» »

Beljenje zob

Beljenje zob

d0rK ::

Lep pozdrav,

pred parimi mesci sem po treh mukotrpnih letih spravu iz ustne votline en zajeten kup zelezja (Damn, pa lih zdej k ga je Spik dubu..Bo u modi). In seveda da so se mi v treh letih zobje malo obarvali...Nic ni pretirano hudga ampak vseno zelim ponovno imeti lepo bele zobe.

Kot je ze iz naslova razvidno me zanimajo menja o beljenju zob. Na izbiro imam vec metod...Ampak kaj vec pa sam ne vem.
Lahko bi izbral drazjo metodo, torej beljenje zob pri zobozdravniku. Ampak to naj bi bilo zelo drago? In pa, kaksna je kaj obstojnost beline?

Druga cenejsa varjanta je so razne zobne paste ter drugi produkti naprimer tisti *white it Top Shopa. Imate kaksne izkusnje s temi produkti? Ce je tako, priporocate kaksnega? Oz, ce si je kdo ze pobelil zobe, naj pove, kako.


Skratka zanima me cim vec na to temo.


Lep pozdrav,

d0rK

NoUse4AName ::

Nekako velja splošno mnenje, da je beljenje kr precej škodljivo za zobe. Koliko je resnice v tem ne vem, nisem zobar. Nekaj že more biti.

Pithlit ::

Mene po unih zobnih pastah skoz zobe bolijo... Soda bikarbona deluje (sicer zlo počasi) in baje ne škoduje zobem. Definitivno škoduje manj k peroksid k ga večina zobarjev uporablja. Une TopShop variante se pa sploh bojim probat k mam filing k da je ena edigs (un korekturni čopič za tekst tko neefektivno maskirat) varianta in bi mi verjetno zobje iz protesta odpadli.

Beljenje pr zobarju drži pa tko... tud doživljenjsko. Pač na nulo ti sprav zobe pa je pol na tebi kaj boš jedu pa s čim jih boš farbal.
Life is as complicated as we make it...

sivi01 ::

Hej!

Izdelkov iz Top shopa ne bi priporočal niti svojim sovražnikom, tolk jih pa ne sovražim.

Preberi uporabniško izkušnjo iz prve roke Clever White

lp
Sivi

poweroff ::

Daj, pojdi do zobozdravnika in se posvetuj z njim. Prodaja se vse živo, kaj je OK in kaj ne, pa zobozdravniki najbolje vedo.
sudo poweroff

Spajky ::

Meni je čisto Ok pomagal Colgate Whitening zobna pasta ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Matev ::

belilne zobne paste delujejo na principu abrazije (razenja) zobne sklenine

celo brusilne lističe prodajajo za beljenje zob

ni treba posebej povdarjati kaj pomeni brusenje in kakšne daljnoročne učinke ima

oo7 ::

Bom kar tukaj napisal, da ne odpiram nove teme.

Ali je kdo že probal tole ali pa če ve ali deluje ali je nateg?


http://dobernasvet.com/whitelight/3435/...

tony1 ::

Ne priporočam beljenja zob, ker lahko pospeši umikanje dlesni...

5er--> ::

@M-Power: Glede na to, da morajo slike rezultatov krast iz te strani, kjer ponujajo beljenje s strani zobozdravnikov, mi ne vlivajo preveč zaupanja...

Ganon ::

Vsak normalen zobozdravnik, ki se mu ne gre le za zasluzek, ti bo beljenje odsvetoval.

Nikakor, ponavljam, NIKAKOR pa ne uporabljaj zobnih past in raznih pripravkov za beljenje zob doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Vice ::

Baje bananini olupki pomagajo, poglej na youtube boš videl iz prve roke :D

oo7 ::

Ja potem je nateg nič novega.
10 let sem kadil od začetka srednje šole zdaj dobra 3 leta ne kadim več me je pa začela malo motit barva zob. Saj na beljenje zob ne bi šel sem pa ravno videl to reklamo pa me je zanimalo če deluje.

Hvala za odgovore;)

Dober dan ::

Tudi jaz bi ti beljenje odsvetoval. Moj brat si jih je hotel dat pobelit, pa mu je zobozdravnica odločno rekla NE. Menda je škoda zob za takšne bedarije, sploh pri mladih. Predlagam ti neko kvalitetno zobno pasto iz lekarne... Počasi se ti bo že zadeva izboljšala.
Je pa tako. Polovica ljudi sploh ne ve kaj je zobna pasta, tako da se ne sekiraj preveč, če nimaš čisto belih. Počasi ti bo POMAGALO že to, da si jih umivaš redno vsak dan in da ti med zobmi ne gleda kakšen kos zrezka med tem, ko debatiraš v družbi. Takšnih osebkov je ZEELO veliko. Potem pa se še sprašujejo, zakaj so samski.. :))

Leprechaun ::

Če si želiš bele zobe poizkusi z kakšno električno zobno ščetko.
Ti dve sta dobri (obe uporabljamo doma in smo eni in drugi zelo zadovoljni).
http://www.mimovrste.com/artikel/367002...
http://www.mimovrste.com/artikel/367001...
(če kupiš v tujini je cena pod 100EUR).
Zobje bodo zagotovo nekaj odtenkov bolj beli, ne pa pričakovati bleščečega nasmeha iz "reklam: :)

Beljenja zob pa se izogibaj, v kolikor ti je mar za zobe.
lp

Zgodovina sprememb…

lara2 ::

Pozdrav,

tudi sama se zanimam za beljenje zob, vendar verjetno ne z vodikovim peroksidom ker škoduje (je nevarno). Opazila sem, da je v zadnjem času postalo popularno lasersko beljenje, je to bolj varno? Je kdo tukaj to poskusil in pove iz prve roke?

hvala, lp lara.

Gagatronix ::

Ne obstaja "varna" metoda beljenja, ker gre pri vseh metodah v praksi za poskodbo sklenine.

Ganon ::

Poleg tega, da škoduje sklenini, se moraš zavedati tudi, da učinek ni trajen. Je vredno? Nikakor.

Horas ::

kako dolgo pa sploh imaš potem bele zobe? odivsno od načina življenja? prehrana, kave, pijače?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

Odvisno od celega kupa faktorjev, zacensi z genetiko. Prehrana, pijaca, ustna higiena...

Horas ::

pa vseeno, če maš ali kdo drug, ki ima izkušnje s tem povprečno koliko časa je to? mesecev? let?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Gagatronix ::

Ko da bi spraseval koliko casa bo trajalo, da ti ponovno zrastejo lasje po tistem, ko si obrijes glavo. Ni univerzalnega odgovora.

Horas ::

saj sem rekel nek okvirn približn jao:)
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Gagatronix ::

Saj ti pravim, da to ni mozno. Lahko traja od x do y.

yansek ::

Namesto beljenja zob, ki tudi meni odsvetovala zobozdr. se lahko opravi čiščenje zobnega kamna.

Ne ješ več kot potrebuje organizem, malo ali nič sladkorja, manj sladkih gaziranih pijač, manj mesa, več sadja, zelenjava, malo ali nič kajenja.
Lahko sicer reči, malo težje se pa držati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Gagatronix ::

Ni sladkor tisti glavni problem, ker se iz ust spere v roku 15 minut. Problem so ostanki ogljikovih hidratov, ker so lepljivi. To je glavni povzrocitelj zobnega kamna.

Kar pa se tice obarvanja zob pa gre vecinoma za kajenje, kavo in podobno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214945 (2421) Robocop1
»

Zobni kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324391 (3054) Ganon
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21661117 (33517) Andro457
»

Zobna pasta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5916817 (14489) francek1
»

Naprava za beljenje zob

Oddelek: Loža
123476 (2951) xyxyxyxy

Več podobnih tem