» »

OCR scanning

OCR scanning

Donheled ::

Bi rabu nasvet. Rabu bi OCR program, pa me zanima kateri so dobri in če je kakšen freeware al pa shareware...............rabim nujno za faks! Hvala
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

2tiLen ::

Abby Finereader... trial verzija... probi, ne bo ti žal...

LP
Tilen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2tiLen ()

Azrael ::

Tale je uradno free: Simple OCR, samo je bolj bleda senca proti Abby...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Donheled ::

pa podpirajo slovenščino????
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

Azrael ::

Abby, da (z uradne strani se DL jezikovni paket v katerem je tudi slovenščina ~600kB)
Simple OCR, zaenkrat ne.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Ziga Dolhar ::

V polpreteklosti sem prisegal na Recognito, zadnjič pa sem uporabil Omnipage. Oba poznata šumeče tabletke.
https://dolhar.si/

Oldi ::

Kateri je pa najprimernejši za elektronizacijo debelih knjig (preskenirati je treba nekaj 1000 strani), pri čemer je seveda poleg natančnosti pomembna hitrost dela oziroma prijaznost.

Oldi ::

Recognita 5.0 mi ni prepoznala mojega skenerja HP Scanjet 2300c, Fine Reader v7.0.0.963 pa mi nikakor ni prepoznaval naše znake.
Nato pa grem narest par skenov v obliki slik za Recognito in glej čudo, skener zna sken shraniti v txt obliki in to več strani naenkrat, le enter pritiskaš vmes. Brez problemov obdela istočasno poskanirani sosednji strani v knjigi, samodejno je izbral slovenščino kot jezik za konverzijo v txt, s šumniki ni problema, ni pa znal prebrati recimo ä - interpretiral ga je kot ii.
Poskeniraš lahko cca 2 strani na minuto, obdelava je pa veliko hitrejša in se izvede po koncu skeniranja, ko greš na pijačo.
Probal sem 2 knjigi in na strani je ene 5 do 10 napak, veliko pa je enih čudnih znakov na koncu in začetku strani, kar pa ni problem pobrisati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skener -> pretvorba v text

Oddelek: Pomoč in nasveti
123188 (2568) Aston_11
»

program za skeniranje ki prepozna slovenske znake

Oddelek: Programska oprema
133930 (3930) opeter
»

OCR

Oddelek: Programska oprema
203717 (2968) 5er-->
»

Scanner za OCR

Oddelek: Kaj kupiti
121828 (1546) marvin42
»

slovenska recognita

Oddelek: Programska oprema
61510 (1401) Stajerc

Več podobnih tem