» »

AltaVista edini search na internetu?!

AltaVista edini search na internetu?!

The Register - Eh, v teh dneh me nič več ne preseneča... Niti to, da Altavista namerava tožiti oziroma izterjati denar od VSEH iskalnikov na internetu, ki uporabljajo robote ali indeksiranje (z drugo besedo: ČISTO VSEH). Mogoče se to zdi podobno glupo kot trditve BTja, da so lastniki hyperlink povezav, toda Altavista dejansko poseduje skoraj 40 patentov na take in podobne iskalne tehnologije in vsak iskalnih na internetu kršni vsaj par le-teh. Kaj se bo iz tega izcimilo se še ne ve (in niti nočem ugibat), toda v primeru zmage Altaviste bi bil ogrožen obstoj celotnega interneta. Jaome . Več informacij najdete tukaj (priporočam...).

14 komentarjev

OrlyTM ::

Tukej si pa po mojem mnenju malo bolj paranoičen ... sej altavista je search engine in portal, ne pa jedro interneta, itaq pa že precej iskalnikov (npr. yahoo) uporablja altovisto kot search engine ...

no ja ... tut tukej bom zaključil ... we shall see :))

lp
OrlyTM

luni ::

hm pa predstavljaj si net brez vseh searchov oziroma samo z altavisto... jaz si ga ne morem

BigFoot ::

jest si ga pa kamot lahko. sej ne bo tak problem :D

Space Surfer ::

Tud, če se to zgodi ni panike, saj se bojo v nekaj tednih pojavili novi isklaniki, seveda z lastnimi tehnologijami

Loki ::

Luni to, da bi bil obstoj interneta ogrozen, nekako dvomim. Zmanjsala se bo samo njegova funkcionalnost, saj ne bo vec toliko search enginov.

Mate ::

No ja da inetrnet propade je pomoje nemogoce. Ker poglejte kok folka visi na internetu itd... Tko da probadu ziher ne bo... Propadle bodo nekatere strani... Ceprov tole, ce altavisti seveda uspe bo zelo slabi za Internet. Meni osebno je Yahoo bolj vsec kot altavista...

andrej ::

take zadeve so ful bedne - AltaVista bi samo rada se vec denarja potegnila od drugih...

BigFoot ::

all i gotta say is GO GOOGLE!!!

mojsterpeter ::

sej obstajajo neki anti-monopolni zakoni?? altavista namreč ne sme imeti v lasti vseh patentov..

undefined ::

Itak da GOOGLE 0wnz j00. :D

Izak ::

altavista in google drugo me ne zanima in seveda slovenski kar vsi

Zipper ::

3dfx, Intel in se veliko podjetij na podrocju racunalniskih tehnologij in interneta gre v cudno neperspektivno smer. Kaj se dogaja? Znani gospodarstveniki napovedujejo recesijo v Ameriki in s tem posledicno recesijo na celem svetu. Ali se nam obetajo teski casi?

Loki ::

Aja BTW: intwernet sploh ne more propast, ker je zgrajen modularno. (oz tezko bi propadel, ker bi moral sesuti vse strenike pri ISP-jih, da bi to popolnoma dosegel).[:]

Elemen_T ::

Bedarija. Jaz bi bil prav vesel če bi zame delale vse strani tako reklamo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S koncem Yahoo Directory konec neke ere

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
228980 (6349) antonija
»

Microsoft ponudil 44,6 mrd $ za Yahoo!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
357399 (4593) Macketina
»

Prenovljena AltaVista

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
72403 (2403) Gandalfar
»

SLO portali

Oddelek: Omrežja in internet
222463 (2125) Elemen_T
»

AltaVista edini search na internetu?!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
142347 (2347) Loki

Več podobnih tem