» »

Stabilizirani usmernik (220 V na 15 V) za peltier

Stabilizirani usmernik (220 V na 15 V) za peltier

Sergio ::

Kako za vraga naj naredim to zadevo? Hočem narest stab. usmernik (trafo, v bistvu), ki bi mi iz 220V nardila 15V DC, gor bi hotu pa dat 350W obremenitve... Hilfe!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

msmiha ::

Ni blema na tejle strani poglej kak se naredi. Men se zdi, da bo bil on fixed power supplay za tebe pravi.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

DrSergioDJ ::

pa sej ti lahko jest moj trafo prodam..... :D
...

Kaiser ::

Jest ne bi delal stabilizacije, ker bi se pri taksni moci napajalnia na stabilizacijsem delu usmernika izgubljalo prevec moci. Rabis en dober trafo (ki si ga pri kaksnem privatniku narocis po meri) pa 4 mocne diode.

Sergio ::

Kaiser: kakšni bi bili stroški?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Kaiser ::

Glavni strosek je trafo. Za koliko pa kdo ti ga naredi pa ne vem, lahko pa vprasam - 350W je kar dost moci... Potem pa rabis se 4 diode, kaksne sponke, stikalo in tako podobno saro....

Sergio ::

Aha... ja sej sm slišu da so eni kvalitetni pa dokej pocen trafoti... toroid... bom se jutr pozanimal... dej Kaiser tut ti mal poizvej za ceno, plz ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Opkow ::

Kolega, ki si ga je dal po narucilu delat, je za 19 V, 500 W toroid dal cca 9 cukov.. Nism cist 100 % ziher.. Sm kej dost dalec od te cene niso!

kr se tice mosticev... Cene se gibljejo okoli 300 sit (recimo mostic z max spec. 35A 400V stane 284 SIT (IC-elekt.)).

Ne priporocam ti, da pelt povezes preko konektorjev in stikal na usmernik oz. toroid.. Kr se ravno na sticnih mestih precej grejejo.. In je najboljse, ce vse zice med sabo lepo zlotas skup .. Si pol 100 % ziher, da je z kontakti vse ok in se kej ne pregreva po nepotrebnem.

RobertM ::

Glede toroida ti svetujem,da daš kar tistega za halogenska luči 12v.
Mere za 350 W so približno 12cm premera in 8 cm višine.
Lep pozdrav Robert

Opkow ::

Hm .. Tole sem nasel v svojih zapiskih v enem txt filetu.

Ce rabš dober napajalc poklic
IET industrijska elektronika Tovornik
Stopce 12
3231 Grobelno
tel 03 5794 006

men so 500W trafo 220V -> 12V(+-5V) navil in izdelal v licnem ohišju za 6500 tolarjev, seveda z toroidnim jedrom-ne brni- in stabilizacijsko elektroniko...
z vezami seveda


Ne me sprasevat kdo je to napisal in kje... Ker to je vse kar sem imal zapisanga...

Daedalus ::

Tole je blo napisano na forumu v eni drugi razpravi o napajalcih... Trafo je najbolš dat kakemu privatniku nardit-hitro in poceni.

Pa še eno vprašanje-kaj pa če bi si dal naredit klasičen trafo, ne pa toroidnega? Kolk vem, bi naj bil klasičen trafo precej cenejši...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sergio ::

deadalus: brni... mam raje toroidnega ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Kaiser ::

Prej bi rekel, da so drazji, pri isti moci pa so se tezji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brnenje transformatorja - radijski aparat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91725 (1235) msjr
»

ojačevalec s čipom STK4050

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274209 (3829) Highlag
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265038 (4635) jRk0
»

Kako narediti napajalnik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192683 (2408) _ID_
»

elektroniki kje ste!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294383 (3783) footprint

Več podobnih tem