» »

Nakup proc., plata, ram

Nakup proc., plata, ram

Enzo77 ::

Alo jaz bi vas pa nekaj prosil ce mi lahko svetujete nekaj stvari. Spravljam se k nakupu dolocenih rac. komponent in bi rad zvedel vase mnenje, ker sam nimam pojma kaj bi kupil.
V mislih imam Durona in bi rad zvedel katerega mi svetujete ter katera maticna bi se najbolje obnesla (bol hitrost ko denar). V mislih imam Asusovo A7V, ABIT KT7 (sam ne vem katero, ker sta dva modela) in Soltek SL-75KV2-X. Gre se predvsem za to da bi iz njih lahko stisnil cim vec ter, da nebi tako hitro zastarela vsa oprema. Samo nekaj se kaksen pomnilnik moram kupiti za Durona. Namen imam 256MB PC133 DIMM SDRAM (obstaja se en model ECC, a mi lahko kdo pove kaj je to?). Zahvaljujem se za kakrsen koli odgovor.Vase mnenje ?!?

JLP ::

Za procesor mislm da je Duron 600 zlo dobra izbira. S pomočjo kašnga chrom orba se ga da dobr navijat.
Glede plat si poleg teh oglej še Microstar K7T Pro2. Drgač si pa preber ta test matičnih plššč:
Anandtech - Socket-A VIA KT133 Motherboard Roundup - November 2000
Razlika med Abit KT7 in KT7-RAID je ta da ma RAID verzija na plat še RAID kontroler, ki podpira tud ATA100 (ne RAID verzija podpira sam ATA66) in maš opcijo postavt več diskov v polje RAID (za povečanje hitrosti al pa zanesljivosti diskovnega sistema).
Za pomnilnik pa glej da je PC133 in CAS2. ECC pomnilnika ti ni treba kupovat ker je počasnejši kot ne ECC. ECC je namenjen bolj serverjem ker je bolj zanesljiv.
Live long and prosper!

ChiefThunder ::

Nabav si KT7, pa če boš dobu kje durona 600, drugač pa 650. Asusova plata je predraga, razen, če hočes res najbolj.
Tud SOLTEK je gut. :))

Enzo77 ::

Hvala vam a nekaj sem se pozabil: koliko nano sekund naj ima pomnilnik.

Milko ::

Heh, enzo...133MHz ram ma ponavad 7.5. Ce bos dubu kak ram s 7 al celo 6.5 vedi, da tvoje oko razlike ne bo opazilo. Ker je razlika dejansko tko majhna...
Kaj pravis pa o Thunderbirdu namesto Durona? ABIT KT7 vsekakor vzami (ne rabis RAID)...

SloTechJunkie ::

Kupi soltek ker je 3krat hitrejša v quaki in anrilu

Enzo77 ::

Na koliko bi pa potem lahko navil najvec: Durona 600, 700, 800 z ABIT KT7. Vnaprej hvala.

kuntek ::

Z malo sreče pri izbiri boš spravil 600 na 900 MHz.:))

Enzo77 ::

Ali je odvisno iz katerega tedna kupim procesor, da ga bom lahko navijal in a je pri vseh hitrostih enako? Vnaprej hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata+procesor

Oddelek: Kaj kupiti
252324 (1212) jest10

Konfiguracija !

Oddelek: Kaj kupiti
252485 (1637) __Devil__
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382100 (1444) Enzo77
»

OCENA PREDLOGA

Oddelek: Kaj kupiti
51196 (1027) VASkO
»

K7t pro2 al kt7 ??

Oddelek: Kaj kupiti
151777 (1545) luni

Več podobnih tem