» »

Minimalna PC konfiguracija za postavitev Linux router mašince

Minimalna PC konfiguracija za postavitev Linux router mašince

ttajic ::

Živjo!

Dons sem kar nekaj časa surfal ter bral razne članke ter debate/dileme o nabavi HW ADSL routerja ali pa postavitvi lastne mašince. Naveličal sem se namreč resetiranja svojega D-link DI-604 ADSL routerja (če mu lahko tako rečem, saj naloge ne opravlja zadovoljivo).

Če si človek želi cenovno ugodno a kljub temu delujočo zadevo ima torej dve alternativi:
- LinkSys router (lahko kdo potrdi, da model router linksys befsr41 deluje na SIOL-ovem ADSL kot urca?)
- Linux router PC namestitev (distribucij je kar nekaj...)

Ogledal sem si predlagano IPCOP (linux router distribucija) stran, kjer pa jim ne deluje hardware compatibility page?!? Zatorej me zanima ali bi ta zadeva zadovoljivo delovala na 100Mhz Pentium, 64mb, 2Gb HD?

Priklopljena oz. aktivna bi bila največ dva PCja hkrati, kjer bi eden od njih več ali manj stalno preko eMule ali BitTorrenta DL-jal.

lpp

Daedalus ::

Ti lahko skor zagotovim, da bo zadeva delovala. Procesor ni tako pomemben, 64Mb RAM-a je prek zadosti, diska pa rabiš med 200 do 400 Mb. Pa seveda dve različne mrežne kartice (za lažjo konfiguracijo). Sicer pa maš tule navedene minimalne zahteve;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

castro ::

Da ne smetim po forumu pišem kar tule (upam da o kdo prebral): doma imam eno staro kišto P133 s 16 MB RAMA; potrebujem nasvet: ali je smiselno na takem HW postaviti IPCOP router ali ne; kritičen je seveda pomnilnik, saj se mi niti sanja ne, kje naj staknem kakšne nove ploščice.

V mreži bi bili 2-3 računalniki, od tega bi na enem (kdaj pa kdaj) pognal kak p2p.

Hvala za odgovore, Andrej

Daedalus ::

Z 16 Mb se ne ubadat, ker zna biti premalo. Lahko sicer uporabiš kako disketa varianto, samo za malo bolj kompleksno zadevo ala IPCOP zna to bit premalo. Dobi še nekje 16MB EDO rama. Se ga še da nabavit preko oglasa... Drugače pa ni problematična mašina.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

maticm ::

morda ne tako neumen nasvet: namesto da kupuješ edo ram za kar visoko ceno poglej na kakšnem odpadu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422686 (12243) amigo_no1
»

Omejitev računalnika v mrezi

Oddelek: Omrežja in internet
261729 (1326) amigo_no1
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303296 (2273) malinavc
»

Preprost router

Oddelek: Operacijski sistemi
81080 (861) HellRaiseR
»

VPN skozi router

Oddelek: Omrežja in internet
222651 (2312) Mr.B

Več podobnih tem