» »

Mozilla FireFox 0.9

1
2
»

njok ::

Ne vem ce me prav razumes. Jaz bi rad v profile managerju naredil nov profil, ki bo kazal na d:\Document\My Settigns\Browser, kjer imam nastavitve od Firefoxa 0.8. Pa ne gre.

boogoo ::

Pa v tej verziji s ga kr izboljšali, končno so dodali v linux verziji skripto za veckratno odpiranje. Nalaganje strani in nalaganje firefoxa je tudi občutno hitrejše :).

hruske ::

ja, njok, stekam. sam za take primere ima windows boljšo zadevo.

ampak ok... lej, najprej si uvozi profil, potem si pa še enga nared tam, potem pa posamezne fajle prekopiraj... mislm da bi zadeva mogla več al mn delat... sam ne vseh datotek naenkrat prekopirat.

njok ::

Ja, tako sem ze veckrat delal pri backupih. Ce ne bo slo drugace bom pac tako. Tnx za supprot. ;)

ginekolog ::

Sem poskusil tudi 0.9, a imho ima firefox premalo možnosti za power userje. Poskusil sem vse živo: Opera, crazy browser, mozilla, MYIE2, ...

Najmočnejša in uporabna se mi zdita MYIE2 in opera, medtem ko mozilla nekaterih strani ne prihaže prav(običajno je stran slabo narejena).

Nekaj mi ni jasno: Kako mozilli dopovedati, da naj NIKOLI ne odpre novega okna (nove instance mozille). ?? tx
Divers do it deeper.

hruske ::

vpisi v naslovno vrstico: "about:config"
pa v iskanje "block"
in imas eno nastavitev
"browser.block.target_new_window",
nastavi jo na "true".

potem postane brskanje predvidljivo.
če klikneš na link z levo, se odpre v trenutnem oknu in tabu, če s srednjim, se odpre nov tab, če pa shift tiščiš, ko klikneš link, se odpre novo okno.

undefined ::

> 0.9 verzija ma hud memory leak...

Bolj kot prejšnje verzije? Nekako dvomljivo.

IE View meni dela normalno v 0.9.

ginekolog ::

aja pa še nekaj hudo pogrešam pri mozili: GESTURES (da z misko lahko delas ful zadev)

ko 1x to poskusiš, ne gre več brez :) (myie in opera imata to)
Divers do it deeper.

hruske ::

imas tud update.mozilla.org, kjer lahko najdes se kj vec.

Gandalfar ::

ginekolog: zakaj si jih pa ne namestis? http://optimoz.mozdev.org/gestures/

CaqKa ::

ginekolog :)
sej maš plugine za firefoxa...
:)


vpisi v naslovno vrstico: "about:config"
pa v iskanje "block"
in imas eno nastavitev
"browser.block.target_new_window",
nastavi jo na "true".


in zakaj browser nebi čisto enostavno namesto novega windowa odprl nov tab?
pol imaš eno okno z 5 tabi in še eno z recimo dvemi.. a ni to malo čudno?
namesto da imaš en browser in v njem 7 tabov?

hruske ::

zakaj bi? jaz hočem nov tab samo ko ga zahtevam. morda jih pa nočem 20? edina pomanjkljivost je, da browser.block.target_new_window ni privzeto true.

kar hočem rečt je... potem je brskalnik spet nepredvidljiv.

CaqKa ::

browser.tabs.opentabfor.windowopen > true

a je to nastavitev kot sem jo opisal?


mislim kaj more ta mozila met tak češko nastavitve skrite... eh

ginekolog ::

hm zanimivo, ti 2 zadevi sta me najbolj skrbeli, pa ste jih rešili :) Sedaj pa samo še to: Se da narediti mozilo tako, da mi ob vklopu nadaljuje tam, kot sem ostal?? Torej če sem imel 15 tabov odprtih, da mi tam nadaljuje? Če pa še to gre, potem pa res presedlam počasi. (in seveda upam, da vse passe in cokije in history uvozi iz ie)
Divers do it deeper.

MasterMind ::

Emergal t nov FireFox in sem zelo zadovoljen z njem! Sam žalostno je, d se bom mogu odrečt Tabbrowser Extensions :(

[POPRAVEK]. Sm na novo posnel Tabbrowser Extensions in dela tako, kot mora!

darkolord ::

opera je se vedno bol kul

hruske ::

ginekolog, naj ti povem, da iščeš tabbrowser extension, da boš lahko nadaljeval kjer si ostal, za uvoz pa bi moral firefox sam poskrbeti ko ustvarjaš nov profil.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264274865 (35458) krneki0001
»

Celostranski oglas Firefoxa v The New York Times?

Oddelek: Novice / Brskalniki
152717 (2717) MrStein
»

Mozilla Firefox 0.8, Thunderbird 0.5, in prenovljen portal MozillaZine

Oddelek: Novice / Brskalniki
405632 (5632) MrStein
»

KDE 3.2 izšel 3. 2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
192603 (2603) Jebiveter

Več podobnih tem