» »

Ali bi tole delalo brezhibno?

Ali bi tole delalo brezhibno?

Tribal ::

V Com-Shopu imajo v akciji nek računalnik za 309900 in sicer vsebuje tele komponente:

ASUS sli NF4
AMD 64 3000+ 939
2x ASUS 6600GT PCIe
1024MB ram
200GB diska
NEC DVD-RW

vse to poganja na 300W napajalniku???

Tole glede napajalnika mi ni čist nič jasno?
Je možno da taka zverina dela na 300w napajalniku?

mato22 ::

Moj nasvet: ne kupuj sestavljenih računalnikov

Tribal ::

Hvala za nasvet, moje vprašanje je bilo ali bi zadeva delovala brezhibno?

iso2000 ::

Zelo vprašljivo!

Tole sem naprimer našel na spletu :

Power consumption also becomes a big issue with modern graphics cards, for example a system consisting of an nForce 4 SLI motherboard, Athlon 64 4000+ processor and two GeForce 6800 Ultras has a power drain of 400-watts. (VEČ)

Tudi če pogledaš profi kartice npr. Quadro fx serijo ti lepo piše da zahteva 350W napajalnik ali več. Tako da dve 6600GT in vse ostalo po mojem mnenju ne bo delovalo tako kot je treba na 300W napajalniku, ki je verjetno kakšna poceni zadeva, kar pomeni, da verjetno tudi 300 W ne da od sebe?

LP

Mulh ::

Kk boš pa uporablju 2 grafikulji naenkrat ?
Al ti dajo eno za rezervo >:D ?

OZZY ::

300w je za ta računalnik premalo. Tok priporočajo za eno enokartico. Vsekakor pa tudi nepajalnik verjetno ni bog ve kaj. če furaš 2 karte bi vsaj 420w ali več blo zelo priporočljivo. Posebej če še navijaš.
Go with the flow.

Sami ::

Kk boš pa uporablju 2 grafikulji naenkrat ?

Zivcek: SLI mode.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

cojss ::

To bo verjetno preslab napajalnik, saj za 2x6600gt asus priporoča vsaj 350w. klik

cosmos ::

Kot so že ostali rekel ne kupuj sestavljenih računalnikov:
slaba ohišja
zanič napajalniki (naprimer Antec 380WTP bi brez problema poganjal tak sistem, s kakšnim 500W generikom maš pa lahko še vedno težave)
malomarni "sestavljalci"

na koncu vedno plačaš vse tisto kar si "prišparal" s tem, da si kupil sistem

Če že moraš kupiti sestavljen računalnik, kupi Dell-a, eden redkih, ki vsaj skrbi za spodobno hlajenje in zadovoljive napajalnike. So spodobno sestavljeni. Niso pa tihi!

Pa mislim da mata tud Mlacom in JAE neki kompletov, kjer uprabljajo Chieftec in Antec ohišja z napajalniki.

Če maš slab napajalnik in neprimerno ohišje ter hlajenje, je povsem vseeno kaj noter vtaknejo, ker bo vedno neki narobi >:D

mtosev ::

Nebi ker je napajalnik za nič. >:D
Tagan je dobra izbira.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DominusSLO ::

tribal ne se jezit, ampak bi ti rad svetoval, da raje vzemi 1 6800gt, kot 2 6600gt...pol ti ostane še nekaj rezerve za dat še eno not >:D
Drugače pa tudi mene bode v oči tisti napajalnik 300w..sej niso normalni...

para-site ::

To bojo vse nazaj dobivali...
dvojno delo so si naredili, pa še stroške, ker bojo morali močnejše napajalnike na svoje stroške dajat noter... stranki verjetno ni enostavno razložiti, da je bil tisti napajalnik že v osnovi prešvoh in napačna izbira, ker to pomeni, da pljuvaš sam po sebi...

Tribal ::

Eh bomo vidli, zakaj pa sestavljen računalnik? Ker je za tak sistem to zelo poceni, vsaj proti drugim firmam, če bo pa napajalnik prešvoh bom pa kupu enega boljšega za tisto razliko ki bi jo mogel dat, če bi pri drugi firmi kupil :)

cosmos ::

ne razumem, kaj se ti zdi tko pocen pri tem računaklniku

hitra računica mi pravi, da brez popustov, cene iz tgovin, zgoraj našteto nanese 285.000:
2 x 6600GT 100k sit
Asus SLI 45k sit
Ram 50k sit
disk 30k sit
Nec DDVD-RW, rečmo 20k sit, čeprav je neki manj
procesor 40k sit , mal več, ampak če prištejemo tist kar je ostal od NEC, cigar :)
285k sit
tipični popust ki ga dobim, 5% +15000 je 30k sit, dovolj za dobro Asus ohišje z napajalnikom
ostne 9900 sit: miš tipkovnica, disketar

Kje je kle "super ugodno" :|

cosmos ::

BTW cene ustrezajo Mlacom ceniku, da ne bo kakšnih pametnih komentarjev

to pomeni, da se da stvari dobit še neki ceneje, če se pregleda cenike online trgovin

SebaR ::

ne kupuj kr enih napajalcev ker js sm kupu v jae Enjoy kišto z 300w 'krenim' napajlacem in se je obnesel ZELO slabo glede na to da bo moral (kot je reku prodajalc)delat bolš kot si lahko sam mislim. js sm mu nasedel pol pa se je začelo sranje...

kasnej sm kupu tagana 420W in... zadevca je SUPRCA!! >:D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786119 (2877) smarty
»

Club3D 6600GT AGP power problem

Oddelek: Strojna oprema
301516 (1074) Death Paladin
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705674 (4650) Kato
»

Kakšen sistem naj priporočam nečaku

Oddelek: Kaj kupiti
431701 (1142) mtosev
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351443 (1041) bogii

Več podobnih tem