» »

Slo-Tech testiral Athlone XP

Slo-Tech testiral Athlone XP

Slo-Tech - Še ena v vrsti ekskluziv Slo-Techa! Čast sem imel na test vzeti vso serijo novih AMDjevih zverin, poimenovanih Athlon XP ter jih popeljati na serijo testov, ki pokažejo, kako hitri v resnici so. V testu sem se dotaknil tudi novosti v Palomino jedru ter razlogov, zakaj se je AMD spravil v izdajo še enega jedra, ki temelji na .18 mikronski izdelavi. Sicer pa lahko ta test označim za prvega v tetralogiji člankov o novi seriji. Boste že videli, zakaj .

19 komentarjev

Alec999 ::

dober clanek .. keep up the good work

attackiko ::

Zdaj samo se cakamo, da se javi tista brihta in nas opozori da Athloni izgledajo kot igrace.

_HacK_ ::

Zelo zanimiv članek! Slo-Tech je pa res neki posebnega zadne cajte je tok nekih novih testov pa opisov da clovk kr verjet ne more...:)
Le tako naprej zdej smo bli objavljeni na Austalski strani upajmo da bom se kdaj kje...

RoK
:)

tha_man ::

Mene pa zanima kakšen je tisti cooler v BOX modelu. Predvsem kako je kaj glasen in na koliko rpm se vrti.

||_^_|| ::

mene pa zanima kakšna je dejansko razlika med Athlonom XP 1800+ (1533mhz) pa 1,4G Thunderbirdom navitim na 1533mhz.

tha_man ::

Če delata na istem FSB-ju je na splošno XP malenkost hitrejši kot TB. Če pa program podpira SSE, pa razlika postane kar zelo opazna.

radeon 7500 ::

hudo dobr clank- bravo Sergio8-)

Sergio ::

hvala za pohvale. res.

drugače pa - primerjava s 1400 TB-C je bila v načrtu, a je ni notri zaradi višje sile :D.

razlika je med procesorjema bolj ali manj minimalna, razen pri SSE-optimised aplikacijah, kjer lahko razlika naraste pri enaki frekvenci kar za 20%... če ne več.

[BISI] ::

Sergio
Nemudoma odstrani komentarje Aliena!
Drugace mi je pa clanek kar vsec. Bom pa vseeno ostal na svojem Celeroncku 433. :D

Sergio ::

jah, sendvich, nekaterim je to vsec, drugim spet ne... sej lahko ne beres oklepajev :D

Boeing ::

bravo Sergio... kolker gledam grafe si si očitno naložil nov office :D

Sergio ::

Boeing: ne. še zmer se sesuva... ta Office ma "mind of its own". darn :D

[BISI] ::

Ne vem, ce komu pase branje komentarjev v vsaken odstavku. En, dva na test se, ampak v vsakem odstavku ???

NoUse4AName ::

kak p4 za primerjavo bi se lahk not bil >:D

Sergio ::

Rapsey: ti dam hint hint: tega se boš lahko še dosti nabral v tretjem članku tetralogije.

danes bo objavljen drugi.

sketch ::

IMHO, pa brez zamere, so komentaji sem ter tja malo prisiljeni in se jim rahlo pozna, da so sami sebi namen. Komentarji v clanku o dragon ohisju so bili pa dobri, ker se vidi, da so prisli iz srca.

lp
b.

NoUse4AName ::

ja testi se ponavadi nardijo vsi naenkrat da so pogoji cim bolj enaki...

tedybear ::

V IBER dober članek!
Praviš za XP1700+ se bolje splača glede navijanja?

Sergio ::

sketch: jah, procesorji delajo na isti tehnologiji, sintetičen test pa že v grafu vse pove. treba pa je neki napisat. ;)

no offense taken.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odvisnost grafične od procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5512094 (11428) ABX
»

Nova Radeona sta tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4616167 (14854) PrimozR
»

ATI Radeon HD 5870 X2 na ogled, detajli serije 5700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
475161 (3465) nekikr
»

Test 4850 ter 3870

Oddelek: Strojna oprema
464406 (2649) krho
»

Windovs XP-Athlon???

Oddelek: Operacijski sistemi
301559 (1216) Pyr0Beast

Več podobnih tem