» »

Kako na nov način ubiti Windows XP?

Kako na nov način ubiti Windows XP?

Ga pogrešate?

Slashdot - Kljub trudu velike čete razvijalcev v Redmondskih laboratorijih se vedno najdejo junaki, ki so pametnejši od njih in predvsem bolj zviti, kar dokazuje tudi njihovo najnovejše odkritje v Windows XP. S pomočjo majhne spremembe v registru lahko operacijski sistem prepričate, da ob držanju tipke Ctrl in dvakratnem pritisku na Scroll Lock poklekne. Podana so tudi navodila, kaj storiti, če se računalnik resetira, namesto da bi prikazal tradicionalen moder zaslon smrti. Klik!

17 komentarjev

attackiko ::

Še dobro, da imamo Linux.. da bi se kaj podobnega naredilo z manjšim posegom v izvorno kodo, se pač ne more zgoditi >:D

mchaber ::

Zanimiva stvar, prav pride v primerih, ko na tvoj zaslon padejo oči v tistem trenutku nezaželjene osebe in, preden razločno vidi "joške"(>:D), sesuješ sistem.
.

hruske ::

ko clovk zacne mesat linux in windows...

CIMEK ::

Mislil da so to naredili nalašč :D mogoče pa to uporabljajo ms-ovi programerji da sesujejo rač ko pride šefe gledat kaj so naredili >:D joke...
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

ender ::

Če se ne motim, je to dokumentirana funkcija, in naj bi bila v pomoč pri razvijanju gonilnikov (ali nekaj takega). O tem sem bral že nekaj let nazaj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

salesky ::

Sproval --> dela, vendar samo če držiš desni CTRL

Tody ::

hum a nimate mal preveč časa da že v tako dost bugy softwaru iščete še dodatne lukne ?

CaqKa ::

tole ni luknja.. tole je očitno fičr za katerega ms ve.

em. v cem je pa fora onega JOKE.exe?

Gandalfar ::

attackiko: ubistvu v kernelu si vklopis magic sysrq key in potem lahko z doloceno kombinacijo tipk sprozis kernel dump .. kar je ista fora kot tale blue screen .. uporabno predvsem za debugiranje

coderock ::

heh? Debugirajo tako da zacasno ustavijo sistem in preberejo blue screen, prepisejo vse cifre, zaprejo blue screen, s ciframi poiscejo po binariju funkcijo in pozicijo?
Bozcki; ni cudno da rabijo mesece. ;-)

Spc ::

Sem stestiral zadevo. :D
Ta feature deluje tudi z vsemi Windows Server 2003 OS-i!!
Še en dokaz, da so Windows Server 2003 le rahlo modificiran XP za serverje.


8-O

SXR ::

Nedavno sem odkril še en BUG (resetira windowse !!! ): daš prst na CTRL pol na ALT in na kocu na DELETE. Pol vse skupi pritisneš in hoop!

Ehhhhh, tiile windozes suxxx! :D :D :D :D

se vedno najdejo junaki, ki so pametnejši od njih in predvsem bolj zviti, kar dokazuje tudi njihovo najnovejše odkritje v Windows XP
Res so bolj zviti in pametni od butastih MS programerjev - kako lahko napišejo v register CrashOnCtrlScroll in tega niti ne vejo, damn!. |O
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

kockish ::

Zdi se mi, da vsak drugi linux user tule ne more mimo m$ novice, brez da bi zinil kako neumno na temo "kako je linux oh in sploh"... Da se podobnih reci ne da narediti s posegom v source? dajte no... Poleg tega to ni nikakrsen bug...

attackiko ::

Da se podobnih reci ne da narediti s posegom v source? dajte no


Moj poizkus ironije je očitno neslavno propadel ;((

andrej ::

jao. To je pravzprav FEATURE, kot je ze ender povedal...

Spc: seveda so le malo modifiricani, ker uporabljajo CISTO ISTO drevo izvorne kode ;)

SXR ::

andrej: Jasno, da je feature zakaj bi pa potem sploh vgradili to možnost v register?! To bi lahko bilo jasno tudi piscu novice. :)

chuck ::

Moja tipkovnica pa nima tipke scroll lock.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oreščki, arašidi, lešniki... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567896 (6917) zee
»

A Star Is Born (2018)

Oddelek: Sedem umetnosti
81715 (1438) videc
»

športne stave(estave) vprašanje

Oddelek: Loža
153959 (2709) BivšiUser2
»

Giveaway (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21611365 (7049) MIHAc27
»

Kako se prav piše?

Oddelek: Sedem umetnosti
171424 (944) imagodei

Več podobnih tem