» »

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

vir: Intel
X-Bit Labs - Intel je javnosti sporočil, da namerava na hitro razširiti paleto Celeronov z novimi modeli. Novinca se bosta pridružila dosedanjim 2,40, 2,30, 2,20 in 2,10 GHz modelom, ki se bodo pocenili na 85, 79, 74 in 74 ameriških zelenih lističev. Potila se bosta pri 2,5 oziroma 2,6 GHz. Nova modela naj bi prišla na prodajne police čez približno en mesec. Klik!

30 komentarjev

BaRtMaN ::

Celeron == shit.

ReSpEcT ::

Kukr za koga. Jest sicer nism za Celeron sam ljudje morjo bit osveščeni pa še zakon mije novice pisat.

Marjan ::

Celeron == zakon procesor.
:\

(poglej samo ceno in zmožnost navijanja - vseh dosedanjih verzij)

upirna ::

Ja, zelo dobra primerjava. :\ Nrenutno ne vem, kakšne so cene, vendar nekaj časa nazaj sta celeron 1700 in amd 1700+ stala skoraj enako. Pa ju primerjaj. LOL!

mrTwelveTrees ::

celeron, ne hvala... kaj ti modo Mhz 2mHz, 3mHz... če nikamor ne gre !
:\

Fann ::

upirna:celeron 1700 in amd 1700+ stala skoraj enako. Pa ju primerjaj. LOL!
Ne moreš primerjat Celerona z Athlonom ampak z Duronom!(Celeron-Duron)----(Athlon-Pentium)!!:D
Pač se moraš sprijaznit, da je Intel dražji:\ !

Mr.B ::

Že dolgo nazaj so navili celerona 2Ghz na 3Ghz, pa se ni mogel kosati s P4 2Ghz razen po Mhz. So bol jajca, ampak za kakšno pisarno pa čisto cool.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Marjan ::

Ta primerjava je pa sploh dobra >:D

Marjan ::

Moj Celeron 1200 @ 1600MHz (navadno zračno, neslišno hlajenje!) poseka z lahkoto:
- Intel Pentium 4 1.2GHz
- AMD Athlon 1.2Ghz

In se lepo kosa z Athlonom XP 1600+.


Sem ravnokar preveril v Sandri 03, CPU Benchmark. Dobim ALU 4354MIPS in FPU 2144MFLOPS.

In vse to na prastari BX plati!! Procesor me je stal pa 13.000 sit.

Tako, da >:D

Jackal ::

Marjan: To je celeron na tualatin jedru. To so bili še zadnji dobri celeroni. Sploh pa ti celeroni so imeli take specifikacije kot prejšnja generacija pentiumov 3 (cache, FSB). Itak je pa intel naredil sranje s P4 saj je P3 ali celeron (tualatin) z lahkoto posekal P4 za 400 in več MHz hitrejše.
Tualatin celeroni so pa itak zakon. Tut sam ga mam na eni mašini (1100 @ 1700 tut na BX-u)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

San ::

Celeroni so mogoče res jajc napram p4/XP, sam pri kompresiji DiVX štejejo samo MHzji, zato so bolj primerni za tiste, ki se ne igrajo in jim video več pomeni.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mrTwelveTrees ::

še zmeraj se bolj splača kupit Durona 1300 namesto Celerona 1700

San ::

Fann ::

mrtweletrees: No Way Man:D

^White^ ::

Po mojih testiranjih je celeron na taualatin jedru 1.3GHz po hitrosti enak celeronu 1.7GHz. Sej s PIV pa celeronom nove generacije so se zacela nategovanja z MHz-i :D

mrTwelveTrees ::

Fann: greva testirat ?

Mr.B ::

Ne hvala za celerona, če bom zato moral resolucijo v igrah spustiti vsaj za en velik korak. Pa čeprav bi proti XP1800 pridobil med 25 in 40% pri konverziji oz. ripanju. Pa definitivno raje vzamem AMD ali pa P4 2.4C ki se ga da z defoult nastavitvami naviti vsaj za 40%, mislim pa da je meja nekje 3.6GHz ali celo nekje pri 4GHz. V glavnem je nasledink P4 1.6A.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nodes ::

SSE2 instrukcije je vse kar ima dobrega, za igranje res ni, pa za doma tud ne.

upirna ::

Intel - zakon- INTEL DRAG!!!!
Celeron- zaletelo se mi je:D sux
P4 C-zakon!!!!!!!!!!!!-DRAGO

AMD 1700+ - dober - poceni

No, jaz si lastim P4 2400 MHz, pa ga imam od začetka oktobra. Služi mi dobro, sam pri navijanju me je razočaral (samo 3 Ghz) pri 1.75 V, tako da ima še malo rezerve z voltmodom, sam ne bi tvegu, ker ga bi rad zamenjal z P4 C.

Azrael ::

Aha, tu je spet AMD vs Intel. Kdor je imel težave s enim proizvajalcem, z drugim pa ne, bo trdno ostal pri svojem izbrancu. Ker sem imel velike težave z AMD, sedaj pravim, da mora AMD narediti veliki čudež za zelo, zelo malo denarja, da ga bom še kdaj slučajno kupil, seveda pa isto velja za predstavnike AMD tabora.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zheegec ::

Če smo že pri tem: P200mmx, deloval ok
C 366@458 občasni crashi na 458Mhz zaradi AGP frekvence, drugače ok
AXP 2100+ @ 2800+ - dela ko urca 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fann ::

Azrael:Se strinjam-tudi meni je AMD delal velike težave, zato se bom še lep čas držal zdajšnjega P4 2.4Ghz!!0:)
Vendar pa je tudi AMD po neki strani po svoje odličen (Opteron)8-O ....................................................

kuglvinkl ::

Tega 2.4 P, ti jaz z mojim 17k SIT vrednim procesorjem, če se izrazim po mornarsko, zmeljem v prah.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Mislim, P4 sistem je bolj stabilen... riiiiiiiiiiiight.
Your focus determines your reallity

flipflop ::

Athlončki so čist solidni,pa tudi dovolj stabilni,če ga pa naviješ do neba,je pa normalno,da ni več stabilno.:\

Azrael ::

Ja, Kuglvinkl stabilnost, to je meni zamerilo AMD, ko se mi je zadeva nekajkrat sesula, ko sem dal ukaz Shrani in gre nekaj ur dela v nič. Ni rečeno, da je zato kriv AMD, lahko, da ima tudi VIA prste vmes, ali Tajvančki, ki so sčarali ploščo, ali pa so OS in programi bolj naklonjeni Intelu, ne vem, vse je odprto. Ampak, ko pri Intelu nisem imel težav, sem pač ostal pri njem.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mr.B ::

Opteron, plata je prav poceni, tam nekje pri 600$ us dolarčkih, sicer za sisteme kjer je namenjen je cena čisto normalna.
XP Rating = MHz Intlu
Cena relativni pogled. Strošek P4 2.4C @ 3.6GHz < XP 3600 = perfonmanse ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

^White^ ::

Me prov zanima koliko % topicov o procesorjih se ne spremeni v INTEL VS AMD debato.

kuglvinkl ::

Da se razumemo. Od spodobnih chipsetov naprej (zame tudi 133A) ni noben problem s stabilnostjo. Če se navija, smo v drugih vodah.

Glede 2.4C. Heh, da sem denaren, si takoj kupim ta proc in plato na 875.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
163290 (2902) vrossi46
»

Katero matično ploščo za E6600?

Oddelek: Kaj kupiti
272335 (1407) Kezman91
»

kateri prenosnik..... na hitro

Oddelek: Kaj kupiti
61184 (1034) emilio777
»

Sony Vaio BX196

Oddelek: Kaj kupiti
91881 (1730) billy

Več podobnih tem