» »

Intel ceni...

Intel ceni...

CNet - Intel ostaja v toku ter sproti ceni vse stvari. Tako sem danes na cNetu zasledil, da bo Intel naredil eno zelo premišljeno potezo - pocenil bo procesorje . Tako se bodo Pentium 4 procesorji pocenili za okoli 20%. 1500 MHz inačica P4 se bo pocenila iz 819$ na 644$, 1400 MHz pa iz 575$ na 440$. Zelo vzpodbudno, bi človek rekel... Šušlja se tudi o 43% pocenitvi 1 Ghz čipa, točneje iz 465$ na 268$. Navkljub vsemu pa Intel pričakuje 15% padec delnic podjetja... Ah, kaj vse naredi poštena konkurenca... Tudi P3 ter Celeroni II bodo deležni lepe pocenitve, v povprečju 33%. Če pa mislite da je AMD samo stal in gledal - se motite . V odgovor na vse pocenitve je Durona 800 pocenil iz 170$ na (relativno) smešnih 112$, tudi ostali Duroni so se skladno temu pocenili, Duron 750, na primer, stane samo 88$. AMDjev (do nedavnega bivši (a o vem v naslednji novici )) paradni konj TBird 1200 lahko dobimo na trgu že za 269$...

Ne bom dosti zgrešil, če rečem: Konkurenca je zdrava. In to velja za vse. Če si želite članek o pocenitvi ogledati, brez oklevanja kliknite sem.

8 komentarjev

boha ::

tole je pa fajn slišat! po eni strani, se je intel končno spametoval, po drugi strani pa... p3 here i come! >:D

Zipper ::

Vse to je posledica konkurence med obema velikanoma. Bog ne daj, da kateri od obeh propade. Bravo Intel in AMD.8-)0:)

Killy ::

Procesorji so se res ze prav smesno pocenili.. Kdaj pa bomo docakali se konkurenco nvidiji sedaj, ko je pobasala 3dfx.. ;(

omejc ::

Vi, ki vas zasipajo informacije o cenh, vprašam vas, kdaj pa bodo padle cene v kokoški ? 8-O

McHregec ::

če bo šlo tko naprej jih bojo kr na ulci že prodajal :D

boha ::

prodajalec v mlacomu mi je nekoč rekel, da takoj ko intel uradno objavi znižanje... :D

PeTe13 ::

yes in yes in še enkrat yes:)

divac ::

Na Tom's Hardware sem zasledil malce drugačen podatek. Procesorji Intel naj bi se pocenili tudi do 40%. Tako naj bi novi Pentium 4 stal le borih $268 in ne več $465, kot je stal dosedaj. Celeron 733 naj bi se pocenil na $112.
Za tak denar se bo veliko bolj splačalo kupiti Intelove (kao počasnejše proce) kot pa še zmeraj buggy AMD-je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310287 (6943) Meizu
»

AMD reže cene svojim procesorjem

Oddelek: Novice / Procesorji
324782 (2851) specterss
»

AMD znižuje cene

Oddelek: Novice / Procesorji
475354 (3259) kuglvinkl
»

Podrobnosti o AMD-jevem znižanju

Oddelek: Novice / Procesorji
302204 (2204) Paramedic
»

Nove cene procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
61957 (1957) Mate

Več podobnih tem