» »

Wireless Povezava Med Dvema Satelitskima Antenama

Wireless Povezava Med Dvema Satelitskima Antenama

Hrenowsky ::

Zanima me povezava dveh racunalnikov prek dveh satelitskih anten(ker so domala neuporabne ker imam kabelTV).
nekje sem slisal je to izvedljivo (vendar ne povsem legalno) ce sta kroznika obrnjena navzdol v ravni liniji drug proti drugemu.
Ker naj b s tako povezavo motil nekaj frekvenc n stuff, me zanima ce se da to narediti po legalni poti in ce bi pomagalo imeti radioamaterski izpit(samo nevem katere kategorije) Ce ima kdo izkusnje ali ve kaj vec o tem je tu pravo mesto da to pove:D
.:Biological insanity:.

Hrenowsky ::

A res noben neve nic o tem? Saj bi dal slike gor sam nevem tocn kako :8):8):8)
.:Biological insanity:.

Predator ::

ce mislis navadne sat antene pozabi, ker so samo sprejemniki, ti pa rabis tudi oddajnik

za slike, uploadaj jih na http://img.photobucket.com/, isp-jev ftp,... lahko jih pa tudi meni na matjaz.rogac@siol.net mailas, pa jih bom jaz dal gor
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Oldi ::

Dovoljenje sploh ni problem, saj so te zveze tako usmerjene in tako malih moči, da ne moreš nikogar motiti, razen seveda če bi se postavil na streho Telekoma ali kaj podobnega.
Problem pa so oddajniki in podobna šara, ki jo moraš kupiti ali nareidti po kakih radioamaterskih načrtih, samo pri tem ti astra krožnik z LNB ne bo kaj dosti koristil.

sinko999 ::

Ker lenobe ne podpiram ne dobiš direkt linkov malo pogooglaj za wi-fi izvedbo z satelistskimi krožniki ali pa idi po informacije na wlan-sat forum. In ja doseg je zelo velik če imaš pravilno vse nareto stroški na anteno 2 priključka, kabel, držalo, kabel, pa svoj čas. Pa še wi-fi karte ali pa kaki wi-fi router.

LP
Ni? ni ve?no !

Hrenowsky ::

Hmnja.... Sem sel na Wlan-Sat forum pa nisem tocno vedel kaj iscem..... ...bi sel na google, pa nevem tocn kaj napisat.....
nism najbolj dober iskalec, najbrz zato ker uporabljam dial-up:8)
SIMPL VERZIJA:
To naj bi delovalo kot obicajna povezava prek utp ali wireless LAN
PC1 -- Satelitska antena -- SIGNAL -- Sateliska antena -- PC2
.:Biological insanity:.

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

Pozabi na taksno komunikacijo, ker bi te predrago prisla tista oddajna glava za satelitsko anteno, edino kar ti pride v upostev je WLAN, seveda za to rabis vidno polje med tockama in posebne wlan antene;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

pujsek_ ::

Glej da ne boš rekel da smo nesramni...
Na tem postu imaš malo morje linkov za načrte za izgradnjo anten! wlan parabola
Kakšne povezave in kakšno opremo rabiš pa malo preleti te teme! wlan postavitve
Welcome shop.wlan-sat portal...

Hrenowsky ::

Hvala. Sej k sem mal bral po netu se ni je ze zacel dozdevat da iz tega ne bo nic, ker se za satelitski net rabs za upload modem:D
.:Biological insanity:.

pujsek_ ::

Aja ti bi imel satelitski internet in ne wireless, to je po tvojem naslovu teme bolj slabo razvidno! Satelitski net je veš bolj tako-tako...:8)
Welcome shop.wlan-sat portal...

Hrenowsky ::

NEEEEE!;((
Jaz nebi imel satelitskega neta, rabm neki za wlan na 300m(vidne razdalje)
.:Biological insanity:.

sinko999 ::

Potem pa samo naredi dve anteni pa ne rabiš satelistkega krožnika, krožnik je za 1km+ vidne.
Ni? ni ve?no !

Mamaplata ::

http://www.stanford.edu/~jstockdl/tmp/u...
Sem imel ravno na priljubljenih link drugač nebi iskal :D

Hrenowsky ::

Ja cool, ane. Jst v bistvu rabm anteno za Belkinov wireless switch in Belkinovo PCI wireless mrezno.
.:Biological insanity:.

pujsek_ ::

Nisi rekel da imaš Belkin Ruter (wifi switch :D )! Belkin oprema ima reverse polariti SMA konektor tako imenovan RP-SMA... Dobiš ga lahk tu .
Welcome shop.wlan-sat portal...

Hrenowsky ::

Ja sej je router, zmotu sm se:8)
.:Biological insanity:.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oprema za javno dostopno brezžično točko

Oddelek: Omrežja in internet
253481 (2211) Tarzan
»

Router, adsl, WiFi..

Oddelek: Omrežja in internet
112037 (1942) OmegaBlue
»

Kabel v Kranju

Oddelek: Omrežja in internet
171875 (1430) zmat
»

WLAN?

Oddelek: Kaj kupiti
61232 (1097) pujsek_
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252821 (2095) pujsek_

Več podobnih tem