» »

VIA C3 z 1GHz

VIA C3 z 1GHz

X-Bit Labs - VIA je po poročanju X-Bit Labs danes v prodajo poslala gigaherčnega C3, zgrajenega v 0.13-mikronski tehnologiji. Zahvaljujoč majhnemu številu tranzistorjev, ne potrebuje aktivnega hlajenja. Zanimivo je, da se procesor še vedno prilega starim Socket 370 ploščam. Še cena: gibala se bo med 55 ter 65 dolarji. Klik!

11 komentarjev

Filo ::

in kako je kaj s tem procesorjem mislm a se da kej primerjat s čim ne vem recimo z intlovim pentiumom ali pa celeron 1000 al kako al z amd-jem ker pomoje je takle procesor idealna rešitev za nizke zares nizke prorašune...

minmax ::

procesor je vrejento šibkejši.
ampak VIA C3 se mi zdi res odlična rešitev. To je za mame, ki na desktopui rabijo samo Mozillo in to je to... tiha stvarca, poceni... zdaj se morajo samo najti kakšni izdelovalci diskov, ki bi se orientirali na majhne a poceni in tihe diske... in smo na konju
mogoče ta dan ni več daleč..

Klemenn ::

hum..torej to pomeni da dam lahk jzst tale proc na mojo msi 6168 na kateri je trenutno ppga 466mhz [:\] ?

Brane2 ::

Kaki dve leti nazaj se je C3 še lahko zazdela komu zanimiva, ker je bla v primerjavi s konkurenco full poceni in ker si jo lahko dal v Intelovo plato. Sedaj pa teh prednosti ni. Celeron 1.2 GHz stane mogoče kak tolar več od VIA-e 800 MHz, od katere je VELIKO hitrejši.

Saj VIA dela kako kompajliranje kernela al pa recimo odvrti kak filmček (al pa ne-dostkrat šteka v odvisnosti od formata).
Stvar ima 133 FSB po defaultu in nastavljiv množilnik samo kaj ji to pomaga ko je na 500 MHz ene tok hitra ko 150 MHz Celeron.

Tud kar se segrevanja tiče ni vse res kar piše. Ko sem se igral z EPIA platami, kjer je VIA zalotana not, sem se lahko prepričal da se CPU kar lepo greje. Ventilatorja sicer res ni mel, samo je pa daleč od tega da ne bi prav prišel. To, da stvar lahko dela brez ventilatorja je mogoče argument pri uporabi v industriji, ne pa na mizi tajnice.

Mam pa tud zelo močan feeling da bi lahko uporabil 1.4 GHz Celerončka in ga underclockal pri 66 MH FSB na 1.1 Ghz in mu spustil napajanje na minimum pa bi mel zelo podoben učinek a stroj bi bil še vedno veliko hitrejši od VIA C3...

Klemenn ::

hum..torej to pomeni da dam lahk jzst tale proc na mojo msi 6168 na kateri je trenutno ppga 466mhz ?
[:\]

Brane2 ::

Čisto mogoče. Poglej si, če jo BIOS tvoje plate podpira. Sicer razlika med njo pa Celeronom ni velka a BIOS naj bi nastavil ob zagonu par specifičnih reistrov. Ne vem kaj se zgodi, če jih ne. Lahko da ti bo VIA laufala na kakem minimalnem default taktu (533 MHz ?)

tha_man ::

Celeron 466 je zagotovo hitrejši kot C3 1000.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Filo ::

boste rekl da je 466 hitrejši od c3 1000 ne verjamem....kwa je pol sploh fora....ne vem no sej bom kšn test pogledu pomožnosti še primerjalni me zanima kako se obnese.

Ampak za filme pa recmo za mp3-je rolat je pa ql? sej pomoje je idealna rešitev za v dnevno sobo ker je tiha zadeva.....itaq se segrea tok kakor ne vem video rekorder...he he ne vem tole sem kar takole mal prbou ubistvu sploh nimam videorekorderja he he he he :D :D

Brane2 ::

Fino. Potem raje "prbij" še 13kSIT za CPU, pa je. Pri PCXu sicer še nimajo 1 GHz verzije, a za probat bo verjetno že 900 MHz dobra...

Filo ::

ne to kprbit pa nisem itaq bom pa za v dnevno sobo prbou svojo staro p3 450 pa bo delal ko urca kar se tiče glasnosti bom pa eno zalmanovo pahljačo uporabu pa bo pa magar brez ventilatorja....

Klemenn ::

hum....kolk se pa ta cyrix kej navija? če dam gor en orenk hladilnik..? [:\]