» »

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Matek ::

Mja, včeraj sem se sprehajal po top 250 lestvici na IMDB in našel omenjeni film na 16 mestu, komentiran je bil kot neizmerno smešna komedija, zato sem si ga priskrbel in ga danes pogledal. Žal me je pustil hladnega. Sicer je gledljiv, zgodba je dokaj zanimiva, nekatere fore so me nasmejale, a vendar se mi ni zdel nič preveč posebnega. Sedaj iščem vzroke, zdi se mi, da mi film ni bil všeč zaradi kulturne razlike, nekako tako kot če bi nekemu random ameriškemu najstniku porinil pod nos Maratonce. Kakorkoli, če ste gledali film, povejte kakšen se vam je zdel, kaj vas je prepričalo in zakaj menite, da mi ni bil razumljiv.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Poldi112 ::

Meni se je zdel odlicen. Sicer pa to primarno ni komedija. Sem bral, da je Kubrick, ko je studiral kako povedati resnost teme prisel do zakljucka, da lahko sporocilo samo skozi komedijo resnicno spravi cez.
Pa zgolj kot info, Peter Sellers je igral samo 3 osebe, ker je imel nesreco (je padel iz kabine). Drugace bi bil se oni nori poveljnik na bombniku.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

borchi ::

zakaj menite, da mi ni bil razumljiv


ker si ga gledal...... samo enkrat?
l'jga

Wox ::

Remek delo, ni kaj. V dobrih starih časih je tudi Hollywood znal narediti dobre filme. Sicer pa, Kubrick ti je všeč, ali pa ti postane všeč čez čas. No, ja. Nekateri žal prej umrejo.
Commodore 64

Matek ::

Meni se je zdel odlicen. Sicer pa to primarno ni komedija. Sem bral, da je Kubrick, ko je studiral kako povedati resnost teme prisel do zakljucka, da lahko sporocilo samo skozi komedijo resnicno spravi cez.

Ja, tega se zavedam, ampak vsi ga opisujejo kot HILARIOUS, jaz pa sem se vmes bolj nasmihal. Mja, bom zadevo še 1x pogledal, ko bom imel čas.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Daedalus ::

Jaz sem ga gledal danes - prvič. Smešen res ni nevemkako, je pa dobra parodija na Ameriško-Sovjetske odnose v petdesetih. Sploh domnevno zapiti Rusi (predsednik), pa na drugi strani better dead than red Ameri s svojim patriotizmom in občutkom večvrednosti. In pa seveda glavni igralec - The Bomb, ki drži pištolo na glavi obema stranema...

Je pa ene par smešnih trenutkov - kot recimo Coca-Cola avtomat - ko vojak noče streljat v njega, ker je zaseba last. Pred tem pa so se strelali po celi bazi:D

Sam nas pomoje j*be časovni zamik in kulturna razlika - če bi zares dobro poznal razmere v ZDA v tistem času, bi verjetno tud na film gledal popolnoma drugače.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matek ::

Mja, vsekakor Američanom več pomeni, zanje ima globlje sporočilo. Enako kot recimo Fahrenheit 911, slovenskemu gledalcu pove (oziroma poskuša povedati) to, kar je vedel že od prej, da so Ameri butasti, njih pa (vsaj nekatere) spreobrača. Mene še ni bilo v času hladne vojne, vse kar vem o njej, sem dobil iz zgodovinskih knjig in james bond filmov, zato zadeve ne morem preveč čustveno presojati.

Sicer pa ja, fore ki si jih omenil so bile tudi meni zakon. Tam pri avtomatu mu še zagrozi, da se bo zgodilo še kaj hujšega, moral bo odgovarjati CocaColi :D, pa tisti napisi pred bazo "Peace is our profession" in "Keep off the grass". Hehe, Strangelove je pa tudi zgodba zase. Ja mein fuehrer! Ehm, excuse me, mister president >:D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Roadkill ::

Kot je bilo povedano. To je kubrickov film.. ali ga ljubiš, ali pa sovražiš. Nekateri se silijo, da jim ne bi bil slab, ker je to družbeno NESPREJEMLJIVO! :)

Film je za moje pojme genialen in mi je z vsakim gledanjem boljši. Poleg tega ima par najboljših for ever ("Mein Führer!..."). :)
Sploh karakterji so za crknit. :)

Poldi112 ::

Jaz imam najbolj v spominu tistega obrambnega ministra, kako na vprasanje ce jim lahko uspe odvreci bombo, cist pade v element in opisuje kako ko rusi kmeti in da ena huda posadka za salo pobegne rusom. Potem pa se zave da to v bistvu ni ravno najboljse :)

Drugace pa ne vem koliko ima smisel ponovno gledati film, ce ti ni bil vsec.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Daedalus ::

Ja, Kubrick ma en tak teatralen pristop. Recimo začetno nadiranje vojakov v Full Metal Jacket al pa pretepi/scenografija v Clockwork Orange. Liki so pa vsaj v prvem zelo stereotipni. Lahko ti je všeč, al pa ne. Jaz ga kr dobro prebavlam:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NoUse4AName ::

K oceni moraš prištevat časovno obdobje v katerem je bil ta film narejen (višek hladne vojne). Film je bil ob svojem izidu instantna klasika (med mladimi večinoma). Saj ni bilo nobenega razen Kubricka ki bi ob tistem času imel toliko jajc, da bi se iz spopada velesil norca delal.
Film je bil baje originalno mišljen kot resen film (v prvi polovici ne deluje kot komedija), nakar kubrick spozna da je celotna zgodba preveč absurdna.
Samo zaradi tistega z Mein Führer! na koncu je film vreden gledanja :). Ker je neverjento dobro narejeno.

Vanich ::

Citat:
“Gentlemen, no fighting in the War Room!!”

Kubrick je bil genij.
Kdor misli drugače, je retardiran.

kuglvinkl ::

Čista klasika... Človeštvo bi blo prikrajšano, če ne bi Stanko posnel tega filma.
Your focus determines your reallity

PersonaRudis ::

Zelo dober film. Tolko humorja je notri skritega da ga lahko gledaš 5x pa boš vedno odkril še marsikaj novega. 10/10 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doctor Sleep (The Shining)

Oddelek: Sedem umetnosti
405494 (2766) oo7
»

10 Cloverfield Lane

Oddelek: Sedem umetnosti
475046 (2357) oo7
»

najljubši film? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
809494 (6561) Poldi112
»

Million Dollar Baby @ SLO1

Oddelek: Sedem umetnosti
252172 (1347) perci
»

Predlagajte filme... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10620708 (18469) Alexius Heristalski

Več podobnih tem