» »

Umm...

Umm...

Jaz - Bom kar prilepil s tega naslova:

Danes 12.04.2001 je od cca. 20:00 ure zelo pocasen odziv vseh tujih streznikov oz. promet s tujino poteka bistveno pocasneje kot obicajno. Vzrok tezav je v DoS (Denial of Service Attack) napadu na omrezje ARNES. Napad ponavadi povzrocajo osebe, ki jim ni mar delo drugih in hocejo le delati skodo. Zal pri tem uporabljajo ogromno racunalnikov v tujini, katerih lokalni administratorji niso poskrbeli za ustrezno zascito proti programom, ki jih taki ljudje uporabljajo za DoS napade. Ceprav se dezurna ekipa ARNESa trudi zascititi ostale uporabnike, pa je to zelo zahtevno delo in tezko uspesno realizirano. Napad smo seveda prijavili ustreznim sluzbam.

Za nadzorni center ARNES: Miha Dimec

Thnx, Tron!

9 komentarjev

undefined ::

Če je to le napad na Arnes, zakaj se nam SiOL uporabnikom enako pozna? Ne mi rečt, da so se zdaj kar vsi script kiddiji spravil samo na slovenske ISP-je.
Imam občutek, da je to le bedno opravičilo nesposobnosti naših operaterjev.

Thomas ::

Ja - definitivno! Izgovori.

Tr0n ::

Hmm, SiOL je delal vredu. Sem se probal konektat na Arnes (ni slo), Uni-MB (ni slo), na SiOL pa je slo ok.

undefined ::

Govorim o hitrosti prenosov in odpiranja tujih web strani, ki so bili na psu!

su37 ::

Glede tega bednega Siola, nekaj je spet v zraku, ne vem kaj, saj tako kot pravi Ice, dela vse obupno počasi, zdej sem imel kak mesec vse ok, potem pa kar naenrkat spet nikamor ne gre. vse bi nekam poslal ker nas ..............
pa lep pozdrav pa čim man izgubljenih živcev na račun tega bednega siola;(

minmax ::

Ja, ampak ARNESovcem je treba priznati, da se za razliko od Siolovcev dejansko trudijo obvescat ljudi kaj tocno se dogaja in kadar kaj ne dela tudi povejo zakaj ni delalo. Skratka, pohvala arnesu, kljub izpadom.

Luka Percic ::

Meni itak dela počasi, če so izpadi ali ne!;(

Mitja 34 ::

Men pa je uspelo(po 20 minutah=3000 klikov)

_fim_ ::

jez sm na S5 pa mi vse dela 100krat hitrej... in sem skoz brez problemov...:):):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome dobiva funkcijo proti Slashdotovem učinku

Oddelek: Novice / Brskalniki
84795 (3552) Matevžk
»

T-2: konstantn promet z 10.0.1.4

Oddelek: Omrežja in internet
131794 (1309) WarpedGone
»

irc.link.si

Oddelek: Omrežja in internet
121854 (1585) VS
»

DOS attack

Oddelek: Omrežja in internet
141627 (1123) [t502]
»

Damn!

Oddelek: Novice / Obvestila
111597 (1597) luni

Več podobnih tem