» »

Avtomatske prestave na kolesu

Avtomatske prestave na kolesu

Slo-Tech - No, ker ljudje postanejo butasti, pardon, preveč enostranski, če se ukvarjajo samo z enim podorčjem (npr. računalništvom), bom z veseljem objavil Tomijevo novico, v kateri boste zaman iskali povezanost z računalništvom, vendar bo utegnila zanimati predvsem tiste, ki se (poleg računalništva) ukvarjate tudi s kolesarstvom:

Sicer me je slycer imenoval za audio CD- mojstra, ampak tale novica mi verjetno bolj leži pisana na kožo. Ker ravno gledam na števcu ( kolesarskem ) skupno razdaljo 3046 km.. Torej, Shimano ( kdo pa drug ) je razvil sistem prestav, ki se same prilagajajo načinu vožnje, naklonu in hitrosti ( torej verjetno kadenci, to je število obratov pedal na minuto ). Sicer vse lepo in prav, ampak še vedno je ročno prestavljanje najboljše, pa naj je avtomatsko še tako izpopoljnemo. Drugače pa več tukaj

5 komentarjev

tejo ::

Jaz pa z mojimi 5700 km trdim, da je navaden menjalnik še najboljši. :D

DavidJ ::

hm vsaj kolikor vem jaz (in moj fotr) avtomatski menjalnik je bil ze odkrit (pri shimanu) in se je imenoval nexus.

imel je 7 prestav (tale ima le 3)
pa jst bi svojmu fotr kr verjel ker dela v rogu ze en lep cas

[BISI] ::

Nekaj za Americane...:D

Tomi ::

Ja, saj vem, da je neumnost, ampak je pa kot takšna zanimiva:D

alien-w ::

hmm... ql, samo jih ne bi imel, tud ce bi mi jih zastonj ponujal. Jest tut avta z avtomatskimi ne bi vozu... Nimaš tistega občutka pri vožnji, ne moreš dobr speljevat ovinkov (tud če je še ne vem kakšna high tehnologija), ne moreš delat cel kup stvari, ki jih pri ročnih lahko... enako je pri biciklu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova tarča za zdravljenje Alzheimerjeve bolezni

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
156196 (5546) gzibret
»

Računalniška delavnica za dekleta

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
412162 (2162) nicjasno
»

Bullshit od Resnične Resničnosti! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825628 (3154) Uporabnik
»

Poškodbe pri pisanju SMS sporočilc?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
194431 (4431) R@C@

Več podobnih tem