» »

Uničen DDR slot ,a matična tudi?

Uničen DDR slot ,a matična tudi?

Silvo ::

Kolega mi je prinesel v popravilo računalo,kadeče ter smrdeče.Po zasliševanju mi je priznal,da je
"pomotoma",narobe(kontra)ter v naglici vstavil DDR palčko.(Skoraj neverjetno)
Torej skurjen je ram,ter 1 DDR slot.En pin(manjka)v slotu in je seveda neuporaben.
Znima me torej,če je plošča definitivno fuč ali vseeno probam vstavit drug ram v drugi prosti slot.
Ne bi rad ,da gre še kaj narobe.(Ni mi čisto jasno ali bi plošča delala ali ne.)
Torej ali je možno,da bi po takem stiku(sp.kontroler)sploh še deloval?
Ker še nisem imel takega primera in ne bi rad uničill še en ram,sprašujem za morebitni nasvet.
Kaj mislite?


L.p.
Silvo

Caligula ::

Vstavi v drugi slot.

Pa se ta slot bi znal cist normalno delat. Sem videl ze totalno skurjene slote pa tud rame vidno ozgane, ki pa so cisto normalno delali.
Drugi slot pa mora itak delat normalno.

Daedalus ::

Mi je kak mesec nazaj kolega prinesel ploščo, ki se ji je zgodilo točno to. RAM je bil OK, mašina pa ni delala, ker je skuril napajalni mosfet za RAM. Posledica - RAM je namesto 3,3 V dobil 1,5 V. Seveda sem dal mosfet zamenjat, tako da od takrat dela mašina bp. Plato vzemi iz ohišja in dobro preglej vse komponente okoli RAM slota, posebej še napajalni del...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

tiborrr ::

Meni je ze tudi ratalo narobe RAM v slot na ABIT NF7-S rev2.0 porinit. Plata dela se danes, ram takisto (238MHz CPC ON 2-2-2-5), je pa res, da je skurlo en pozlacen kontakt :).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU-Z 4 prazni RAM slot-i

Oddelek: Strojna oprema
10875 (767) Branimir
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
352406 (2073) taz
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603574 (3134) gfighter
»

Zagorela grafična + disk !!!!

Oddelek: Strojna oprema
452529 (1618) Pyr0Beast
»

KD7 ne boota, vroči kondenzatorji

Oddelek: Strojna oprema
5794 (678) njok

Več podobnih tem