» »

Resetiranje racunalnika

Resetiranje racunalnika

bino ::

Zivio

Prosim, ce bi mi kdo pomagal pri resevanju mojih težav. Imam racunalnik Intel P4, maticna Asus P4P800 Delux, Maxtor 80Gb Sata, DDR 512 Mb, ABIT geforce FX5700-E, DVD-rom in pekač.

Problem pa je da se mi racunalnik pri nalaganju windowsov oz. v prvih minutah uporabe le teh resetira. To se lahko zgodi 1x do 2x zaporedoma. Nato pa se windowsi normalno nalozijo izpisejo obvestilo, da se je sistem po resni napaki obnovil in naprej deluje vse normalno.

Do sedaj sem upgradov bios, preveril s programi delovanje matične, rama, procesorja in diska (ne dobijo nobenih napak), tezava pa se se kar ponavlja.

Ce kdo ve vzrok resetiranja in mozno odpravo naj prosim odgovori.
Hvala za pomoc.

LP

Tac20 ::

Ne morem verjet men se izvaja ista stvar, samo da meni pa ko tudi instaliram windowse '' v prvih minutkah''...pred kratkim sem dokupil 512 rama in zdej se mi skos dogaja to, da mi se resetita non stop, naprimer sem na netu in odpira eno stran, in kr naenkrat pof pa se resetira in se dela da nic ni, danes sem ga formatiral in dal ven tisih ''starih'' 256 mb rama, ker mi je spet pocel isto po ponovnem formatiranju, plus da nicesar se nisem instaleral za motherboard driverjev al kakrsnihkol, prilagam pa se sliko, stolpa v pisi ( se oproscam za velik format vendar nimam nbegna programa gor da bi resizal slikco ) bi tale kurcek znal biti vzrok za tezave,... tega sploh nisem opazil ko sem instaliral hladlink ( polo thermaltake )
najbolj me jezi to, da sem dokupil 512 geil, k svojmu staremu no name 256 mb ram tud 400 mhz, vendar ne dela, je to pogost pojav??
drgac pa bistvo, zakaj se res resetira, k me spravlja ob zivce;(( 8-O :O ;(

aja kompjuter

Proc: amd 2200+
Plata: gigabyte GA-7VT600
Ram zdej 512 ram + 256 mb
Disk maxtor 40 gb
radeon 9600 xt 128 mb

Najbl me jezi da sem imel namen kupit se hitachi disk 160 gb pa nov ekran zdej pa to!
a res ne more nikol nic delat... ze s 9600 sem mel take probleme...


slikca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

bino ::

Zivio,

kaj res nobeden ne pozna vzroka zakaj bi se mi to dogajalo.

LP

K0K0 ::

Mogoče prešvoh napajalnik al pa fuč plata. Probi si kje sposodit drug napajalnik pa probi pa na plati poglej če se ti je mogoče kak kondenzator napihnu..
Byte pr teb bi blo pa čist možno da si tist kondenzator zjebu in te zdej jebe.

bino ::

Kondenzatorji so vsi vizualno uredu, nobeden ni napihnjen. Ko pa sem poskušal z drugim napajalnikom 350W, sedaj imam 450W, pa sploh nisem prišel do windowsov, ker sem mi je računalnik nonstop resetiral.
Tako da res nevem kaj je vzrok. Bi mogoče definitivno bila plata, ker če je bi jo vrnil, ker jo imam še v garanciji.

Prosim za ideje in nasvete.

LP

Daedalus ::

Nesi na servis pa naj pogruntajo, kaj ne štima, al pa zamenjajo. Sej za to je garancija...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bino ::

Racunalnik sem si sam sestavil, tako da lahko nesem le posamezno komponento, zato bi rad zvedel, ce kdo katerera bi bila vzrok tezav.

LP

Kr nekdo ::

tist kondenzator ti ni nič kriv, vsaj jaz imam tak občutek, zato ker imam jaz isto tak ko ti pa mi dela normalno, prej poglej napajalnik al pa dej samo stare rame not, brez 512

Han ::

Ponavadi je krivec ali defekten ali nekompatibilen RAM. Poskusi npr. z Micronovim DDR.

Ne se preveč zanašat na razne Memtesterje - včasih gre test skozi brez napak, pa je na koncu vseeno kriv nekompatibilen spomin. Poskusi še v biosu spremeniti timinge za RAM.

bino ::

Poskusal sem tudi zamenjati RAM ampak tezave so bile iste.

LP

bino ::

Zaenkrat vse kaze da sem tezavo resil. Problem je bil v napajalniku (ne sparat pri napajalnikih).

Hvala vsem za ponujene nasvete.

LP

bino ::

Veselje (glede napajalca) je bilo kratko. Nekaj dni je z novim napajalcem delovalo vse v redu, nato pa so se težave začele ponavljat. Zato sem izločil še eno komponento (napajalec), ki bi bila problematična. Vprašljive so mi ostale še tri komponente disk, matična in procesor.

Nato sem poskusil z drugim diskom (IDE) v osnovni konfiguraciji imam SATA disk. Z drugim diskom pa računalnik že nekaj časa deluje brezhibno, zato me zanima ali je kriv za težave sata disk ali je mogoče kaj narobe z sata povezavami na matični?

Prosim za nasvete.

LP

sniper-man ::

Srečno!

Men pa isto nagaja računalnik pa sem pred kratkim menju plato napajalca in mi še kar naprej nagaja.
Prosi naj že en pove kaj je narobe.

LP

boss-tech ::

men se je ponavad resetiru tedaj k sm šu na net- pol pa sm zbrisu ta siolov program za ADSL in zej niti enkrat ne resetira
http://tovornik.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384324 (3593) solatko
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412130 (1584) gpetrov
»

Pc se občasno resetira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221420 (1085) boset
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212684 (2347) 1309976
»

Moj napajalik je raketa (=zakaj je napajalnik crknu)

Oddelek: Strojna oprema
131521 (1164) Azrael

Več podobnih tem