» »

Cyrix 300

Cyrix 300

matic ::

Ma sej je se cel kup enih oznak pri tem jajcu amapak sej ni vazen.. Cyrix 300 je komu to kej znano ce bi se to dalo kaj navit, do kolk in kako?
  • spremenilo: matic ()

HEKO ::

Koko jaz vem, so Cyrixi zlo NE overclockabilni.....tak da če maš ta proc...zači šparat...za AMD :). No, mogoče se da 300@400 ampak newem, kr z temi proci še nisem mel opravka...
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

krucymucy ::

Naj ti kar direkt povem, da ne bos nc naviju - mogoce na 333 ampak ne verjamem!!!
Isti procesor sem vcas mel jest - hvalabogu, da vcasih:D

Res zacni sparat!!!

matic ::

ma sej hvala bogu da ga nimam jest :D Ga ma punca... ma sej to je staro ze kake 3 leta... takat sem jaz lih razmislu kdo to sploh kupuje :) Mislm da novga nebo kupovala vsaj se 2 leti.. sem ji pa zato kupu mal ugodne memorije in pa razmisljam ce bi se dalo za kak Hz-ek gor in pa eno boljso grafikulju (kakVoodo1)

TNT2 ::

Hja sey eni Cyrixi se dajo kr dobr navijat sam kaj ko so to najbol vroči procesorji kar se da.
Ze pri navadnem delovanju je huudoo vroc!!!!
CAR!

HEKO ::

See I wuz right :) ..... V kakšni tehnologiji pa je izdelan (mikronski) če kdo ve?!
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

krucymucy ::

Cyrix-i so izdelani v 0,35mikronski 8-O tehnologiji!!!
Ravno zaradi tega se jih ne da navijat!!!

HEKO ::

Ya peesda pol pa itaq ni čudno, da so tak vroči, pa neoverclockabilni...:)) 0.35 ! adijo ej....
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

krucymucy ::

Sej zato pa so se prodal vii, ker niso mogli sledit intelu!!! Sej takrat bi se AMD sel kmal rakom zvizgat!!!:D

Dexxx ::

ej ljudje, prvi procesor, ki sem ga navijal je bil cyrix pr233 (kolk smo bili včasih neumni:D)
samo ne vem do koliko sm ga spravil. čez 300 ni šel, zdi se mi da okoli 270 mhz.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

matic ::

Sam Cyrix 300 al pa Intel Celeron 300 je neki cist druzga - vsaj kokr sem jest opazu .. cyrix 300 se primerja je lahko edin z kakim P1 233mhz

HEKO ::

Hja pa Cyrix 300 lahko overclockaš do 330, mogoče 350 MHz. Celerona 300 (al pa 300A) pa tud do 450 - 500MHz !!!!!! :)) Tak da je kr precejšna razlika >:D
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

VASkO ::

folk, cyrix 300 ne dela na 300mhz, to je samo marketinsko ime. Po pravem dela nekje na 225mhz pa prehiti kakega celerona 300 v office programih. Za igre pa je slab samo zaradi FPUja. Intel je hiter le zaradi dobrega FPUja, za office okolje pa so ostali procesorji boljsi.

slycer ::

Cyrixa ne boš navil, razen, če imaš Vapochilla ali pa kakšno hlajenje na tekoči dušik. To namreč, kakor so povedali že drugi, eni izmed najbolj vročih procesorjev, ki imajo že pri normalnem delovanju malce težav. Če hočeš procesor uničiti, potem navijaj, če ne, pa še dolgo časa uživaj na njem (nekako tako, kot jaz na 486 pred 1 letom :D).

VASkO ::

haha, si ga kdaj imel? ne? jaz pa pa ti recem, da se ga kar lepo navije. Mel sem Cyrix 150+ (dela na 120mhz) in sem ga lepo navil na 200+ (150mhz), na vec pa niti probal nisem. Gor pa sem mel hladilnik cist neki brezvezni in ti povem, da se je moj p233mmx na 292mhz bolj grel. Tako folk pravi, da se ne da tudi K6 procesorjev navijat pa se jih prav lepo navije z dvigom voltaze, grejejo pa se skoraj nic ne.

tec ::

Res je K6 procesor se lepo navije z dvigom voltaze. Sam imam ze 2 leti 300@450 pri 35 stopinjah in z 2.6v

Shadowman-x ::

Sicer je bilo že bolj ali manj vse napisano, ampak da povzamem vse v enem postu, pa še mogoče kaj malega dodam.
Cyrix M-II 300 je dober za standardno delo z računalnikom ne pa za kakšne 3D igrice; prikazano je PR 300 MHz, kar pomeni PR-pentium rating (rang pentiuma) deluje pa na različnih frekvencah 3.5x66 ali 3x75 ali 2.5x83 MHz - moje mnenje je da je najbolj varno 75 MHz vodilo; za oc. pa preizkusi 3.5x75 ali pa celo 2.5x100 MHz ali 2.5x95 MHz(na i-netu je bilo nekaj uspeha na teh dveh frekvencah), vendar boš potreboval zelo dobro hlajenje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738282 (5084) floyd1
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
728431 (7325) H3ro1n
»

Najhitrejše AT mamaplate z EDO RAM-om

Oddelek: Strojna oprema
51127 (1025) barbarpapa1
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281370 (1002) Riccio_
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251394 (1059) MiKi

Več podobnih tem