» »

Patent tedna: vdorobran

1
2
»

Thomas ::

Velike korporacije NISO državljani.

Državljani so samo ljudje. Še to samo tisti ljudje, ki imajo državljanstvo. Če so nekateri "bolj državljani", je to mafiozna država.

borchi ::

uf, uf... da te ne bo bush slišal :D

se strinjam!
l'jga

minmax ::

thomas... kar se izvajanja patentne zakonodaje tice se cisto strinjam, da je najvecji problem v patentnih uradih ... zato jim spisimo strozja pravila, tole je prva moznost..

drugace pa.. v ZDA korporacije uzivajo vse pravice, ki jih uzivajo drzavljani, razen volilne pravice... celo clovekove pravice se varujejo korporacijam. to sicer v evropi se ni, ampak se pa lahk zgodi. upajmo da ne.

Thomas ::

> celo clovekove pravice se varujejo korporacijam

Ja? Katere? Od kod ti to?

minmax ::

thomas: leta 1886, primer Santa Clara County v. Southern Pacific Railroad Company, vrhovno sodišče ZDA odloči, da je korporacija oseba in s tem dobi vse pravice iz tega naslova.

http://www.ratical.org/corporations/SCv...

izjemno znan primer s katerim je bil uveljavljen "corporate personhood", ki je od takrat praksa.

ce bi dobil vsakic tolar, ko moram googlat namesto drugih, bi imel... veliko tolarjev :)

Thomas ::

Ma ja. Korporacijo lahko ljudje ubijejo, likvidirajo, pa niso obtoženi umora.

Samo za čisto specifične zadeve, pride do enačenja pravnih in fizičnih oseb.

Mau bolj Googlaj!

minmax ::

thomas... kar navajas je seveda ocitno :)
koporacije defacto ne mores ubit , korporacija ne more jest in pit in ne bit otrok ipd. biti roditelj (to bi znala sodobna praksa celo spremenit :)

to pa se ne pomeni, da je corporate personhood koncept, ki je v evropi precej manj upostevan kot v ZDA ... meni se zdi smiselno

3p ::

Tisti, ki se hočete malo podučiti o korporacijah. Sprehod na svoj priljubljeni p2p. The Corporation. Dokumentarec. Strogo priporočam. Pol pa sem prit jokat.

Brane2 ::


koporacije defacto ne mores ubit , korporacija ne more jest in pit in ne bit otrok ipd. biti roditelj (to bi znala sodobna praksa celo spremenit :)


Korporacijo lahko ubiješ, spočneš, lahko je otrok (si slišal kdaj za hčerinska podjetja ?) in tudi roditelj (ustanovitelj hčerinskega podjetja ) itd.

Kar se "The Corporation" tiče, se mi je zdel prav zanimiv glede na to, da je delo MMorea.
On the journey of life, I chose the psycho path.

minmax ::

brane... ta jezikovna poimenovanja z pravnim pojmovanjem starševstva ipd. nimajo povezave...

Brane2 ::

Ne bom ravno navdušeno trdil nasprotno, a tako na prvi uč se mi zdi da nimaš prav.

Starševski odnosi podjetij so zakonsko definirani, drugo vprašanje pa je, koliko lalhko potegneš paralelo z biološkim starševstvom.

Po moje revno toliko, kot je sploh možno glede na naravo pravne osebe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

minmax ::

brane, ... ah nima veze.. to sta dve čisto ločeni stvari.

Gandalfar ::

Brane2: verjetno je bolj na mestu vprasanje, ce podjetje uspe ustvariti zivega cloveka .. a je potem njegov stars?

Brane2 ::

Kot sem slišal zgodbe z zavarovalniških žurk, je bolj vprašanje, KDO je njegov starš... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft patentiral sudo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
567257 (6167) Poldi112
»

Nintendo patentira prisebnost

Oddelek: Novice / Konzole
193600 (2471) Saladin
»

Microsoft prekršil patent

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
194221 (3239) PersonaRudis
»

500 IBMovih patentov za odprtokodno skupnost

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
324550 (3332) borchi
»

Boj z mlini na veter ali kako preprečiti snemanje filmov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
183127 (3127) JustVi

Več podobnih tem