» »

mocen vs. tih vent

mocen vs. tih vent

AnubisOfDoom ::

torej zanima me kaj se bolj splaca kupit, al en zelo mocen (glasen) vent in ga dati na 5V ali raje ze v osnovi kakega papsta in ga laufati na 12V

DimmniBurek ::

pomoje boš dobu glasnega ceneje kot papsta, vendar še zmer lohk daš papsta na 5V sam fora je v tem če bo spljoh kej pihu...
Jest sm za glasnejše na 5V:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

AnubisOfDoom ::

hmmm jaz ne mislm samo enga glasnejsega venta, ampak da bi kupil recimo Vantec tornado in ga dal na 5v ali 7v. Kaj bi blo boljse, ali se mogoce s tem skrajsa ziv. doba venta in ali se vedno dosega veliko premaknjenega zraka

igor0203 ::

jst sm učer namontiru Vanteca Tornada na stranico in ga dal na 7V in mi piha bolj kot pa Revoltecov vent z modrimi LED na 12V..... oba sta 80mm

TommyBoy ::

Za Papste pravijo da so zelo dobri sam ne vem kje se jih da dobit pa kolk stanejo. Jest mam v svoji kišti TT smart fan 2 120mm, pa sem zelo zadovoln, ni glasen na 5v ko pa je na 12v pa vleče k pr norcih (3500 rpm), poleg tega pa zraven dobiš še potenciometer za uravnavanje vrtljajev in tipalo za avtomatko regulacijo vrtljajev.

Lp.
Abit NF-7s,Barton 2080@2500,Radeon 9800se (saphir)@softtmod,Samsung TCCD DDR500

Mulh ::

Zakaj bi plačeval mastne denarce za hitrost venta, naprimer za tornada, če ne rabiš niti pol toliko hitrosti ? Hm, jaz bi raje vzel cenejše in šibkejše in s tem tudi tišje vente... :))

lp

pblaz ::

dobiš jih v cool-pc

jst mam na zadnji stranici 120 mm ter 80 mm na procesorju in deluje dokaj tiho

Keyser Soze ::

Titan z dvema ležajema(120mm) je pri 7 voltih tih in pri 5V neslišen.

Stane pa pol manj kot papsti ipd...

ZaFo ::

Pa tisti lezaji kaj pripomorejo ali je tako tih zaradi obratov??

burkiburke ::

papsti in panafloji so tihi zaradi posebnih ležajev. Pri Papstu je to Sintec ležaj in pri Panafloju Hydro Wave ležaj. Sleeve Bearing ležaji so zelo tihi ampak je življenska doba teh ventilatorjev bistveno krajša. Najbolj razširjeni so Ball in 2 Ball bearing (kroglični ležaji). Ball Bearing ležaji niso tolk tihi ampak proizvajalci kot je npr. Noise Blocker, tudi z 2 Ball Bearing naredijo ventilatorje z odličnim razmerjem med hrupom in zmogljivostjo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193668 (2888) bajker
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292211 (1531) WinsuckeR
»

Papst venti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161364 (870) JanezH
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472299 (1593) goba
»

Kateri ventilator?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171798 (1521) mato22

Več podobnih tem