» »

Hercules 3D prophet II GTS pro _NE_ dela?

Hercules 3D prophet II GTS pro _NE_ dela?

billy ::

No, ker tale kartica noce in noce delat in sem preiskusel ze vse normalne metode bom tale post napisal malo obseznejse, ker je zgleda problem globji kot se mi zdi :)

Imam sledec sistem -> ABIT SE6 plato, P 700E, 128 Rama, 2.1G disk ( da..samo 2GB), 8x cd-rom (da, tudi to je staro), Xwave zvocno kartico, Asuscom ISDN adapter, ter Hercules 3D Prophet II GTS pro 64 graficno kartico.

Problem -> Kartica noce in noce delati na vec kot 640x480 in 16 barv. Kartica je 100% delujoca, saj mi jo posodil prijatelj ki je odsel na daljsi dopust.

Kaj sem ze vse probal -> Vse mozno kombinacije v BIOSih, od Fail-safe do optimiziranih nastavitev, prav tako sem tudi sam nekaj spreminjal. Formatiral sem disk in na novo namestil Win98 OSR2 verzije 4.10 - 1998 (<- vsaj to mi napise z enim moo.dll dodatkom za IRC ). Sel sem tudi v save mode in nastavil frekvenco osvezevanja na privzeto ( imam namrec 15" monitor ki ne podpira frekvenc nad 120 ). AMPAK BREZ USPEHA!! Poiskusil sem tudi ze z vsemi vrstami gonilnikov ( od detonatorjev do "originalnih" gonilnikov iz herculesove strani). Tu pa mi je zmanjkalo idej in sedaj obupan gledam v tale 640x480 16 barvni ekran in upan na pomoc.

Po instalaciji le-teh driverjev in po nalaganju windowsov (ko bi moral nastati lep green screen v polni resoluciji in barvah) je vse kar dobim BLACK screen.

Vsaka pomoc bi bila seveda zelo dobrodosla.

Senitel ::

Lepo odstrani driverje od grafične (add/remove programs pa odstrani oboje tako originalne kot tudi detonatorje).
Potem imaš pa dve možnosti...
1. Poglej v BIOS, če imaš neki v stilu "assign irq for vga" vklopljeno, in če nimaš vklopi.
2. Lahko, da se ti irq-ji kregajo (ko se pojav ena tabela ob boot-u stisni pavzo in mal preštudiri). Če je to, potem spet pojdi v BIOS in probej neki v stilu "force ES** update". Če se irq-ji še vedno kregajo potem malo prestavli kartice, tako da bo imela grafična svoj irq (načeloma se ti lahko krega kar koli razen grafične >:D).
Pa dej si gor Detonatorje 12.41 (zadnji uradni).

D.J. ::

ha-ha-ha8-)
Kyro rulzz:D:D:D

danielka84 ::

Men je isto delalo na V3, pol mi je pa kolega neko vrednost v registru spremenil, samo nevem kaj -> potem je delalo na vseh resolucijah!


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali ta grafična kartica deluje na tej osnovni plošci

Oddelek: Pomoč in nasveti
7396 (344) Han
»

compactflash reader vgrajen v dell 2407 WFP monitor težava

Oddelek: Zvok in slika
71253 (1129) jan01
»

Geforce 6600GT v NFSU2 samo 8-15fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
141079 (834) schejk
»

a je kermu znana plata winnex-1 ?

Oddelek: Strojna oprema
5913 (835) Lith
»

modem v linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
81062 (928) Popcek

Več podobnih tem