» »

problem pri nastavitvi IIS v WIN XP

problem pri nastavitvi IIS v WIN XP

bankos ::

PROBLEM!!

imam ISDN dialup in sem si zabil idejo da si postavim domač server
Kosem instaliral IIS na WIN XP in rešil problem z dinamičnim IP (directupdate 3,6,3) sem naletel na problem. že ko sem vtipkal http://localhost
me je vprašal za uporabniško ime in geslo. Ko pa sem nastavil naslov domače strani, me je spet vprašal za uporabniško ime in geslo. torej je nekaj narobe z IIS ker me kar naprej sprašuje za uporabniško ime in geslo, ni mi jasno katero geslo bi ti bilo, ker me pri instalaciji ni vprašal za nobeno geslo. probal sem pa vse žive varjante.

tako da če je komu že tak problem delal težave mi naj prosim pove..
sandi banič

alesrosina ::

Ce notri vpises svoje geslo in uporabnisko ime, s katerim se logiras v Windowse, bi moralo deloavt.

Drgac pa gres v Windows Explorer, lociras folder C:\Inetpub\wwwroot\ in nanjga kliknes z denim klikom > nato Properites > zavihek Security > in dodas uporabnika IUSR_[ime kiste] ter mu das samo Read & Execute pravice.

Potem bi moralo delovat.

PS: Ce nimas Security zavihka, si ga vklopi tako, da gres v Windows Explorer > Tools > Folder Options > View in odkljukaj "Use simple file sharing"

bankos ::

Še zmerej zahteva geslo pa karkoli naredim
Dovoljenja imam nastavljena za vse mogoče pa me še zmeraj ne spusti naprej.

mogoče zato, ker za v windowse nimam nastavljenega gesla. zato pa konec koncev ne morem vnesti gesla.

po mojem je nekaj narobe z IIS nastavitvami pa ne vem kaj

sej konec koncev če mi nekdo pride na homepage ne bo tipkal gesla in upo. imena, zato bi se moglo to nekje onemogočiti in bi te moral IIS spustit naprej.

mislu sem celo da ga požarni zid ne spusti pa sem ga pol onemogoču pa je isto sranje.

TKO DA SEM ŠE ZMER V TEŽAVAH
sandi banič

Microsoft ::

Gres v IIS, izberes svojo stran (ponavad je poimenovana Default Web Site), desni kilk, Properties, zavihek Directory Security, kliknes na zgornji Edit, v oknu ki se ti odpre na vrhu dodas klukco pri Anonymous Access.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bankos ::

ne moreš verjet sem že probal pa ne pali.

očitno je še nekje neka dll datoteka, ki je pogojena z geslom.


(še kakšna ideja???? prosim)
sandi banič


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

siolov freeweb

Oddelek: Omrežja in internet
232927 (1866) lexios
»

Router asus RX 3041

Oddelek: Omrežja in internet
111146 (1058) ffani
»

ftp na IIS in omejen dostop

Oddelek: Izdelava spletišč
71282 (1110) Klemenn
»

Postavitev spletnega strežnika?!

Oddelek: Omrežja in internet
151768 (1573) Jackass
»

WinXP in Remote Desktop Connection

Oddelek: Operacijski sistemi
71051 (936) CaqKa

Več podobnih tem