» »

težave z permissioni v mandrake 10.1

težave z permissioni v mandrake 10.1

janezek ::

imam tako zanimivo težavo, frend mi je po linuxih neke delal pa po pomoti napisal kor root | CHOWN -R IME_USERJA /* | in z tem mi je zaribal vse permissione in zaj ko se loginam z userjem lahko prijem notre kot vedno samo če nareji SU mi vedno reče da nimam pravega gesla direkt kot root pa se nemrem loginat ker mam nareto security level tak high da mi to preprečuje. sem probal kot SINGLE mode priti notre pa prijem v maintenence mode pa mi tam prime ROOT pa permissioni so vsi ql... nimam pa nemrem v root če dam navadni boot... če ve kdo kaj bi proso za pomoč =D
  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

Vse se da resit... Ampak, reinstall, zgolj zaradi tvojih zivcev... ;>

atlet ::

CHOWN +R IME_USERJA /* :)
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

borchi ::

@atlet: tist -R pomeni "recursive", ne "read"!

ha, drugač bo pa treba enkrat probat tole nardit ;-) NOT!
l'jga

janezek ::

v rescue mode sem že probal naret chown user /* samo nič neje pomaga ker tam je vse vreji... mogoče kdo ve kako se izklopi security mode da se lahko direkt loginaš z root?

borchi ::

a nč ne pomaga, če narediš:

chown root:root -R /

se logiraš potem kot root in spremeniš za userje kar pač je ustrezno, npr.:

chown moj_user:users -R /home/moj_user

če si pa še s chmod kj mešetaru ti pa naj bog pomaga. prej boš znoru zaradi raznoraznih permissions! rajš nared backup /home direktorija in instalirej še enkrat.
l'jga

atlet ::

@borchi sem zamesu za chmod ukaz.
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net

gpg ::

Če imaš "distribucijo RPM", lahko dovoljenja obnoviš na tista ob namestitvi RPM-ov:

rpm --setperms -qa

borchi ::

@gpg: sehr geil!!!

a je kej podobnega v gentoo-ju? razen emerge -e world, seveda ;-)
l'jga

krizko ::

janezek, tak ti rečem, po pregledu sistema, tebi ne pomaga nič drugega kot kakršenkoli dostop do root, če mi to zrihtaš, ti jaz osebno na tvojem domu popravim kišto, pa samo za tebe sem se prijavo zaj sem tak da upaj, da me bo še kaj zanimalo...:) :) :) :) :) :) :) :)
Avenger

janezek ::

grrr avenger če bi bil ke pameten bi mi popravi :P v glavnem samo da smo rešli to roota pa nikdar več neje davlem :P

gpg ::

Janezek, si uporabil:

rpm --setperms -qa

ali kaj drugega?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux][OpenSuSe] SVN repozitorij na Windows shared folders in pravice za datotečni s

Oddelek: Operacijski sistemi
161793 (1597) 'FireSTORM'
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101252 (1005) der_Alte
»

Gentoo + pppd problem

Oddelek: Operacijski sistemi
7925 (868) R4vn
»

Uporabniške pravice nad mapami in datotekami v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
101420 (1325) lukaz
»

Nekaj Linux vprasanj

Oddelek: Operacijski sistemi
131953 (1674) HerrBaron

Več podobnih tem