» »

Postavitev Linux serverja

Postavitev Linux serverja

mitja01 ::

Pozdravljeni!

Zanima me kdo in za koliko bi mi postavil Linux server na mašini Celeron 333, 128 MBram, 4GB HD. Zraven bi želel tudi nastavitev požarnega zidu, AV, SQL in PHP.

Strežnik bi uporabljal za pošto, dawnload, podatkovno skladišče za do 5 uporabnikov.

Če moram dodati še kakšne podatke, mi sporočite.

Opravičujem se, če nisem zbral pravega foruma, prosim preusmerite me.


Hvala in lep pozdrav,


Mitja

Law_Enforcer ::

Sicer ni ravno odgovor na tvoje vprašanje, vendar...


Zakaj si zadeve ne uštimaš sam s "trotlziher" Linux Router/FWjem -> ClarkConnect.org ?

Zadeva je izredno enostavna za postavit in bo na tvoji konfiguraciji delovala brez problemov.

Zgodovina sprememb…

mitja01 ::

Hvala za informacijo. Bom poskusil, vendar me še vseeno zanima, kar sem napisal.

Lp,

Mitja

mitja01 ::

Če prav razumem deluje clarkconnect na osnovi Linux-a?

Moram povdariti, da sem sicer že inštaliru Pingo Linux in ST-ja, vendar imam za nastavitve premalo znanja in časa za učenje, tko, da ne vem ali bi mi ratalo s clarkconnect-om.

Lp,


Mitja

borchi ::

kaj pomeni "AV" in "uporabljal za pošto, download"? a to misliš uporabljat kot desktop mašino, zraven pa še laufat web in database server?
l'jga

Zois[SLO] ::

jst bi si tut rad postavu linux server.

samo imam full mal znanja o tem.

rad bi mel server za kaksnega bot ali bncja, kasneje pa tut za kaksno stran ftp ali htp.

seveda bi to rad mel v tekstovni obliki

katere linux mi priporocate?

in je kaksen help na netu, kako postavit taksne zadeve?
Govorjenje je potreba, poslušanje je umetnost.

Poldi112 ::

Vzemi gentoo. Se bos pri instalaciji precej naucil, kar ti bo kasneje pri vzdrzevanju zelo prav prislo. Pa polno je enih navodil, tako da ni problema.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mitja01 ::

kaj pomeni "AV" in "uporabljal za pošto, download"? a to misliš uporabljat kot desktop mašino, zraven pa še laufat web in database server?

I used to have drug & alcohol problem but now i have enough money!

borchi

Z AV sem mislil antivirus. Ostalo pa: ne, mašina bi bila izključno server-poštni, za download datotek, dostop preko interneta iz različnih lokacij, etc.

borchi ::

antivirus za kaj? za mail server?

mašina bi bila izključno server-poštni, za download datotek, dostop preko interneta iz različnih lokacij, etc.

pravzaprav ne veš še točno kaj bi rad, ne!? napiš kaj točno bi rad delal na mašini in ti bomo(bojo) povedali katere stvari pridejo v poštev.

upam, da ne boš našu tu koga, ki ti bo to naredil za $. upam, da se boš to naučil sam! v enem tednu boš sigurno stvar uštimal tako kot je treba pa še mal znanja ti bo ostalo za življenje. če že ne greš z gentoo distribucijo kot je nekdo predlagal (mogoče ni najbolj priporočljivo na tvoji mašini, ker verjetno niso čist vsi paketi tudi v binary na voljo, majo pa na njihovi strani ZELO dobre guide za čist vse kar rabiš ti).
l'jga

b ::

Brez predznanja ne bo v enem tednu naredil nic.

Ja, lahko postavi mail server, pa se kaj, ampak v enem tednu res ne bo vedel, zakaj in kako stvari delajo. To pa je potrebno, ce hoces, da bo stvar dobro delala in ne zjebes cesa po nesreci, potem pa ne znas popravit. Varnost bo gotovo na psu, ampak ce je to samo za osebno uporabo, bo mogoce OK.

OK, vsak zacetek je tezek. Jaz sem na zacetku prebral prakticno celoten LDP (oz. vsaj dele, ki so me takrat zanimali): linux documentation project

Veliko zabave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697651 (4648) Poldi112
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323256 (2172) Hexx
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718518 (6268) jackorsen88
»

Kateri Linux za preprost server?

Oddelek: Operacijski sistemi
71278 (1157) riba43
»

Izbira pravega linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
81799 (1661) gpg

Več podobnih tem