» »

Patent tedna: Seznam opravil

1
2
»

minmax ::

big: ... samo moli da bo IBMju še naprej poslovno dobro šlo...

stvari se skristalizirajo šele ko gredo navzdol...

SXR ::

Aha, ne živiš v utopiji, da imamo še kakšno drugo možnost kot Microsoft...

No pa smo tam. Takšni članki so točno temu namenjeni. Pa naj se še pojavi kakšen stavek o neki vojni, ki je offtopic. Pišemo o glupih Patentih? Ja. OK, MS. Pišemo o monopolu? OK, MS. Pišemo o hroščih. OK, MS. Ko pa govorimo o MS so seveda zraven še Windowsi in če so Windowsi je zraven Linux.

Patent tedna. Heh. Anti-propaganda tedna.

Microsoft ::

MS ljudstvu ne da nic. Se prdca ne.
Interent Explorer, Outlook in Media Player so samo trije, zastonjski programi od MSja.

Aja, pa MSN Messenger je baje se omembe vreden.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

demoness ::

Eh, SXR, sploh ne gre za Win ali Linux. Nisem rekla, da je eno boljše ali slabše od drugega (če nič drugega, upoabljam Winse precej več kot Linux). Gre samo za to: Kaj pa če mi grejo MSjeva razvojna okolja na jetra, TODO seznami so mi pa nadvse všeč? Nič ne bo, stara, v Delphiju jih ne smeš imeti, ker Borland ni hotel plačati MSju xxxK $$ za licence... Pa verjetno bodo še kaj takega patentirali.

Je razlika.
A ne?
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

SXR ::

Borland že plačuje MS-u, ker njihovo razvojno okolje deluje na Windowsih (in .net-u).
Hja, žal je že veliko let tako in še bo sumim. Žalostno ampak nič posebnega.

No, lahko mi pa seveda poveš rešitev. Samo offtopic vojne se izogibaj >:D .

Kostko ::

Interent Explorer, Outlook in Media Player so samo trije, zastonjski programi od MSja.


Je source koda teh programov objavljena pod GPL ali podobno licenco ? Ne ? Potem pa teh programov Microsoft zagotovo ni dal ljudstvu.... :\
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

talmai ::

Po mojem mnenju je uvedba rubrike super zadeva. Še več ljudi bo videlo, da patentiranje ne vodi nikamor. Provokativnost je v tem primeru pomojem lahko samo dobra.
Pa še to, kaj imate nekateri proti Mladini? Če mene vprašate je to ena redkih slovenskih revij, vrednih svojega denarja. Sploh pa, kam bi prišli, če ne bi "bili proti" in bi ravnodušno sprejemali sistem.

Microsoft ::

Kostko, jst pravim, da lahka programe zastonj uporabljas. Ce pa ti rabis source kodo, je pa to cist neki druzga.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mathjazz ::

talmai: te rubrike seveda ne uvajamo.

Jimi: so zate patenti dobra stvar ali samo trdiš, da Microsoft izkorišča, kar mu politika servira na pladnju?
www.getfirefox.com

Microsoft ::

Ta drugo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

dev ::

Hm sej ne vem a bi se joku al bi se smeju. :\
Folk a vi resno mislte, da se bojo ti patenti v Sloveniji uvedl? Tok butast pa ljudje spt niso no. Sploh kolker berem jih je večina proti. Mislim, da se nimamo tolk fejst za bat. Sam, da bo pa uradno, js sm proti :D
Pa še ker bo šu posebej za Slovenijo patent delat. Pomoje smo mal premiceni. Patent pa kolker vem vela le za državo za katero registrirajo.

Gandalfar ::

deviant1: seveda se bodo uvedli, ce bo evropa rekla, da naj se uvedejo

para! ::

Deviant, zdaj si del EU, kar se uvede tam se uvede pri nas, miceni ali ne.

Opažam, da se folk kr precej jezi na Microsoft zarad njihovih (butastih) patentov. Ampak na to morte gledat iz drugega zornega kota, in sicer MS je korporacija, ki teži k čim višjemu dobičku. Samo to je njihovo gonilo in od tega ne gre pričakovat neke lojalnosti do drugih. Patentiranje, četudi neumnih postopkov/rezultatov, je iz stališča Microsofta ekonomsko čist logična in pametna poteza, ker s tem zaslužijo še več denarja, kar jih edino zanima.

Tak da se je mal neumno jezit na MS, ker če se postavite v kožo vodilnega, bi naredil isto, če bi s tem povišal profit. Če ne pač niste tip, ki bi znal izkoristit priložnost za dobiček.

Don't get me wrong, želim samo povdarit, da ni problem v MSju, ampak v uradih, ki tovrstne patente dovolijo.

LP

:)
Death before dishonor!

DSmidgy ::

Jimi. Ko tele MS programe naštevaš pozabljaš, da samo na Windowsu delajo (če ne upoštevaš Wine). Kaj bo s temi programi - monopol na WWW, monopol na Messingu, monopol na Avdiu/Videu za PCje. In potem ko bo IE-WWW (ki ni kompatibilen z WC3) patentiran, bo IE edini browser na svetu, ker bo način prikaza patentiran. Tud to se lahko zgodi. Lanhko se zgodi za bo edini video, ki ga boš na PCjih lahko predvajal WMV.

Zdej pa teli programi ne zgledajo več zastonj ane. Bolj na Trojanskega konja spominja.

para! ::

Đimi, da si Microsoft Certified Professional, ki je opravil exam 70-210, lahko dokažeš s svojim znanjem, tak da ti priporočam, da si to odstraniš iz podpisa.

Izgledaš namreč smešno.

Samo nasvet, pa brez zamere, Đimi ;)

Lp
Death before dishonor!

dev ::

Hja hvala za pojasnilo (zakaj js tega že prej nism vedu :\ ). Ok mogoč me zdej malce bl skrbi kot prej :(

mathjazz ::

Jazz: ali krajše - dober dan, kapitalizem ;)

No, po drugi strani pa se lahko jezimo tudi na Microsoft. Dejstvo, da lahko patentira je namreč neposredno povezano z njegovimi svinjarijami v preteklosti.

A glejgazlomka, tudi te so posledica slabe, slabe politike in pravnega sistema.
www.getfirefox.com

Microsoft ::

Jazz, moj podpis ima namen provokacije (tako, kot tvoj).:P ;) Ce neves, v cem je fora, da sem napisal 70-210, ti lahka razlozim.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

minmax ::

... to da se je jeziti na urade in politiko, ne le na microsoft se krepko strinjam.

sam fantje, kdo pa mislite, da fila politiko s polnimi kovcki denarja, da sprejemajo zakone kot jih?

ah ja.. temu se ne rece korupcija, temu se strokovno rece prispevek k volilni kampaniji...

mathjazz ::

ah, lobiranje ;)

Kdo je že Bushovo kampanijo na veliko sponzoriral? Aja, Microsoft.
www.getfirefox.com

3p ::

Mislim, da je tu že tako daleč, da ne gre več nujno za profiterstvo firme, ki patentira glupe "izume"... No, tudi... ampak če jih ne bodo oni, jih bo pa konkurenca, ki bo potem hotela kos pogače.
Si predstavljate, da 3p d.o.o. patentira dvoklik in potem toži microsoft, ki to uporablja v vseh svojih izdelkih. 100 milijončkov $ mi ne bi bilo odveč. 0:)

hruske ::

3p, sej bi microsoft takoj najdu 20 patentov, ki jih 3p d.o.o. krši in bi te nazaj tožil, da bi brez spodnjih gat ostal.

bradek ::

in tocno to je problem.

MrStein ::

Deviant1 : "Folk a vi resno mislte, da se bojo ti patenti v Sloveniji uvedl? Tok butast pa ljudje spt niso no. Sploh kolker berem jih je večina proti. Mislim, da se nimamo tolk fejst za bat."

A smo ustavo spremenili, ker so tujci tak hoteli ? Smo.
A smo kimali vsem neumnim izjavam ZDA o Iraku ? Smo.
A smo podprli uvedbo SW patentov v EU ? Smo.
A bodo ti patenti veljavni v SLO ? Če imamo vsi pristop "eh saj še ni tak hudo" potem 110% bodo.

Pri Hitlerju so tudi vsi govorili "ah, saj še ni tak hudo".

KO BO HUDO, BO PREPOZNO !!!

Microsoft ::

Pismo, pa sej si ne morem MS privostit kej tazga, da jih bo en pizdek zajebaval. Itak, da majo vedno na rezervo se 100 dodatnih ukrepov, ki preprecjo, da bi jih vsak jebal.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[igra] Google that! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
725970 (4656) STASI
»

Korenine človekovih pravic

Oddelek: Problemi človeštva
101972 (1702) Barakuda1
»

Zune raztelešen in Microsoftova nenavadna poteza

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
345849 (4426) @LOL
»

XML tarča patentnih tožb

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
154503 (4096) Jumping Jack
»

Ein Volk, ein Reich, ein Führer und viele Patente!

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
213221 (3221) salesky

Več podobnih tem