» »

Pravnuke čakajo radioaktivni meteorji

Pravnuke čakajo radioaktivni meteorji

Slashdot - Sledeča novica je lep primer, da mnogo ljudi ne razmišlja najbolj v dobrobit zanamcem. Tako Slashdot poroča, da se verjetno našim naslednikom obetajo občasni radioaktivni meteorji.

To je posledica dejstva, da bo satelit RORSAT, ki je puščal radioaktivno hladilno tekočino, in je bil kasneje izstreljen v "dispozicijsko orbito", v nekaj sto letih pristal v nižji orbiti, kar bo pomenilo, da se bo energija delcev tako znižala, da bodo iz te orbite izstopili. Na Zemljo bodo tako leteli radioaktivni delci.

Kot kaže, vesolje ni neskončno smetišče. Vprašanje je, kdaj bomo to ugotovili. Še klik.

15 komentarjev

Alec999 ::

hehe hud naslov in pa zanimiva tema

Thomas ::

Bull.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MrStein ::

Drugi odstavek ne razumem skoraj nič. A se ne da to malo popraviti ?

elfin ::

Eh, to ni nič.
Kaj je to proti vsem jedrskim poskusom, ki so jih včasih kar v atmosferi delali.

Pat_MaGroin ::

Kdo točno so zanemci? :-)

LP

Roadkill ::

Vsi tisti, ki bodo prišli na svet za nemci... ;)

Drugače se mi pa tole zdi povsem po nepotrebnem zagnana "panika" (če sploh kdo paniko zganja).
Če ne drugega... po vesolju ne letajo ogromne jedrske elektrarne... pravtako ne jedrske konice... tako da mislim, da ravno katastrofalnih posledic tole ne bi/bo prineslo.
Morda bo na kakem kvadratnem kilometru en mesec solata bolje rastla, ali pa se bo na 100km^2 dovzetnost za raka povečala za 0,006% :P

Če je kdo v dvomih: vse sem si zmislu, ker mi je dolgčas. Mnenje sem pa le izrazil. :)

hruske ::

eh, kar so počel, so počel preveč. vsi k so. vsej za moje pojme. itak pa bom čez 50 let že pod nekje "pokopan"... morda izpuščen v brezzračni prostor? 8-)

BigWhale ::

Thomas, ma ni cist tak bull... Vse kar je v orbiti bo prej ali slej padlo na zemljo... Mogoce ne takoj danes ampak pojutrisnjem... :)

keber ::

Edino, kar je to nevarno, je za satelite, ki bi jih takale kapljica utegnila zadeti. Pa bi spet šlo par sto mil. $.

antonija ::

Mislm da so v enmu dokumentarcu povedal da je dozdej na zamlji blo detoniranih vec kot 1000 explozivnih teles kjer je vecji del energije predstavljala jederska reakcija. Mislim da tistih par kapljic ne bo nardil velike sprememba, sploh ce padejo kje bliz crnobila...:\
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

Mislim da tistih par kapljic ne bo nardil velike sprememba, sploh ce padejo kje bliz crnobila...

hehe...kaj pa ce bos nekega dne zacel zeleno svetit? ;) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

Pol mam pa dost manjse moznosti da me ponoci avto zbije.:D

A kdo ve ce te kapljice sploh prezivijo pot na zemljo? Vrjetno priletijo ob atmosfero z veliko hitrostjo in se sgrejejo in...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

CCfly ::

Kaj ni noben prebral članka ? Razplovna doba radioaktivnih elementov na satelitu je tako manjša od 250 let. Znanstvenike bolj skrbi možnost da taka kapljica preluknja kakšnemu astronavtu betico.

C_maniak ::

itak bomo sami sebe uničli.

Roadkill ::

Seveda, saj je to logični korak v evoluciji... aja, čaki .. ne ni. :)
"Najhuhša" stvar, ki se človeštvu prej ali slej bo zgodila je ta, da nas bo kdo nadomestil... morda bo to nekaj tujega, ampak veliko bolj vrjetno nas bodo nadomestile naše nadgradnje. :)

malček radioaktivnosti ni še nikogar ubilo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanost in tehnologija VII.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
495751 (4768) Thomas
»

Najslabše službe v znanosti

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
71962 (1962) buldozzer
»

NASA bo še naprej iskala vodo na Marsu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
193330 (3330) c3R4R
»

Napovedovanje vremena pod Linuxom

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
142996 (2996) dr.J
»

Zdravljenje raka z antimaterijo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
72663 (2663) antonija

Več podobnih tem