» »

Hlajenje Radeona 9800SE z čem?

Hlajenje Radeona 9800SE z čem?

Edi999 ::

Kaj bi bilo najboljše kupiti za hlajenje 9800SE?

V mislih imam čim cenejšo varijanto!

Zanima me za GPU in rame!

In kot sem že omenil, ČIM CENEJE, ker mi je že zmanjkalo $$$!

Hvala, LP

MEDENA ::

Edi999 ::

MEDENA:

Pameten si tako, da bolj ne moreš biti!

Odpiraš teme za brezveze! Temo si odpr, brez da sploh imaš to kartico!

Vsak, ki si bo malo pogledal teme, v katerih sodeluješ bo videl, da imaš namen v kratkem kupiti ZELO veliko komponent, od teh pa še nisi nobene! Že pred kar nekaj časa sem bral, da boš kupil to in to, ampak opažam da še sedaj nisi ničesar kupil! Torej samo nakladaš in se delaš pametnega!

To tvojo odprto temo sem videl in prebral,ampak za mene ni nič v njej, saj sem napisal, če bi malo bolje prebral, da iščem ČIM CENEJŠO VARIJANTO, v tvojem postu pa so žal samo drage!

Nimamo vsi toliko denarja za razmetavat, kot nekateri! Sem si zelo dobro nadgradil sistem in mi je zdaj zmanjkalo denarja, zato pa sem napisal, da iščem čim ceneje, ker sem ostal skoraj brez €€€, ampak se mi grafična zelo greje, zato pa jo morem ohladit!

Tako da nehaj pisat v vsak post neke bedarije in se delat pametnega, ker nisi! Karkoli napišeš v kak post, lahko vsak najde v enem od drugih postov, zato prosim pusti moje na miru!

LP

Vrocipes ::

A misliš originalne hladilnike? Al lahko tud kakšne druge, al celo doma izdelane?
Kupiš lahko original hladilnik za grafične kartice, seveda bolj kvalitetnega od tistega ko si dobil ob nakupu kartice...
Jaz pa bi vsekakor premislil o kakem INTEL celeron CPU box hladilniku, ki bi lepo hladil grafo. Za rame pa dobiš kjerkoli že hladilnike, komplet stane cca. 2500 SIT

tiborrr ::

Z najmanj truda in s 5 jurji manj v zepu si pri Cool-PCju lahko omislis hladilnik za GPU po imenu Arctic Cooling VGA Silencer. Res masivna aluminjasta zadeva, ki zasede se en PCI slot, ohladi vsakega vrocekrvnega Radeona (mislim, da pase samo na R9500, 9600, 9700, 9800 familijo). Za RAMice pa se tudi da kupit BGA bakrene hladilnike proizvajalca Revoltec (tudi Cool-PC), stanejo pa med 2-3kSIT.

www.cool-pc.org
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

LMAO

on mene lahko napade...moj odgovor pa lepo delete

LMAO

Edi999 ::

Saj to sem že vse šel skozi,pa se mi ne izzide!

Malo predrago, kot sem omenil sem imam luknjo v žepu:D !

Najraje bi komplet za nekje max. 4-5k sit!:8)

Ima kdo kaj rabljenega poceni za prodat?>:D

LP

Edi999 ::

Če ima kdo 4 kom. Revoltec bakreni hladilniki za RAM čipe in jih proda bi bil zelo vesel!

Rabim samo 4 kom. zato se mi zdi nesmiselno kupovat cel komplet! Rami so male kocke, tako da gre 1 na 1/2 in imam tako 2!>:D

Za GPU pa nekaj čim cenejšega! Pa da se bo dalo pritrdit, leplenje odpade!

LP

tiborrr ::

Jebemti, saj pa rabis 8 BGA hladilnih reber. Pa verjemi, ram se ne segreva, s hlajenjem ne bos dosegel nic. Raje kupi tega VGA Silencerja, bos pametneje zapravil denar.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Edi999 ::

Bi ti vrjel, če nebo sam sprobal!

Grafično sem navil na frekvence XTja in ko sem med 3D markom za finto probal ram sem se dobesedno SPEKEL! Za GPU ni bilo sile, je bil še mlačen!

Tako, da je na prvem mestu hlajenje ramov, nato pa GPUja!

trenutno imam frekvence grafe na default, zaradi gretja ramov!

Vem, da rabim 8 reber!

Sem bil v BOFu in si ogledal to zadevo! Eno rebro bi mi zadostovalo za 2ram chipa! So zelo dolga, moji rami pa male kocke, kar vedo vsi lastniki 9800SE!

LP

tiborrr ::

Kaj me imas za kretena, da nevem, kako izgledajo BGA RAM cipi? Ti si gledal hladilna rebra za TSOP RAM cipe, to so tisti podolgovati, z pini na straneh, BGAji pa imajo ball grid array, kar pomeni, da imajo nogice odspodaj. In rabis BGA RAM heatsinke.

Sam sem imel R9800 non-pro, navitega na 473MHz na GPUju in 400MHz na RAMu, RAM je bil na otip komajda mlacen, ceprav sem mu preko voltmoda spustil vanj precej vec od privzete voltaze.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Edi999 ::

Gledal sem tele hladilnike! Drugih niti nimajo! Če bi ga dal na pol bi ravno imel za 2 kom.!

Pri tebi je mogoče res bilo tako, pri meni pa se grejejo ko hudič in to na 358Mhz!;((

LP

tiborrr ::

Ce pa imava po vsej verjetnosti iste RAMe gor, Samsung GC33! Kaj pa je potem tole? Pa Tole?!?!

Dejstvo je, da ce dobro hladis jedro procesorja - GPUja - posledicno dobro hladis tudi video pomnilnik, ker se celotna tiskanina manj greje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Edi999 ::

Žal imam jaz Hynix rame, male kockaste!

Ja, to so za VGA rame hladilniki, ampak jaz sem gledal v MB v BOFu in imajo samo one druge, ki pa naj bi se tudi lahko uporabljali za VGA!

Kaj nena oni drugi, ki se razprejo bolje hladijo?

Dalje odpišem zjutraj!

LP

DjTonic ::

Ja Edi v Bofu v MB si ti gledal bakrene hladilnike za TSOP čipe, katere uporabljajo starejše grafikulje. Ti pa rabiš za BGA to je pa zopet druga zadeva in rabiš drugačne hladilnike, zato je najbolje, da naročiš ramsinke posebaj za te. Zakaj bi kompliciral pa one rezal na pol. Kaj pa boš s preostalo polovico? Samo štirih pa ne boš dobil...

Če že gledaš toliko na keš pol si raje kak star cooler razreži pa boš mel mir, če že hočeš to pot ubrat drugače pa poslušaj naju s tiborrjem.

hruske ::

/* sicer sem zašel s teme: napiše se s čim in ne z čem */

tiborrr ::

Hehe, tale je bila pod pasom, a? :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Edi999 ::

tiborrr!

mogoče veš, če se tile BGA RAM FREEZER dobijo v JAE?

Sem ugotovil, da se jutri ali pa v četrtek odprev koloseju!

LP

tiborrr ::

Nisem iz Ljubljane in ne delam v JAEtu, torej je najbolje, da jih poklices... Ampak dvomim, da imajo. Naroci pri Cool-PCju, postnina bo okoli 500 tolarjev, kar je manj kot dve pivi v ostariji.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Smorny ::

Predlagam, da odštopaš v LJ, eno pivo si privoščiš v gostilni, eno pa ti naj zavijejo za zraven :D .
Naročanje preko pošte je preveč dolgočasno in enostavno...
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

MrGTO ::

Ziv!

Mene pa samo nekaj zanima...Ce bi tele rame zalepil z termalnim trakom, a potem grejo dol s tezavo al bp? Namrec nimam dobrih iskusenj s dvokomponentnim lepilom...

Lp, Blaž

DjTonic ::

Edi za to boš moral povprašati sedelavce pri JAE, saj mi nimamo teh informacij, kje se kaj dobi....Verjetno pa misliš Jae v mb ali kje, ker v celjskem koloseju je že dalj časa odprt.

MEDENA ::

Boki_ ::

Js bi vzel 2. kombinacijo. Sam še en vent pr drugi kombinaciji, ker ne vem če ga dobiš zraven. Sicer pa počakaj, ker mi je anfra reku, da bo julija prenovil cenik, bo lah dodal še kaj zanimivega.
I'm back

MEDENA ::

ja pri zalmanu dobiš vent ...je komplet...

T(he) Boss ::

;( Jaz tudi posedujem radeona 9800 pro in lahko samo potrdim, da se ram ze nenavit zelo greje. Je pa samsungov. Pri meni se celo tako greje, da se po kake 3/4 ure igranja kake igre ali poganjanju 3DMarka zacnejo pojavljat artefakti, ce pa jih odvijem na 300mhz, pa delujejo. Ja, vem grafiko bo treba reklamirat

MEDENA ::

ja ramsinke dej gor :P

Keyser Soze ::

Hladiniki za rame so nuja. Sploh za navijanje grafičnih. In med varijantami Alu ali Cu se pozna razlika. Pa tudi kakšen ventilator ki piha na te hladilnike je dobordošel. Drugače pa je še najboljša kakšna alternativa z vodo.>:D


Drugače pa sem zasledil na začetku te teme en zanimiv konflikt. BGA ter TSOP tip hladilnika. Zakaj eden ne bi pasal na drugega in obratno??

Vkolikor TSOP ram nima okoli kakšnih elemntov, ki bi segali višje od rama in se uporablja termo trak na njega komot butneš BGA hladilnik.

TSOP HS na BGA ram je še manjši problem. Da ne rečem da si pri tej opciji lahko še malo bolj površen s kakšno prevodno pasto.
OM, F, G!

T(he) Boss ::

Hja, vodno hlajenje ramov je pa ze hudo komplicirano. Kak pa kaj delujejo tisti trakeci za lepit hladilnike na rame? Jaz sem imel vedno nekoliko skepticen pogled na njih, ker se mi je zdelo, da tam skozi pride bore malo toplote. Zdaj mi pridejo v postev predvsem zato, ker bi jih lahko brez vidnih posledic odstranil, ce se mi artefakti ne bi nehali pojavljat. ;((

vasquez ::

Ali se v primeru, da samo softmodaš 9800SE (brez povečevanja clockov) kartica kaj bolj greje?

MEDENA ::

ja vasquez...seveda se...rami so kar vroči

MEDENA ::

TOREJ KATERI PAŠEJO Z ARTIC VGA SILENCER REV 3 modelom ?

http://www.svc.com/cobgarachhe.html

16x13x9mm

ALI

http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

20 (D) x 20 (Š) x 15mm (V)

KAKOR vidite revoltecovi so večji...itd

PCman ::

ej kako se sploh moda grafično v pro ? pa še eddi iz kje si8-O

Edi999 ::

katerega Eddija misliš?

Mene ali Eddy?

LP

krator ::

Kaj menite o Thermaltake Giant 3, za Radeona9600pro. Seveda bi malo tudi navil.

QuickShot ::

Vzemi raje AC VGA Silencerja, je stokrat boljši, cenejši, pa še tišji:D

blonk ::

imam 9800pro in me zanima kako bi ga najbolje ohladil
1.http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
2.http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
3.http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
kr npr.se po parih minutah igranja colina 4 na vse full nastavitve nenormalno segreje zato bi rabo pomoč
hvala

steev ::

Isto z mojo ti4200. Grafika ful huda, sam čez neki časa artefakti, zarad temperature.

p.s.: pi**a, uporablite LINKE. Ne pa copy/paste metodo.
:|

steev ::

Pa se to. 1. link je najbol.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za mosfete

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281753 (1113) Jackal
»

Hlajenje 9800se

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191547 (1272) MEDENA
»

Thermaltake Giant 3 in Fx 5700 128/2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71118 (961) ŽirC
»

Ram hladilniki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6943 (801) QuickShot
»

Hladilna rebra za RAM

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81119 (944) OwcA

Več podobnih tem