» »

Zamenjava celeron 700 na P3

Zamenjava celeron 700 na P3

sid911 ::

mam sekundarni komp s celeronom 700(@788) mhz, pa ga želim zamenjat za kak pentium 3. plata mi podpira tiste do 100 fsb in do 1100 mhz...mam plato qdi winnex 1, 256mb sdram integrirano grafično (zaj nabavlam pravo)...večjo procesorsko moč bi rabo za snemanje filmov s kamere...ali bi se mi splačalo zamenjat procesor?

ali3n ::

ja, če ga kje dobiš... za normalen denar; p3 1ghz bi bil kar ok;
pa kak dodaten plošček rama tudi ne bi škodil...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

SavoS ::

Sam trenutek, če praviš, da ti plata podpiram FSB samo do 100MHZ potem Pentium procesorji odpadejo, ker od 666 naprej delujejo na FSB133!!!!...preverjeno tudi na njihovi uradni strani.....torej ti preostane le kakšen celeron 1100 MHz na 100MHz FSB.....

Za snemanje filmov z kamere bi blo vredo, če pa boš karkoli obdeloval film ali zvok, potem ti pa v tvoje dobro svetujem, da si kupiš nov sistem, ker tale je pa za obdelavo videa neprimeren, boš izgubo vse lase in živce ki jih imaš, pa še zeeeelo se boš postaral zraven.......>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

ali3n ::

Sam trenutek, če praviš, da ti plata podpiram FSB samo do 100MHZ potem Pentium procesorji odpadejo, ker od 666 naprej delujejo na FSB133!!!!...preverjeno tudi na njihovi uradni strani.....


Savo brez zamere...
[kreh]bullshit[kreh]

cel bataljon jih ne na 100 MHz - klik P3

glede Tualatinov (Celeroni od 1000A do 1400) - če plata (podnožje) podpira Tulce, potem ja, drugače (verjetno) le z majhno modifikacijo...

še Celerončki


---edit
slovničen napake...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

SavoS ::

:8) :8) :8) :8)
UPS
Se vidi, da je že zelo dolgo od legendarnega celerona 300@450, potem sem pa šel na AMD platforma in nisem nič spremljal kaj se dogaja z Pentium proci.....

Glede preverjanja na njihovi uradni strani sem mislil za osnovno ploščo in FSB 133

Še enkrat SORRY my mistake...8-)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sid911 ::

Za snemanje filmov z kamere bi blo vredo, če pa boš karkoli obdeloval film ali zvok, potem ti pa v tvoje dobro svetujem, da si kupiš nov sistem, ker tale je pa za obdelavo videa neprimeren, boš izgubo vse lase in živce ki jih imaš, pa še zeeeelo se boš postaral zraven.......

jah saj mam še en komp (athlon 1800+, 768 mb rama, 160 gb disk) sam tega mam zaj v mariboru kjer študiram un pa je doma pa bi rabo sam tak bolj za silo za snemanje (wmw pa tak do 20 min) za kaj več itak prinesem kamero v maribor sam ne da se mi vedno letat z njo okoli...

sid911 ::

pa če sm že pri celeronu, a ve kdo mogoče zakaj mi izgine zvok (ne prepozna integrirane zvočne) ko ga prek fsb navijem na 872? pri 788 vse deluje norm,alno, pri 872 pa ni zvoka

Tugo ::

ker zvočna ni sposobna delat pri tako visokem clocku. default: 33MHz. kolk imas pa ti?

lp, T.

sid911 ::

nevem točno...

Tugo ::

FSB je ponavadi deljen s 3 ali 4. ce imas FSB med 100 in 132 je ponavadi 3, vem pa da sem imel sam na moji plati pri 124 moznost obojega 1/3 in 1/4. 124/3=40+ kar je lahko prevec za zvočno kartico.
zato ti lahko ne dela.
če se prav spomnim, mi je na Creativova navadna zvočna delala čist lepo, medtem ko Live noče in noče.

lp, T.

sid911 ::

heh zaj se mi nekaj svita da imam osnovni fsb 66, pol pa še 72 in 85 lah nastavim v biosu

sid911 ::

tukaj so podatki o plošči

sash ::

poznalo se ti bo verjetn kr nekaj, ker sem tud sam imel pred časom C700@1050 in sem pol ubodo Pnevem_točno_kerega (do 1G) pa se je kr poznalo. Sicer se ga ni dalo tako hudo navit, vendar je že privzeto delal hitreje.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Dead_Eye ::

heh, ja razlika med celeronom 300@450 in cel. 900 se je poznala, in to še kako>:D >:D

Samo kaj ki so danes semproni že tako poceni...in plošče tudi...., ki posekajo vse p3 za šalo.
The one and only

sid911 ::

kaj pa recimo če bi zamenjal na kak p3 600 mhz...bi kaj pridobo?

ali3n ::

ne oz. ne bo opazno; če že menjaš pojdi na P3 1GHz, prej se prepričaj da plata podpira.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

sid911 ::

no ja saj koneckoncev bi moral še rame in grafično dokupit....pa se mi zdi da bo mašina še kak mesec ali dva delala taka kot je...pa pol razmislim še enkrat o nakupu komponent...najverjetneje si bom najprej grafični nabavo (16 MB, PCI)..pol procesor...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291761 (1364) Poldy
»

Nadgradnja stare Abit BX6 rev.1 plate

Oddelek: Strojna oprema
51106 (1035) Saladin
»

Socket 370, FCPGA in PPGA, kako zdej?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111240 (1083) Mr.
»

C500 proti PII 600

Oddelek: Navijanje
141395 (1259) ali3n
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
151208 (1041) iggy1517

Več podobnih tem