» »

Epsonov komar

Epsonov komar

Slashdot - Tiskalniški gigant Epson je danes širši javnosti predstavil leteča robota - µFR ("Micro Flying Robot"). 10g gramov težki mikrorobot uporablja za svoje delovanje ultra tanek ultrasoničen motor. Dodaten bonbonček pa je še vgrajeni modri zob, preko katerega krmilimo to čudo tehnike. Med demonstracijo je Epson uprizoril pravi manjši robotski balet. Več informacij na domači strani.

Robota bodo kazali vsem interesentom na Mednarodnem sejmu robotike 2003, ki se bo jutri začel v Tokyu. Ta dogodek sam pa skoraj zahteva, da bomo tekom tedna poročali še o kakšnem novem dosežku v tehniki.

9 komentarjev

skyy779 ::

bluetooth?! uau! gsm v roke in šibaj po pisarni!8-)

||_^_|| ::

pa eno kamerco na komarčka pa šibaj v....>:D

Marjan ::

Huda igračka, :))

undefined ::

Škoda le, k ni v velikosti pravega komarčka. ;)

Thomas ::

To, da je voden z računalnika je super! Peki s(m)o, ker tega ni že več in manjših.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ferdo ::

kaj pa elektrika?, ima ta komar popkovino?:\

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni.

Me je novička vspodbudila, da sem šel poiskat, kaj sploh je "ultrasonic" (torej ultrazvočni) motor. In glej ga, se zadeva kar veliko uporablja. Če koga zanima, je poljudna razlaga tukaj!

Me zanima, ali obstajajo tudi "makro" izvedenke tega in kakšne so karakteristuke?

Pa fajn brenčite...

LP

Jože

skyy779 ::

Čisto tako z glave verjetno ne obstajajo "makro" izvedenke. Zakaj? Po moje zaradi podobnega razloga kot če vržeš mravljo z balkona ostane živa, človek bi se pa polomu:D sicer pa naj me kdo popravi:))

AtaStrumf ::

barbarpapa1 ultrasonične motorčke uporablja Canon v svojih objektivih že 100 let (ne dobesedno :D). To so tisti, ki imajo oznako USM (Ultra Sonic Motor). Mislim, da jih sedaj uporablja tudi sigma pa verjetno tudi Nikon, čeprav so svojčas nikoni imeli motorček v ohišju in so preko vzvoda premikali leče v objektivu. Sem že mal ven iz tega tako da če sem se kaj zmotil, naj me kdo popravi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik bi vi izbrali?

Oddelek: Kaj kupiti
71291 (1125) sokel
»

Katero multifunkcijsko napravo?

Oddelek: Kaj kupiti
152244 (1890) JayKay
»

Robotika v Sloveniji

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
143290 (2118) techfreak :)
»

izbira tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
121716 (1585) TribesMan
»

Kateri InkJet do 30k?

Oddelek: Kaj kupiti
141280 (1106) Brane2

Več podobnih tem