» »

eXeem odprl vrata množicam

1
2
3

doublemp ::

Ja, jaz mam odprto.

Tilen ::

Spila tut meni :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bramac ^^ ::

Sploh ne morm verjet kok to hitr dela :))

mavec ::

jani dela zato tok hitr ker je tok seederjev, ce ti logika to kaj pove. Sam ce mas rd spyware itd. izvolli, tako kot se nekateri drugi ki so naivni !

LittleDevil ::

Ali lahko eden naredi screen-shot, da vidim kako ima nastavljeno, ker men bolj počas to dela...

LP

Jaka83 ::

Men enako hitro, če ne celo boljše, dela na FileList trackerju, na TorrentBits2 pa pomoje še hitreje deluje vse skup, samo tja ne morem gor prit, ker je preveč registriranih. :D
exeem bom imel samo Lite verzijo, pa še to bom laufal samo takrat, ko nečesa ne bom našel na Torrent trackerjih, tako kot to zdaj počnem z eDonkey-jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

Tilen ::

Hja sam crasha tole.. hjao :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

globoko grlo ::

A mi lahko en pomaga, sm namreč v dilemi. Z filelista mi vleče zadeve 200k+ na 2mbit liniji, a je kkšn razlog zakaj bi se zdej z exeemom ukvarjal, al ga ni

tnx

mavec ::

globoko grlo, ti odsvetujem exeem. Crasha, spyware ma ter je podoben kot Kazaa, pa se hitrosti ne nudi takih kot torrent.
Torej NE

mchaber ::

fantje stvar je še BETA:\
.

AtaStrumf ::

Jaz bom še mal počakal, da bi to najprej fajn stestirate >:D.

SasoS ::

Upam da bo kdo pohekal protokol in spisal kak opensource klient. Tako kot edonkey-emule. Osel je šele z mulo dobil krila :D

Btw, kako te lahko benajo če je network decentraliziran? Z isto logiko bi lahko MPAA ukinila eXeem...pa so ga naredili prav zato. Če bodo pa v kliente dodali kak string za identifikacijo bo pa ziher naslednja verzija lite to fejkala...mar ne?

Tr0n ::

globoko grlo: Naceloma ne. Seveda pa taksne HTTP strani ne bodo vec dolgo online. ;)

mavec ::

Ja zdej je beta in je se malo spywarea ko pa bo zunej bo pa se hujs.
Dejte se mal spomnt na Kazoo, na zacetku so jo vsi hvalil zej pa lih to da vsak ne pljuva po njej. Brezskrbi da se Exeemu ne obeta svetla prihodnost ker ga bo doletela ista usoda kot Kazoo, v to sem 101% preprican.

Gandalfar ::

Tr0n: exeem ne uporablja bittorrent protokola. Ce bi ga bi zadeva delala tudi z drugimi torrenti. Exeem uporablja kvazi "exeem torrent" protokol. Pohabljen v nulo in zaprt v upanju, da bodo imeli monopol nad tem omrezjem in prikazali cim vec reklam in zasluzili s folkom, ki hoce piratizirat.

Tr0n ::

Gandalfar: Delno mas prav. Sam protokol za prenos je BitTorrent, torrent datoteke so pa spremenjene do te mere, saj nimajo announce argumenta. Zakaj? Ker ga v sistemu vozlisc, kjer so uporabniki trackerji, ne rabijo.

Microsoft ::

Matthai, narobe si pingal. Namesto, da bi pingal www.exeem.com, si pingal www.exem.com.

Taprav ip je: 83.149.90.74 Zgleda, da je to v evropi. klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

hruske ::

Matthai, exeem.com, ne exem.com gor ko pingaš...
Rad imam tole državico. <3

Atos ::

stvar se mi fejst dopade zaenkrat, še posebej glede na to, da po vsej verjetnosti kmalu torrent strani na netu ne bo več na pretek in bo treba nekaj novega najti...

Nisem jasnovidec, ko je recimo Tinkec in ne morem napovedati da bo 101% exeem šel po stopinjah kazzae (kar Tinkec očitno je) - upam da ne bo - ampak zaenkrat mam hitrosti čisto primerljive s tistimi z azureusom če ne še boljše. Ravno downloadam neko datoteko z +100 kB/s

Fejst se mi dopade in če ne bodo nevem kak fejst zabluzili bo ostalo na mojem sistemu...

B-D_ ::

Tisto kvačkanje o bananju ip naslovov je tolk neumno kot zveni... prov jebe se mi, če mi bannate trenutni ip naslov mojega tor proxya na vašem serverju, itaq pa bo centralni server šel pa-pa takoj, ko bo nekdo naredil novo "lite" verzijo v kateri se bo dalo server zamenjat za ne-lamersko ne-spyware-podprto alternativo.

Zgodba o kazi se ponavlja... prišel en butelj, ki je hotel zaslužit na račun neumnih, profiji vrnejo udarec in sesujejo vse zaščite, userji smo happy, ker lahko uporabljamo dobro stvar v lite različici. :D

ahac ::

Nizozemska?
A niso ravno tam oblasti zapre 2 BT strani?

Strateška lokacija, LOL.

SasoS: Ni čisto decentraliziran. Podatke o uporabnikih še vedno dobiva od glavnega serverja. In tega se da veliko lažje offline spravit, kot pa vse strani, ki ponujajo torrente in vse trackerje.
Sploh, če je IP hardcodan v program, kar menda je. Če ne bi bil bi ga vsakdo lahko spremenil in naredil svoj network (ki recimo ne bi banal exeem lite in podobnih zadev).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gandalfar ::

Kje je fora potem? :) Pac zdosas centralni server in exeem network pade dol?

Tr0n ::

No, se eno stvar pozabljate. Ceprav eXeem kot pravite ne bo uspel, bo pa vsekakor povzrocil nastanek podobnih open-source projektov, morda celo taksnih z malce vec anonimnosti, enkripcijo etc...

SleepLess ::

Mah ostajam na muli.

Gandalfar ::

pa sej podobni OSS projekti ze obstajajo. Samo tolk cirkusa okoli njih noben ne dela.

ahac ::

Gandalfar: Fora je, da bodo oni vseen pobral dost keša.

Sicer pa.. mogoče bi lahko vidu na kater IP se connecta, ko narediš prvi search. Naj nekdo proba.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gandalfar ::

The protocol (Score:4, Interesting)
by br00tus (528477) Alter Relationship on Saturday January 22, @02:10 (#11438007)
With all this talk of spyware, open source and so forth I've taken a look at the protocol, using WINE and tcpdump. I might use a tool other than tcpdump later.

Anyhow, I've booted it up a few times. When I click refresh on new files, it starts making TCP/IP connections to port 4000 of various hosts. I then send the TCP/IP header plus the packet itself. In hexidecimal value, these packets usually begin "02-04-05". Then I send "b4-04-02-08-0a". Then I send "00-XX-XX-XX-00-00-00-00-01-03-03-00". The X's change each connection - they seem to be incrementing. So that's my handshake. The response also begins "02-04-05" with 9 bytes after that. Then I send 10 bytes. That's when the remote host starts sending me big packets.

Well, I just started looking at it so it's still a mystery although I think I've seen some patterns. Anyhow, anyone interested in this can discuss it here, or go on the usual Freenode IRC channels (#p2p-hackers, #bittorrent etc.)


http://slashdot.org/comments.pl?sid=136...

drugace pa idlam na kanalu in pasivno spremljam, ce bodo kej zgruntal

Tr0n ::

To tudi mene zanima, keep us posted. :)

Naj na novo isntalira program. Prvic se izvede node request to network zahteva. Tisto naj preveri kam gre.

hruske ::

Dva posta nizje:

Re:The protocol (Score:2)
by br00tus (528477) Alter Relationship on Saturday January 22, @04:55AM (#11438766)
I did a strings on the exe and client.dll. In the DLL I found what appeared to be Crypto++ [eskimo.com]. It appears to be using Blowfish.

I also found calls to Cybergold, Cydoor and the like.


Spyware pa ma.
Rad imam tole državico. <3

Tr0n ::

Uradno sta Cybergold in Cydoor adware in ne spyware.

hruske ::

Hehe, uradno je imel tudi Igor Šimenc diplomo. :P
Rad imam tole državico. <3

Fury ::

na podlagi cesa pa so suprnovi zaplenili streznike ce smem uprasat?

M.B. ::

pa sej podobni OSS projekti ze obstajajo. Samo tolk cirkusa okoli njih noben ne dela.


@ Gandalfar Kateri so pa tile projekti me zanima?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zheegec ::

Število userjev pa hitro narašča 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jsmith ::

Domeno exeem.com so že prenesli na novo podjetje. Prej:

Registrant:
Andrej Preston
Chengdujska 10
Ljubljana 1000
Slovenia

Registered through: GoDaddy.com
Domain Name: EXEEM.COM
Created on: 01-Oct-04
Expires on: 01-Oct-08
Last Updated on: 01-Oct-04

Potem:

Registrant:
Swarm Systems Inc.
Suite 4 Tample Building, Main
Charlestown 1000
Saint Kitts and Nevis

Registered through: GoDaddy.com
Domain Name: EXEEM.COM
Created on: 01-Oct-04
Expires on: 01-Oct-08
Last Updated on: 15-Jan-05

Gandalfar ::

M.B.: http://mute-net.sourceforge.net/ ; Winny @ Wikipedia ; http://www.myjavaserver.com/~gwren/home...

Predvsem nas zanima tretja generacija P2P orodij, ki zagotavljajo tudi anonimnost. exeem je se zmeraj druga generacija.. :/

Peer-to-peer @ Wikipedia

Paramedic ::

Exeem deluje dokaj hitro, nisem še dobro sprobal hitrosti, ker se ničesar ne spomnim, da bi rabil :\. Kar sem sprobal, je šlo kar hitro. Ampak naj še jaz povem, notri NI SPYWARA, je LE ADWARE, kar je pa dost manjša žrtev, saj ne izdaja inf. o uporabi računalnika, o uporabniku ipd. No, tole pravi Microsoft:

Ko je odstranjen, ga ni več nazaj. Vendar mi pa vseeno ni všeč, ker ni opensource, zato sem ga namestil le v Virtual PC za testiranje :).
End transmission.

neoto ::

Imate vi tudi prazna (črna) polja desno spodaj in zgoraj? Zgledajo tako, kot da bi bli prostorčki za kakšne reklame, ampak se na nič ne odzivajo.

mtance ::

Katere porte matepod LISTEN PORT:
NODE LISTEN PORT:
,
LP

Tr0n ::

Gandalfar: Sem probal nekaj taksnih programov, recimo MUTE. V teoriji se vse slisi super, v praksi pa je ponavadi zadeva zaradi dodatne varnosti ZELO pocasna, se sploh, ce se kodira na vsakem vozliscu oz. tocki.

Vecina ljudi, kot zgleda, ima zaenkrat se vedno raje hitrost, kot popolno varnost in < 1 kb/sec download.

Gandalfar ::

Tr0n: sej mas recimo Overnet, eFarm in podobne stvari od emule projekta kot aplikacije, ki se ne ukvarjajo toliko z anonimnostjo

Zgodovina sprememb…

lambda ::

Exeem .... hm, hudobno se sliši, ampak bom rajši počakal kak mesec, da vidim kaj se bo izcimilo iz tega.

ldc++ je zaenkrat še najboljša igrača.

Jaka83 ::

Overnet ne obstaja več spljoh, kar mi ne sede več spljoh. Je bil super zadevca brez reklam in pheesdarij, pa še zadovoljivo hitro je delal. Zdaj je Overnet združen v eDonkey in uporablja obe omrežji.

Microsoft ::

Malo v razmislek.

Recimo, da bi imel namenski program za pridobivanje imen oz. poti do teh datotek.

Program bi instaliral, mu dodelil en port, nastavil upload limit. Potem bi pa ta program nekako komuniciral z vsemi ostalimi program, in izmenjeval samo 'poti' do zeljene datoteke (nevem, kako tocno se rece tistim file://123asd...).
In potem bi uporabil ta program, ki bi ti od ostalih uporabnikov dol potegnil vse poti do datotek, pognal search za zeljeno datoteko, skorpiral v zeljen program za DLjanje in to bi blo to.

Pac, cisto locen simpl, magari open-source programcek. Bi blo to?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

neoto ::

Problem je v tem: Potem bi pa ta program nekako komuniciral z vsemi ostalimi program

dukedl ::

ok, a od kdo vas sploh bere eulo? not mas vse napisan..sicer po ovinkih...ampak ja...spyware is in it!

http://www.exeem.com/EULA.htm in se
http://www.exeem.com/privacy.htm

happy reading...
lp dukedl

Microsoft ::

neoto, ta program bi mel recimo shranjene vse IPje od tistih, katerih je ze prejel kaksno informacijo. Potem, ko bi ti na novo instaliral, bi ti moral samo nekdo dat IP (kateri kol IP, na katerem tece ta program), in bi se lepo 'prikljucil' v omrezje.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tr0n ::

dukedl: Kje tocno to pise?

dukedl ::

6. Third Party Software

6.1 During the process of installing the Software you must install software from third party software vendors pursuant to license or other arrangements between such vendors and yourself ("Third Party Software"), including without limitation those software components noted in Section 6.4 below... itd

6.4 Embedded Third Party Software. You will have an option to install (and to uninstall at a later date) certain embedded Third-Party Software.

-

Third Party Advertising
The ads appearing on the Exeem.com Web site and within eXeem™ application are delivered by our web advertising partner, Cydoor. Information about users of eXeem™ and Exeem.com, such as the number of times they have viewed an ad (but not user name, address, or other personal information), is used to serve ads to users. If you would like more information about Cydoor, please visit: http://www.cydoor.com/Cydoor/Company/Co...

Ads that might appear outside Exeem.com and eXeem™ application are Opt-out ads, that you have a chance to uninstall. Outside Exeem.com and eXeem™ application is eXeem's Toolbar LookSmart .


Third Party Software..hmmm..a sm jz instaliral program al program + Third Party Software..in le kaj bi tale Third Party Software pocel?
lp dukedl

Tr0n ::

Saj pise. eXeem's Toolbar LookSmart lahko odinstaliras oz. ga ne rabis instalirat, ima pa program vkljucen adware Cydoor, ki ga ze ob instalaciji tudi namesti.

Kje pise kaj o spyware?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš rojstni dan (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078211 (6201) Looney
»

Število zbrisanih postov

Oddelek: Slo-Tech
71122 (586) blblb
»

Stran o vašem nicku na googlu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
784864 (3845) siegmund

Več podobnih tem