» »

Plata+proc do 50.000!

Plata+proc do 50.000!

wonderboy ::

Zdravo!

Katero plato pa procesor nej vzamem za ta dnar (40k do 50k). V mislih sm imel nekaj rabljenega. Razmišljal sem o kašnem Bartonu 2500, pa kakšn abit nf7s al pa kej podobnga. Kaj mi priporočate? Naj vzamem mogoče P4?

LP, Luka

Shybby ::

Pravilno si razmišljal

Sami ::

Itaq, baton 2500+ in pa kakšna Abitka ali Epox je še zmeraj zakon.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Shark-357 ::

Karkoli boš kupil Bartona ali p4 se boš zaj**** lej dfi NF3 (S754) je 28K proc A642800+ je 33K
kar znese 61K s tem da je sistem neprimerno hitrejši od Bartona ter p4...........raje našparaj in si privošči A64 pa boš veliko na boljšem ;)

wonderboy ::

Se pravi, da je Athlon 64 bolš kukr Barton in P4. Jest sistema ne potrebujem za igranje iger, pač pa za razna opravila kot so video obdelava in pa glasbena obdelava. No, bom razmilu pol mal o A64 pa pol še mal našparou, če je res A64 tolk bolši :D

wonderboy ::

Ma še kdo kakšn predlog? :))

Meamoto ::

Čeprav me bo za to izjavo napadlo par ljudi, za video obdelavo dosti rajši izberi P4. Če omenim stabilnost me bojo privrženci AMD-ja križali, tako da ti bom kot svetlo točko P4 rajši omenil HT tehnologijo, ki ti pri videu pride neverjetno prav.

DominusSLO ::

Če dajaš 50k matično in proc, vsekakor ciljaj na a64.
P4 le če dobiš zelo poceni.

Tic ::

Meamoto: Omenil si stabilnost >:D. Za 50k P4? Lepo vas prosm. Sej se pogovarjamo v SIT in ne v EUR :)
persona civitas ;>

Dr_M ::

v racunalnistvu prihodnosti ni, je samo sedanjost.
in tako se tudi kupuje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

wonderboy ::

Ja, ok. Če odmislimo te "prispodobe":D Se pravi, da naj vzamem A64? Glede cene je pa teh 50k okvirno; dal bi tut še kašnga cankarja al pa dva več8-) Rad bi zanesljivi sistem!

Meamoto ::

Tic: Ups, mi je ušlo.. :P

Drugače pa je res, da stane pri P4 samo procesor okrog 50k, ampak je pa še vedno vredno tega denarja, kadar ti ne rabi čakat 36 ur da program izvozi 5 minut videa.. :P

Tic ::

Jah lah se gremo tut tko. Naredis ti P4 sisitem, jaz pa A64 za čim bol podoben denar. (s939 >:D) Pol pa primerjamo 10 aplikacij. Ne-sintetičnih. Grem stavit, da bo p4 slabši v 6ih.
persona civitas ;>

MadMax ::

Glede na to, da poba cilja na rabljeno zadevo, bi za 50k (ok, morda še par jurjev gor) lahko dobil P4 3.0 in kakšno ASUSko na 865 čipsetu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Meamoto ::

Jaz sem delal primerjavo sistemov z obdelavo videa (P4 2.8, 1GB RAM, ASUS P4P800 GD, HD 2xWD 120GB, Radeon 9200 256MB; Athlon XP 2800+, 1GB RAM, ASUS A7N8X-E Deluxe, HD 2xWD 120GB, Radeon 9200 256MB), in tam, kjer je P4 porabil 14 ur, jih je Athlon 36.

Ker človek tuaj sprašuje za PC za video obdelavo, sem pač poudaril to prednost. Ker sam ne igram igric, mi je edino tukaj res pomembna hitrost (če počakam delček sekunde več Photoshopu, me še ne bo konec.)

Je pa pač tako, da ima vsak svoje prednosti in slabosti, kot pri vsaki drugi stvari. Izbira pa je seveda odvisna od tega, zakaj bo kupec to uporabljal.

Tic ::

Ne govorimo o AXP.

Tko bom reku, p4 rešujjo MHz in HT.
persona civitas ;>

Meamoto ::

Vem da ne govorimo o AXP, ampak testa z novejšimi mašinami (žal) še nisem uspel naredit. V glavnem tudi zato, ker mi dotični P4 2.8 zdaj prav lepo deluje na 3.4 in nimam namena menjavati kište še kar nekaj časa.. :D

In točno pri video obdelavi je HT neverjetno uporabna zadevca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meamoto ()

wonderboy ::

Kaj pa morm recimo pazt pr nakupu P4? Bit mora HT, pa vrjetno FSB 800, kakšn mora bit pa podnožje?

Meamoto ::

Manj kot 800FSB boš že težko našel. Razlika v performancih med 478 in LGA775 podnožji pa je v bistvu zanemarljiva, razlika je bolj v ceni - LGA je cca. 5.000 cenejši (3.0GHz, 1MB cache model).

HT pa so itak vsi nad in vkljuno z 2.8.

wonderboy ::

A se tole splača, sem na Bolhi najdu:

Klik 1
Tale je 43k.

Klik 2
Ta je pa 40k.

A se za ta dnar splača to? Al nej rajš vzamem Barton 2.8?

DominusSLO ::

Moj glas gre bartonu, če je cena ista. Če pa boš dal več, se pridružujem mnenju shark357.

Miselov ::

Wonderboy ... poglej pod ZS (zasebno sporočilo) :D

para-site ::

Nov sempron 3000 ima 512k cache, tko da je to isto kot stari barton.
Novega BOX zapakiranega dobiš za 30900.
http://www.funtech.si/cpuamd.htm

pa še eno plato primerno si najdeš in si za 45 čukov na konju...

sicer pa ti ostane athlon 64 3000 za 36900sit + 755a 16500sit.

P4 pa ne bo tako poceni, to so tudi že drugi omenili

wonderboy ::

OK fantje, sm si že nabavu Athlona 64 3000+, pa plato Asus K8N-E Deluxe 8-)

para-site ::

kolko si dal za oboje???

wonderboy ::

Dal sm 56k, oboje staro 2 mesca. Kupu sm pa od enga kolega na slo-techu :D

para-site ::

jah no, če vse dela, je normalna cena...
sicer te isto novo pride 65800


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barton proti sempronu

Oddelek: Kaj kupiti
352422 (1443) Jan987
»

Athlon 64 + maticna plosca

Oddelek: Kaj kupiti
271605 (996) Caligula

AMD64 ali Pentium 4

Oddelek: Kaj kupiti
181288 (871) kuglvinkl
»

nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
241325 (878) Shybby
»

AMD 64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604060 (3248) sn0wball

Več podobnih tem