» »

Kabel v Kranju

Kabel v Kranju

slawc ::

Hi,

je kdo na kablu iz Kranja? Kaksno je stanje?
LP, Slawc

Lincolin ::

Nismo, lahko malo več poveš zakaj se gre?

Tiger ::

Verjetno misliš na internet preko kabelskega omrežja Tele-Tv.

Menda je danes precej boljše kot je bilo včasih, na voljo imaš 3 ponudnike: Softnet, Telemach in Tele-Cable, pakete si poglej na http://www.tele-cable.net/

slawc ::

Lincolin: zanima me kako kaj dela kabelski internet v kranju.

Torej... imel sem kabelski internet Tele-TV v navezi s siolom. Delalo je super. Pojavi se ADSL in vse skupaj je bilo na psu. Pa sem presaltal na ADSL. Novo stanje bo tako: ADSL ni mozen (telefonske napeljave ni vstanovanju), Tele-TV napeljava je v stanovanju, Gratelovi kabli pa visijo v kleti, kdaj bo pa to speljano do in v stanovanje pa nihce ne ve.

Tiger: to sem si ze ogledal, vendar bi rad informacije o delovanju iz 1. roke
LP, Slawc

MEDENA ::

Baje maš TELE-TV Telemach opcijo.

2 letna vezava žal.

Lincolin ::

Mi nimamo TELE-TV kablovja in tudi nevem, da bi preko kabelske delal internet saj za Kranj.
Svoje čase je imel kolega preko satelitske TELE-TV in mu je delalo dobro.

Mogoče varijanta satelitskega interneta, GPRS, WLAN ...?

slawc ::

Hm, moram se pozanimati, ce je vezava samo takrat, ko je prikljucnina 1SIT.

Lincolin, ja no ... zato sem pa vprasanje namenil tistim, ki imajo kaj vec informacij.

Kaksen GPRS neki, kaj sele WLAN...
LP, Slawc

Lincolin ::

Lepo da si prašo! :D
Jaz sem ti povedač kar sem vedel.

Preko GPRS-ja bi ti delalo 99%, 100% pa satelitski interent.

slawc ::

Sedaj pa napisi se kdo je ponudnilk enega in drugega, pa se zacetne stroske nato pa se mesecne. Pa ne pozabi omeniti kaj dobim (hitrost, zanesljivost itd.).
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Vice ::

slawc pozabi na TELE-TV. Po vsem tistem nedelovanju njihovega interneta je od TELE-TVja šla stran večina njihovih uporabnikov, čeprav sedaj nekako mrzlično obljubljajo, da bo bolje, jim ni vrjeti, ker o boljših časih so obljubljali svojim uporabnikom 5 let dokler jim niso vsi zbežali tudi njihov suport ni omembe vreden. Če se ti da reskirati veliko sreče.

Lincolin ::

Začetni stroški za GPRS je:
mobitel, kabel ali neo-wlan kartico pri Mobitel-u imaš 5000 prenešenih podatkov za 5.000 SIT aliu pa je SIMobil nevem sedaj.
Začetni stroški so že znani sajj so lahko brezplačni če imaš že telefon s GPRS-om in bluetooth ali COM/USB kabel.
Potem pa so nadaljni stroški 5.000 SIT mesečno.
Sedaj je na voljo iziMobil tam nevem koliko je cena mislim pa da je ceneje.
Hitrost je 512 kb/s

Začetni stroški za satelitski interent:
Enosmerni: potrebuješ satelitsko opremo ter sprejemnik na PC-ju vse skupaj ti kolega zrihta za 30.000 SIT.
Za download uporabljaš "free" internet preko satelitske.
Za uplink pa GPRS ter se zaračunavajo samo prenešeni podatki za uplink.
Mesečni stroški so samo 5.000 SIT.

Dvosmerni internet:
Vsa satelitska oprema ter sprejemnik na PC-ju. Priklopiš se pri MobiSatu (nevem če še obstaja), če ne pa se da na hrvaškem.
Za dvosmernega je cena 30.000 SIT mesečno samo hitrost je pa kar solidna kolikor pravijo.
Oglej si na: http://www.wlan-sat.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18&start=0
S katerega konca v Kranju pa si, mogoče pride še ena zadevca samo nevem kako je z njo!

slawc ::

Zlato polje. Me prav zanima kaj bos povedal.
LP, Slawc

Lincolin ::

Potem vidiš Šmarjetno Goro?
Svoje čase, je bilo, da si preko Šmarjetne Gore lahko k sebi domov potegnil internet preko wlan mreže.
Seveda je bila takrat zadeva v stanju razvijanja, kako je sedaj pa ne vem.

P.S. Malo se pozanimaj pri kranjskih radioamaterjih mogoče ti znajo kaj več povedati.

SubOrbit ::

Ne pri radioamaterjih, pač pa pri Perftech-u. Link gre čez Šmarjetno, dela zelo v redu...

http://www.wlan-sat.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1349

Na zgornjem linku si lahko pogledaš nekaj odzivnih časov enega kolega... linija je simetrična, dela mu okoli 4mbit.

llp

PI65 ::

Jaz sem na kablu in sem iz Kranja. Sem preko ponudnika Softnet. Poleg njega imaš še Telemach in Tele-Cable.net.
Softnet imam že 2 leti in je čisto druga zgodba kot je bilo z SiOL-om. Internet mi deluje tako kot mora.
Kolikor mi je znano je vezava samo takrat ko je priključnina 1 SIT. Vezava traja 2. leti.

LP

zmat ::

Ne štekam! Ali pa sem kaj zgrešil.
A ni smiselno v Kranju (Z.polje, Vod.stolp, malo kasneje tudi Planina) počakat še par tednov, da se stvari začnejo dogajat na optiki (Gratel -> T2)? Ugodne cene, ni vezav, brezplačno posodijo potrebno opremo, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmat ()

slawc ::

Nekaj si zgresil, moj post bolj na zacetku. Napisal sem, da opticni kabel visi v kleti. Od gratela nisem dobil se nobenega obvestila o napeljavi do stanovanja (niti ne morem dobiti nikogar na telefon). O dejanskih priklopih uporabnikov na internet pa na T2 nimajo nobenih planov (in to je odgovor, ki sem ga dobil od T2). Par tednov je enkrat naslednje leto. Enkrat je neznanka, tipa mesec, zavzame pa lahko vrednost od 1 do 12. :D

Tisto o smarjetni sem tudi razmisljal. Cena priklopa je visoka 36kSIT je IMHO osnova, odvisna pa od pogojev. Ker nimam ciste vidne povezave, bi moral montirati na streho. Tudi 12kSIT je malce prevec (zaradi mene naj zbijejo hitrost in ceno)
LP, Slawc

zmat ::

@ slawc

Ja, vidim tvoj pomislek. Pa vseeno..
Od Gratela sem 23.11. dobil tale odgovor: "Prvi poizkusni priključki v Kranju se bodo izvedli v mesecu decembru 05, realno pa bomo uporabnike v KS Zlato polje priključevali v mesecu februarju 06, do takrat pa naj bi bila tudi že znana ponudba operaterja T-2 preko optičnega omrežja."
Od T-2 pa odgovor 5.11. o cenah, ki naj bi bile nespremenjene tudi za optiko.

To je trenutno stanje kar se tiče informacij, neznank pa je kar nekaj tudi za marsikatero drugo opcijo. Vem, da na Šorlijevi že napeljujejo do stanovanj (kar pa nama čisto nič ne pomaga, anede? :D ). Ker čas v teh zadevah ni moj sovražnik, bom počakal. Ko pa bo optika zalaufala, pa ni debate, sploh če bo zadeva cenovno vsaj približno taka kot je zdaj na T-2.

Lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router, adsl, WiFi..

Oddelek: Omrežja in internet
112032 (1937) OmegaBlue
»

Asus wlan 550ge

Oddelek: Omrežja in internet
181562 (1094) pujsek_
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142131 (1810) pujsek_
»

Wireless

Oddelek: Omrežja in internet
6945 (805) blue
»

Wlan dsl tv

Oddelek: Strojna oprema
9958 (752) pujsek_

Več podobnih tem