» »

Thunderbird tik pred različico 1.0

Thunderbird tik pred različico 1.0

Mozillazine - Izšel je Thundebird 1.0 RC1, kar je znak, da je v odprtokodnem svetu tako čislana različica 1.0 že zelo blizu. Nova različica odpravlja hrošče in izpopolnjuje stare zmogljivosti. Izboljšan je prehod iz ostalih poštnih odjemalcev, izpopolnjena je podpora RSS, večim identitetam, skupinskim sporočilom in in še marsikaj.

Žal pa nova različica, tako kot že nekaj prejšnjih, prinaša tudi slabost, in sicer kompleksen sistem lokalizacije. Tako zadnji Thunderbird spet ni poslovenjen, zato srčno upamo, da bo čimprej prevzel Firefoxov sistem lokalizacije.

16 komentarjev

ginekolog ::

predvsem me zanima, če že zna uvoziti outlook expres pravila... drugače pa, palec gor ;)
Divers do it deeper.

keber ::

Kaj pri tej Mozzili ni enotnega standarda prevajanja? Nimate .po filetkov?

Groza bi me bilo, če bi takole iz ene v drugo verzijo KDE zamenjal sistem prevajanja in bi moral začet jovo na novo.:\

mathjazz ::

kebre: ne ni PO-jev, je en samosvoj sistem, ker je tudi programje v zasnovi precej drugačnejše od ostalega v F/OSS ...

Je pa to za sloveniste slabo, tako da ko smo prevajali Mozillo, smo začeli iz 0 in ne iz baze vseh nastalih prevodov.

Prvi korak bo že to, da Mozilla preide na enoten sistem z vsemi izdelki (že to bo malce težko), potem pa še prevajanje s POji.

Določene skripte sicer že obstajajo, vendar jih v praksi mi nismo preskusili, ker po naših podatkih še ne nudijo zamenjave za obstoječ sistem.
www.getfirefox.com

hanibal ::

Matjaz, a lahko mal pojasniš to zadevo s težavami s slovenjenjem. Al pa vsaj daš kak link, kjer je to razložen.
Na intranetu podjetja v katerem delam, sem tolk nahvalil Firefoxa, da že mal kapla :D . Ampak se kar pozna. Statistiko bom podal čez kak teden, ob kakšnemi razpravi z "drugače mislečimi". Priložnosti, sodeč po številu komentarjev v zadnjem mesecu ali dveh, ne bo zmanjkalo.

Sam, šit je, da sem nahvalil tudi Thunderbirda. Trenutno mam link na ANG 0.9 (SLO 0.7 sem ukinil, ker sem mislil, da gre za vprašanje dneva, ko bo SLO enka na voljo za dolpoteg). Če ob izidu "čiste" enke, ne bo tudi SLO inačice, bom - hu, nočem mislt o tem ;((
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

hanibal ::

Upsi, siže pojasnil :D
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

mathjazz ::

:)

Če bo dovolj interesa, bomo poskušali narediti vsaj XPI, če to sploh komu kaj pomeni. Ali bolj potrebujete namestitveni paket?
www.getfirefox.com

Roadkill ::

Great news!
Brez thunderbirdovih junkmail filtrov bi bil vrjetno en zelo živčen človek. :)

darkolord ::

Brez thunderbirdovih junkmail filtrov... bi uporabljali Outlookove filtre :D

largie ::

jaz bi si najbolj želel da bi bilo glede lokalizacije enako kot pri firefoxu (lokalizirane datoteke v cvs-ju), pa so developerji razložili da to ni mogoče. xpi bo kar vredu če ne gre drugače :)

CaqKa ::

a ena novica ko bo thunderbird na 1.0 verziji ni dovolj?
jah..
poldi112, ccfly, bigwhale, se ziher že veselijo še dveh novic o rc2 in o rc3 od thunderbirda.

:(

mathjazz ::

CaqKa: domenili smo se, da lahko objavljamo novice o vseh različicah, tudi razvojnih.

Ker če jih ne bi, bi bili podobni IT-novicam na 24ur.com ipd., ki so namenjene širšemu spektru obiskovalcev.

Na Slo-Techu pa že zdaj lahko izveš marsikaj o novi tehnologiji, ki šele prihaja (npr. Longhorn :-).
www.getfirefox.com

Poldi112 ::

Caqka, v bistvu ne, ceprav me preseneca da sem se vedno na 0.8. Ker update sistema delam nekje na teden ali dva. Mogoce se pa res tako hitro razvija :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CCfly ::

@CaqKa: briga me. Ti si pa očitno grizeš nohte.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

CaqKa ::

mathjazz na tole zgoraj pa ti lahko dam samo eno repliko:

oneone one 11111111!!!!!!!!! LOL LOL LOL LOL

keber ::

Caqka:

edino kar lahko rečem: kakšen zagrizen geek mora šelei biti nekdo, ki da na nič posebnega komentar celo vrstico LOL-ov. A v RL tudi LOLaš?

CaqKa ::

keber: žal nisi dojel čara, ponovi :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699825 (7250) [BISI]
»

Google Earth odslej tudi za Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
577981 (6159) der_Alte
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264995 (4136) poweroff
»

Thunderbird 0.9 in Firefox 1.0 RC2

Oddelek: Novice / Brskalniki
243176 (3176) darkolord
»

Mozilla 1.4 in Netscape 7.1

Oddelek: Novice / Brskalniki
253160 (3160) CaqKa

Več podobnih tem