavil:

poveš model klime ?


Mitsubishi GE-25VA, skupaj z montažo sem dal 920€ zanj, naj bi delovala do -15°C, slednjih temperatur na našem področju pa praktično ne doživimo. Ugreje pa cca 3x5m velik prostor v roku 20min iz 20-22 na 26 °C
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Magic1 ::

SplitCookie je izjavil:

Je tako
Hvala

Tvoja neskončna inteligenca bi lahko zasledila sarkazem...
Magic

SplitCookie ::

Tvoja neskončna inteligenca bi lahko zasledila sarkazem tudi v mojem prejšnjem odgovoru
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_
««
35 / 119
»»