» »

1 terabajt na CD plošček!

1 terabajt na CD plošček!

CDR-Info - Na CDRInfo.com si lahko preberete noro novost, katero spravljajo skupaj pri OPTWARE. Z novo tehnologijo bojo probali spraviti na 12 centimetrski CD plošček kar 1 terabajt podatkov (to je enako 1024 GB)!! Več si preberite tukaj.

29 komentarjev

darh ::

kevl.. končno bom lohka mel vso mojo muziko na enem mediju ;)))

zile ::

Me too. Pa še mal placa bo ostal :D

Marjan ::

mal placa... ja... lol

Vi ne veste kolk je 1TB :D

Če mata pa tolko muske sta pa frika :D;)

AngelOfDeath ::

Kaj se mene tiče so to že neki madžari tud poskušali sam zdaj več o njih ni ne duha ne sluha.

kuglvinkl ::

Na Japonsekm so :D

R@C@ ::

Bla, bla, bla.......bi bli že zdavnaj HDDji s tako kapaciteto zuni če bi to šlo!

Gandalfar ::

hmm kaj se je pa zgodilo s tistimi cudeznimi tehnologijami, ki so obljubljale 1Gb na navaden cd pa 5gb .. itd?

Nobena se ni prisla do nas navadnih smrtnikov pa so novice o njihovem obstoju stare ze nekaj let...

genni ::

A bi šlo gor teden non-stop predvajanja dvdja. [:\]

Gandalfar ::

seveda bi..

Recimo, da je 1h mpeg2 videa z dolby zvokom ~4Gb

1024/4 = 256 = ~10 dni
uff se nekaj malenkosti>

zadeva kao izkorisca prostorski zapis podatkov. V teoriji vse lepo in prav a mocno dvomim, da bi bilo to kompatibilno z trenutnimi CD/DVD tehnologijami. Kaj sele cena zapisovalnikov taksnih hologramskih plosckov!

Dosti zanimiva je tudi besedica "about to" - verjetno se ena stvar, ki je na papirju super ampak se za izdelavo v praksi izkaze za prevec zakomplicirano. Nateg.

Dami ::

Sej sony že ma svojo enoto, ki podpira DD cd-je (1.3GB) in se jo da v avstriji celo dobit. Cena je okol 60jurjev. V bistvu gre za navadn 12x rekorder z podporo DD medijem. Pa še črne barve je. Ravno prav za moje ohišje:D
Več o tem pa tule!

Thomas ::

Hehe .. vidim, da sta tukaj vsaj dva skeptika, ki se jima to ne zdi mogoče.




Lol.




Res me zanima, kakšne argumente bi lahko nekdo imel, da se 8.796.093.022.208 bitov pa ne da shraniti na en plošček.




Razen, da "nikoli več ni slišal za tiste Madžare" ali pa "da bi naredili že za HDD, če bi šlo".




Vprašanje je, če bo tale plošček od tele firme že deloval. Ampak kmalu en vsaj tak bo!




Koliko informacije je pravzaprav to?









  • slab milijon disket 3.5"





  • milijon knjig ali "mp3-jev"





  • kolikor človeški možgani "write/erase" v desetinki sekunde





  • RGBA slika s pixlom velikim tisočinko mm, velika 27 hektarjev





  • 20 minut nekomprimiranega kino filma





  • plošček na uro bo zapolnil CERN's Large Hadron Supercollider po letu 2006





  • Kongresna knjižnica knjig



















gumby ::

2,12 let glasbe MP3 pri 128kbps:D

MasterBlaster ::

O tem se je že kako leto nazaj veliko govorilo. V laboratorijih jim je uspelo narediti ploščje s kapaciteto ~150GB, teoretično pa bi šlo do 1TB. Samo do tega je še zelo daleč.
Pa še vprašati se moramo, ali je trenutni industriji sploh do tega, saj še DVDjev ne podpirajo (za igre npr).

Jeebs ::

Bla bla bla... Čez ene 10 let bo pa tole mogoče res zunaj. Če bo pa prej, bo pa cena taka, da se bo folk sam za glavo držal... Ne rečm pa, da bi imel kej proti taki zadevi...>:D

tec ::

Zanimivo! In potem bo vsak imel doma samo po eno to superzgoscenko, na kateri bodo vsi backupi od par let nazaj in miljon programov. Hmmm, kako neki bi to vplivalo na proizvajalca/prodajalca cd plosc? [:\]

Eschelon ::

Sicer ne vem glede vas, mladih dušic, samo ko so uvajali CD, so pametovali, kaj naj bi sploh dali na en CD, ko pa je nekaj disket povsem dovolj za vse, kar obstaja. Uporabite domišljija.8-)

Mate ::

No ja... 640KB bo dost za vsazga, a ne?

Glede razvoja računalništva je treba bit odprt za take hude ideje... k bi men en pred par leti omenu da bom lahko mel 100GB disk, bi ga nekam poslal (takrat sm mel 130MB) ce pa zdej pogledamo je 1TB samo 10x vec od 100GB... torej to le ni tako dalec.

IR Babun ::

Ka pa je zdj s FMDji na katere naj bi šlo okrog 150GB, na FMD trde diske pa kar nekajkrat tok, se pravi neka TB.

FMD(Flurestenced Multilayed Disc)

Dami ::

1TB bi blo kr fajn za pirate. Daš gor vse ka maš. Pa mislim da bi en tak medij takoj zafilal.:D

Gandalfar ::

sej 1tb .. to sploh ni tolk. Se bi dalo vsaj postene DVD.ISO kompilacije delat ;-)

Samo leechnt tolk podatkov z neta .. to je mal vecja jeba :>

Pa cena taksnga nosilca, ce ze imas par mio E vreden writer je pa tudi nekaj 10k sit.

Ko je pa ta tehnologija dostopna raji pa je itaq 1TB ze skoraj minimum.

Samo poglejte DVDje .. kaj pa je to 4gb danes?

segi ::

BOG USLIŠI NAŠE PROŠNJE!!!! >:D

luni ::

Mislim Thomas, tvoji mozgani me res vse bolj spominjajo na eno neuporabno skladisce brezveznih podatkov, ki nima nobenega stika z realnostjo. Sej bi ti rekel grow up, ce ne bi vedel koliko si star [:\]

Thomas ::

Luni - a ti je nekej hudo al kaj? A si samo tako skrbeč? ;)

Boeing ::

Thomas bi moral za en čas zapustit ložo in se posvetit resnim računalniškim problemom... mogoče ga bo pa potem samo minilo :DBrez zamere, Thomas ! >:D

Thomas ::

No ja, sem mislil, da bo mogoče koga zanimalo. Da se bo morda komu zdelo ilustrativno.

Pa je vse, na kar sem naletel, obreganje dveh cinikov.

;)

OrlyTM ::

Never mind those Thomas, there's plenty others to teach! :)


You have plenty Belivers, I think :D :D






lp


OrlyTM

Thomas ::

Thnx Orly!

:)

AtaStrumf ::

Eni te pač ne maramo Thomas, sprijazni se s tem.....Mogoče ideja za naslednjo anketo. Thomas DA ali NE?

Thomas ::

Za zjokat!

:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP - Harry Potter

Oddelek: Sedem umetnosti
232328 (231) oo7
»

SQL-DML pomoč

Oddelek: Programiranje
5934 (757) JackCola
»

Da Vincijeva šifra

Oddelek: Sedem umetnosti
333476 (1796) BALAST
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
123007 (2510) 1024
»

Navdušujoča poletna branja...

Oddelek: Sedem umetnosti
273814 (3399) Opkow

Več podobnih tem