» »

Intel napada: Celeron udaril na 2 GHz

Intel napada: Celeron udaril na 2 GHz

Tom's Hardware - Na Tom's Hardware so si pravkar ogledali najnovejšega Celerona, ki reči in piši, tiktaka že pri celih dveh milijardah urnih ciklov v sekundi. Intel se je tokrat potrudil in zadevo izdal na Northwood jedru (0.13 mikronska tehnologija izdelave), vendar žal obdržal klavstrofobičnih 128k drugostopenjskega predpomnilnika in borih 100 MHz zunanje hitrosti vodila. Za kaj več o zmoglijvostih ter navijalskih zmožnostih pa kar hitro skočite na to stran!

15 komentarjev

undefined ::

"ki reči in piši, tiktaka že pri celih dveh milijardah urnih ciklov v sekundi"

Ne bom rekel in ne bom pisal, bom pa prebral. :>

the_unborn ::

pa to je samo fraza>:D :D

Sergio ::

jaz sem spremenil... gigaherc je tako suhoparna beseda :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mrTwelveTrees ::

pa kaj ti pomaga 2ghz... če nikamor ne gre...
amd DURONI so veliko boljši od celeronov... >:D

tok so oskubleni da se je za zjokat... ;((

pa samo 100mhz vodilo ?!

ŠKODA BESED !

---> za isti denar rajši kupim AMD athlona

smash ::

durone si bos lohk cez neki cajta ogledoval samo kot se fosilne ostanke zato ne govor neumnosti

mrTwelveTrees ::

smashit: greva zdej testirat celerona pa durona pri isti frekvenci ? a ?
dej nehi človek, mal teste glej, pa sprobavaj na svoji koži.

mel sem v rokah C 1700, 256 ddr, Geforce 2 mx 400
nikamor ni šlo !

Moja mašina Duron 1200, 256 ddr, Geforce 1 PRO pa ga prehiti za šalo

Dr_M ::

hja, ce si meu u rokah pol verjamem da ni nikamor slo ;)) no ja...usaj 256kb L2 bi lohk dal...drugac pa zelo pocasna zadeva.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

the_unborn ::

zadevo moras spravit na 533 ali se vec fbs, potem sele dobi nekaj malega krilc, sicer pa je to cpu za internet (vsaj tako pise na intelovi strani)8-)

City ::

Ko sem jest svoj procesor navil sem mogel ohišje pribit na steno tako je letel. :D :D :D

undefined ::

Igo1, kje pa ti vidiš 2 GHz Durona?

jamest ::

No fantje zaj pa malo k praksi. Vsi se menite prevec splosno naj se kdo vrze zraven kaksne procente al pa vsaj stevilke, da bomo vsi imeli nekaj od tega. Ne pa samo ja en je zanic, drugi leti hitreje, cifre prosim .... >:D

antiUSA_taliban ::

Vse skupaj je zgolj marketinški prdec v veter. Vsem nam delujejo compi že en čas brez problema in dovolj hitro za tisto, kar rabimo. Za Internet, Word,...
je prav dovolj vsak povprečen procesor s sprejemljivim razmerjem cena/hitrost. Pa naj bo to C1000 ali Duron 1000 ali ViA...

Ko je prišel ven PII 200 MHz je pisala revija BUG, da je to Ultimate machine in da močnejše proce rabijo samo tisti, ki bodo delali simulacije jedrskih eksplozij.
In res- na takem procu še danes dovolj hitro dela vsak home office program, če le ima dovolj RAMA in dobro grafo...
Satan love his USA

undefined ::

"Ko je prišel ven PII 200 MHz je pisala revija BUG, da je to Ultimate machine in da močnejše proce rabijo samo tisti, ki bodo delali simulacije jedrskih eksplozij."

To pomeni torej, da je Unreal Tournament 2003 10x bolj zahtevnejši od simulacij jedrskih explozij. Da Doom III sploh omenjam ne.

suse80 ::

Glede na ceno 2GHz procesorja po moje nakup zaradi katerekoli igre gotovo ni racionalno dejanje...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

mojsterpeter ::

Škoda da je tako oskrunjen tale celeron - če bi imel procesor 256KB cacha bi ga celo kupil...Zakaj? Zato ker se ga da naviti do 3.0GHz in ker ni uporaben za žar (kot nekateri AMD-ji)!
ill communication