» »

Resnična resničnost

Resnična resničnost

Slo-Tech - Zdaj je že v navadi, da na Slo-techu napovemo oddajo Resnična resničnost. Naj vas le opozorimo na nov termin - danes (ponedeljek) ob 20:30 na TVS 2.

Tokrat smo vam pripravili intervju z Zootflyevci, slovenskim studiom za razvoj računalniških iger. Pogledali smo si še prenosne predvajalnike glasbe z vgrajenim trdim diskom (iPod & co.), povprašali profesorja Moglena o tem od kod prihaja intelektualna lastnina in preizkusili spletno prodajo glasbe.

Za sladokusce so na domači strani Resnične resničnosti na voljo celotni nezmontirani intervjuji (Zoofly in Eben Moglen)

Tokrat pa bi še posebej opozorili na novega sodelavca (na sliki). Slo-techerji ga nedvomno poznate! :)

200 komentarjev

«
1
2 3
...
5

Jebiveter ::

Go, Sergio, go! :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BendeR ::

Emm, še od zadnjega dela imam nočne more, v katerih me nadleguje Gašper. Ne, hvala..;((
:=)

BigWhale ::

Napcnega sodelavca ste vzeli... Zakaj? Zato, ker bi VSI drugi tukajle bolje opravili svoje delo. Ne verjamete? Pocakajte, da se bo oddaja odvrtela, pa potem poglejte komentarje. ;>

Sergio ::

Moja kvaliteta bo kar sevala iz zaslona, tako da priporocam, da vsi ob 20:30 na rtvslo2 prizgete 'aparate'.

No, really. Vsem gorecim hardverasem najbrz ne bo vsec, kar bom povedal, ker je cas in stevilo besed resnicno omejeno, hkrati pa se tudi ciljna publika razlikuje od te na slotechu. Sem se pa potrudil in naredil nekaj, kar bo po mojem mnenju zadovoljilo tudi hardverase.

Vi boste pa sodili ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Apple ::

Peesmu, spet napačen termin...

Danes pišemo kolokvij ob tisti uri... Fück ;( ;(
LP, Apple

bastadu ::

Sej bo verjetno ponovitev ob kakih 2.00>:D

Tody ::

RR bo tudi na internetu kak dan pozneje, tako da si boste Sergeja lahko v loop dali in ga 24 ur na dan gledali :D

TribesMan ::

Dejte me prosim zvecer na IRCu spomnit, da prizgem TV ko bo tole na sporedu :D Drugace bom sigurno pozabil. ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

Emm, še od zadnjega dela imam nočne more, v katerih me nadleguje Gašper. Ne, hvala..

A Gašper bo tud?Al ste ga napodili>:D
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

frenk ::

en nej s tunerjem tole posname pa na net vrže

Thomas ::

RTVSLO ma novo shemo.

O marija, kakšna oddaja je neposredno pred tole! Taka, za mene od televizorja preč preganat.

To me žalosti. Ena potencialno dobra oddaja (a zaenkrat še bolj tako-tako, pa vendar boljša od BBC clickonline) nekako "MORA" biti v takile družbi, z oddajo pol ure prej.

Pojma nimajo.

cahahopie ::

Ej, iskreno mislim, da je sodobna računalniška sfera prav resno izozeta iz tv medijskega prostora.
Bolje živ slabič kot mrtev junak!

kopernik ::

Fajn bi bilo, če bi imeli tudi oddajo o znanosti, v kateri bi nastopali Thomas, Marjan in vsi, ki sodelujejo v oddelku Z&T, ker se tam odvijajo zelo zanimive debate. Oddaja o teh stvareh bi bila zanimiva :-)

BigWhale ::

Zanimiva? Kakor za koga. Problem televizije je, da poskusa biti zanimiva za vse, na koncu ni pa za nikogar... :)

pagat34 ::

kdo je kekec na sliki ? :D
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

EssEncE ::

Dr. Emil Kušec je prostozidar, kiropraktik, bioenergetik, strokovnjak za manualno medicino, ajurvedo, popravljalec duše in telesa. Trdi, da zdravi z ajurvedo celo raka, da pozna v Evropi vsaj tri ljudi, ki štejejo prek tristo let in da se bo tudi sam podal na pot dolgega življenja, zanj pa se bo prekvasil v nekem tibetanskem samostanu. Rane na Kuševih rokah naj bi bile stigme Jezusa Kristusa in zrak materializira v prah ... Tokrat o tem, kako najti notranji mir, srečo in dolgo življenje.

in da se bo tudi sam podal na pot dolgega življenja,


Kaj če ga jutri ustrelim? Potem bo pot hitro končana.:)

Haha, pa je res smešno, kar je pred vami.:D Čeprav to so vsak teden druge teme. Bolj hudo je, če bi imeli duhovna obzorja. To je pa vsakič ista fora, samo druga kozmetika.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

Jeebs ::

pagat34: Na slikci je Sergio (Sergej), torej velespoštovani bivši admin S-T in vsesplošni Car™.:D Hehe, dons bom prov zarad njega gledu.>:D Da vidm v kake vode je pobec padu po S-T.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeebs ()

Ziga Dolhar ::

iPodi ... moški za fantke in miniji za punčke!

;)
https://dolhar.si/

Vikking ::


O marija, kakšna oddaja je neposredno pred tole! Taka, za mene od televizorja preč preganat.


Vsekakor boljša kot pa RR, ki je že kar nekaj časa nezanimiva in z vsako oddajo slabša!!!

sverde21 ::

JA ponovitev bo jutr ob 14.10 tak d tud ponovitve ne bom mogu gledat ker me še ni doma tedi dej Sergio zbun se mal pa prestavte ponovitev na ob kakih 3 al pa 4 ih popoldne 0:)
<?php echo `w`; ?>

Mavrik ::

A vi slučajno ne veste, da so te oddaje tudi v arhivu RTV na spletni strani?
The truth is rarely pure and never simple.

Vesoljc ::

ne jim povedat, ne jim povedat :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Ja ... če bi se mi (Marjan, snow ... jest ...) pojavili na TV, bi nas obvezno "uravnotežili".

Če nas pa ne bi, bi nas pa večina jemala kot neuravnotežene. Itak.

Tko da ... bo treba brat kar slotech za tovrstne debate v slovenščini.

NoUse4AName ::

yuck real player format. Ne mislim tega dreka dajat na comp.

Matek ::

RTVSLO ma novo shemo.

O marija, kakšna oddaja je neposredno pred tole! Taka, za mene od televizorja preč preganat.

To me žalosti. Ena potencialno dobra oddaja (a zaenkrat še bolj tako-tako, pa vendar boljša od BBC clickonline) nekako "MORA" biti v takile družbi, z oddajo pol ure prej.

Pojma nimajo.


Vzami si 5 minut, mogoče bojo mel odprti telefon >:D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zheegec ::

@Sergio: O čem približno pa bo govora, da bom videl, če "se splača", oz. če bo vsaj to edina zanimiva tema na RR :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Z-lot ::

Heheheh, ok, c-ya :P

Sergio ::

Alien3001: ipodi & konkurenca
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

darh ::

Sergio - itak se boš snemal... pa se skovertej v kaj bolj viewer friendly format ker si jaz tudi ne mislim real playerja dajat gor :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Sergio ::

xbite: ne seri.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Microsoft ::

Ka mate to en ćeski format video posnetkov v arhivu?

Pa tole: klik Sej vi niste resni. Mislim, jst kot IE uporabnik spesnim neki bolj bralcem prijaznega za branje na racun FFja. Da ne govorim o celo dveh argumentih, zakaj FF; nadlezno oknce pri IEju (100% je v settings nastavljeno na prompt) in tistih minimiziranih oknih v taskbaru. Pa glih tolko, da niste napisal, da z FFjem google vec najde.
No sej, si bom ogledu dons tole oddajo, ko je bol ob normalni uri.

Se ena cvetka:
Ker nekateri od mojih prijateljev iz meni nerazumljivih razlogov še vedno uporabljajo Windows, ...
Brez besed.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Karkoli ne-MS je cesko? :\
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Poldi112 ::

>Ker nekateri od mojih prijateljev iz meni nerazumljivih razlogov še vedno uporabljajo Windows, ...

Ja, jaz tudi ne razumem zakaj to delajo. Pac, mazohizma nikoli nisem razumel. Ampak se vedno so ljudje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Predator ()

Pegaz ::

Spletni brskalnik je tisto, s čimer pridete na "intornet", torej tisto, s čimer brskate po spletnih straneh, torej to, kar se vam pokaže na zaslonu, če kliknete na ikono "E" kot Internet.


intornet [:D]

Microsoft ::

Mal bolj strokovno bi pa lahko napisali. Pa tak otrocji primer. Men se tisto zdi, ko ste napisali, da se pri IEju pojavljajo kar tako eni okni, da pojma nimate o IEju.

Poldi112, bi prej rekel, da noces razumeti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Predator ()

Daedalus ::

@Microsoft - ti si pa verjetno res nek strokovnjak, da lahko drugim očitaš nestrokovnost, rajt?

:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Predator ()

NoUse4AName ::

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Predator ()

minmax ::

microsoft... gašper je maskota oddaje, kar redni gledalci vedo in ga jemlejo kot takega- kot na pol zabavno figuro, ki pa predvsem med vrsticami pove veliko resnic - tako kot je treba za maskoto.

tista nadležna okna pa so v oddaji konkretno pokazana, ... ne govorimo v tri krasne ... res... ko bi bil v studiu, ko smo to snemali bi se zjokal, še posebej, če veš, da smo mi recimo profiji in vsaj približno vemo kako se rešit, ko ti kakšna stran začne grenit življenje.

no skratka, boš videl v sami oddaji kakšne težave smo imeli z IE... :)

Poldi112 ::

>Mal bolj strokovno bi pa lahko napisali. Pa tak otrocji primer. Men se tisto zdi, ko ste napisali, da se pri IEju pojavljajo kar tako eni okni, da pojma nimate o IEju.

Seveda. Ampak to je oddaja za ljudi ki nimajo pojma. Za ljudi, ki NOCEJO poznati browser v nulo, ampak vedo kaj je internet, kaj vec jih pa ne zanima. In uporabljajo default nastavitve. In ne flikajo lukenj. In clanek je izpostavil 2 veliki prednosti firefox-a, pop up blocker in tabbed browsing. Ne vem v cem je problem. Tista napaka "intornet" je pa zelo ocitno namerna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

IE ima popup, FF1.0 pa nima po defaultu vkljucenih tabov (vsaj men se tega ni uspelo izkoristit).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

B-D_ ::

Dno je zbil oni dokaz o nerazgledanosti predstavnika (kot zgoraj navedeno: maskote) linux skupnosti o uporabnosti Oken (čeprav jih le zakaj uporablja velika večina profesionalnih uporabnikov - beri: profi != g33k )... ob takih izjavah človeka res ne moreš več jemati resno :\ že zato bo na žalost folk sprejel Firefoxovo predstavitev z rezervo v smislu: "Spet tisti linux majmun neke zastonjkarske jajca, ki nikoli niso delale na Oknih, vsiljuje..."

Mavrik ::

Nasvet za tiste, ki si hočejo oddajo pogledati in nočejo inštalirati RealPlayerja:
Inštalirajte ta kodek in uporabite en player, ki zna igrati stream (Media Player Classic deluje odlično).
The truth is rarely pure and never simple.

drejc ::

OMG, OMG, tip na rtvslo zdele je materializiru zrak, potresu prah, s tem da ga je mal zvil pa z očmi je zaviju

I am a beliver !!!

:)) :)) :))

Thomas ::

oooo ... jej ...

drejc ::

Pozdravljeni ! Ker nekateri od mojih prijateljev iz meni nerazumljivih razlogov še vedno uporabljajo Windows


Tole ti pa marsikej pove o inteligenci hc linuxašov. :P

Azrael ::

Vsaj zase lahko rečem, da ne sodim pod ciljno publiko te oddaje...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mcrastur ::

eh.... :\
hudo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mcrastur ()

mare_ ::

hehe...pa če že delate reklamo za firefox, ga dejte tudi potem uporabljat>:D

Matev ::

kr smešno ane
v enem kadru en pametuje koliko je oh in sploh dober FF (verjamem, ker ga tudi sam uporabljam)
amapak v drugem kadru pa druga oseba veselo z IE-jem prikazuje razne "zanimivosti" interneta
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bedaki in konji odnesli Resnično resničnost

Oddelek: Loža
403001 (1517) Skatey
»

Resnična resničnost - blogi

Oddelek: Novice / RTV Slo
133762 (2910) Berserker
»

Resničnost 123.

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
72850 (2421) minmax
»

Nerezani video intervjuji iz Cebita 2005

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
253315 (2741) Tic
»

Resnična resničnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RTV Slo
654326 (4326) BigWhale

Več podobnih tem