» »

driver in IP setting za asuscom ISDNLink Router

driver in IP setting za asuscom ISDNLink Router

urkoland ::

Ojla,

dobil sem asuscom ISDNLink Router, pa nimam ne driverjev in ne vem kakšen IP ima? Zanima me kako bi ga lahko skonfiguriral?
A ima morda kdo ta router? Je malo starejši (par let).
Hvala za pomoč.
ur;)s

harvey ::

Ker nisi bil bolj natančen, evo nekaj ugibanj in nekaj splošnih stvari. Drugič bi bilo pametno povedati malo več (tip, OS, ipd).

1. tip routerja (a je to mogoče inet 800 router?)

2. driverji za kateri OS? Tule za gornji tip WIn98, ME, XP ter poleg je tudi Installation Guide in malo poglej.

3. Default IP je 192.168.0.1, če ni kdo kaj nastavljal. Pri TCP/IP si nastavi za IP naslov 192.168.0.2 in nato v brskalni vpiši http://192.168.0.1. Pass prazen in prišel boš do nastavitev routerja (podatki o tvojem ISP, klicna številka, etc). Seveda to vse velja, če je povezano z mrežnim kablom tako kot je potrebno in če ni kdo kaj spreminjal nastavitev, se pravi da gre za privzete nastavitve ali pa resetiran router.

4. Če uporabiš DHCP server daš pri nastavitvah na PCjih TCP/IP Obtain IP address automaticaly. Če ne želiš DHCP serverja (specify IP address) so nastavitve sledeče:

IP: 192.168.0.x (2, 3, 4. za vsak računalnik drugo zadnjo številko)
subnet mask 255.255.255.0
Default gateway: IP od routerja (192.168.0.1)
DNS: ali od routerja, ali pa od ISP (npr. siol 193.189.160.11 i 193.189.160.12)

Toliko na kratko, sicer imaš v navodilih vse razloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

urkoland ::

Hvala . Tisti link mi ne dela. Re sem pozabil povedati, da selam na Win platformi, oznake modela pa ne vem.
Sem uspel zrihtat, sicer mi ni cist jasno kako, a ratal je. Se vedno pa ne vem kater router imam (oznake, spodaj pise nekaj No. 150, a to ni to po moje).
Ko sem ga povezal direkt z mojim PCom je lucka na ruterju za tisto povezavo veselo zmigala (mislim, da je slaba povezava). Samo z navadnim UTP sem povezal, pa ni delalo? Na Pcu sem pa videl status za omrezje, najprej ni, potem je (morda za 1s), pa spet ni,...
Ko sem pa ruter povezal v obstojece morezje v firmi, sem se pa nanj takoj povezal iz mojega PC (seveda sem prej nastavil naslov, 192.168.0.2). In res naslov routerja je 192.168.0.1.

Hvala za pomc se enkrat, vazno, da je ratal!

lp in lep dan
ur;)s
ur;)s

harvey ::

Da ti doma ne dela je verjetno problem povezava, če povežeš samo PC in ta router potrebuješ križni kabel (cross utp) in ne navaden (straight).

Tiste driverje in neki utilsi, ki so poleg, v kolikor jih še potrebuješ, ti lahko pošljem po mailu. Pošlji mi ZS na kateri mail naj ti jih pošljem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354436 (3915) amigo_no1
»

Switch problem

Oddelek: Omrežja in internet
91348 (1229) Gutjerez
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61813 (1721) PaJo
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222237 (2011) TribesMan
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655147 (4383) Klemenn

Več podobnih tem