» »

Standard 802.16 določen

Standard 802.16 določen

Australian IT - Medtem, ko se nam zdi, da se je omrežje 802.11 šele dobro uveljavilo, pa so na strani IEEE objavili specifikacijo/standard omrežja 802.16. Klik!

Omogočalo bo izgradnjo omrežij 'MAN' - 'metropolitan area network' ('mestno omrežje') na frekvenčnem območju 10 do 66 GHz. Morda pa bomo v Tržiču končno dobili broadband... :-)

12 komentarjev

dex ::

...sanjajo svinje o koruzi...:D

Ziga Dolhar ::

Danes mi je prijazni gospod na Telekomu rekel, da če bo šlo vse po planu, pol bo v TRžiču ADSL možno dobit koncem februarja...:)):)):)):)):))

dex ::

:)):)):)):))


Tooo bi blo pa zloooooooo lepooooo.....sem se hotu že k sošolcu iz škofje loke preselt...tm zadevo majo in v primerjavi z dial-upom sekka.

Ziga Dolhar ::

Dex: veš, men je v bistvu 'skoraj vseeno0' glede hitrosti -- tut če je samo 6 kBs, ampak da sem vsaj lahko neprenehoma na netu...

dex ::

ja sej maš prow sam 6 kB/s je pa za kakšen server mal mal[:\]

element ::

10 do 66 GHZ?

Ziga Dolhar ::

Kaj ti bo server v Tržiču? j/k




Ma ja, samo še vedno bi mi bil bolj priroki 'konstanten' dostop kot pa 'hiter' dostop...

Ziga Dolhar ::

"The approval of the air interface standard for fixed broadband wireless systems provides a communications path between a subscriber site and a core network. It will enable the widespread deployment of 10GHz to 66GHz wireless metropolitan area networks (MANs). "

Ja, v Tržiču.... rajt....... [:\]

CaqKa ::

če je tako potem pa v novico napisi da je pasovna širina do 66ghz ne pa hitrost...

Brane2 ::

Prej frekvenca nosilca kot pasovna širina...[:\]

Ziga Dolhar ::

Doh. V bistvu sem šele sedaj videl, kakšno blesarijo sem napisal... "Kolk je pa vaš računalnik močan? -20 giga.".

CaqKa ::

brane2: ali pa tak :)
sicer sem pa mislil pasovno sirino medija prenosa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Steam prihaja lokalno oddaljeno igranje

Oddelek: Novice / Igre
389665 (7012) Mavrik
»

Nakup prenosnika za na faks...

Oddelek: Kaj kupiti
141956 (1565) VANR
»

kupujem prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
82277 (2130) Brias
»

Intelova tehnologija za prenašanje videa prek 802.11n

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
113036 (2328) madog
»

Prenosnik, grafika 15 ali 17

Oddelek: Kaj kupiti
81764 (1539) XPSISTEM

Več podobnih tem