» »

p5gdc-v deluxe onboard audio inštalacija ?

p5gdc-v deluxe onboard audio inštalacija ?

refosk ::

Imam problem z inštalacijo onboard audio kartice (CMI 9880) pri matični ASUS p5gdc-v deluxe. Ko hočem inštalirat driverje dobim sporočilo da naprava ne obstaja. Poskušal sem že z update driver, add new hardware pa vedno isto. V device menagerju pa imam vprašaj pri other devices/PCI device. Ima kdo kakšen nasvet.

SavoS ::

kako pa kaj v BIOS-u kaže, a imaš enable ali disable??.......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

refosk ::

Seveda imam enablano, sem stokrat preveril vse živo, celo bios update pa nazaj na osnovni bios, pa nič ne zaleže. Vedno dobim sporočilo: DEVICE DOESN'T EXIST OR MAYBE REMOVED BY MANUALLY, PLEASE PLUG IN DEVICE OR REBOT AND TRY INSTALL AGAIN.

SavoS ::

Nevem, ugibam in ti skušam pomagati, kaj pa če je na plati kje kakšen jumper??

Probaj to: v device managerju, tam ko maš klicaj zraven, zbriši oz odstrani naparavo in daj restart, potem ko bo prišlo v winse ti bo zagnjavlo da je najdlo nov hardvare in boš lahko mu potem naložo driverje!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

refosk ::

Kaj misliš da tega nisem probal. Če ti povem da ni stvari ki je ne bi poskusil, sam mi je zmankal idej, začel sem sumiti da je kaj narobe z matično, čeprav sem na nekem asus forumu našel, da imajo tudi drugi težave s tem.

Scorpia ::

Kaj misliš da tega nisem probal. Če ti povem da ni stvari ki je ne bi poskusil,


In zakaj pol iščeš pomoč? Mal si že nesramen...
////

refosk ::

Kot pravijo: več glav več ve - nekaj stvari že poznam , sigurno pa ne vsega, mogoče pa kdo ve še za kako finto ki je ne poznam. Zato pa vendar je forum ! Pa brez zamere Mario18 !

shadeX ::

Vem da je tema stara žee.. um 8 let lol. Vendar bom vseeno napisal rešitev za to ker sem jo dobil, če bo kdo mel podoben problem, namreč imel sem identičen primer. Torej..


Torej XP windowsi sp2, sp3 ne zaznajo zvočne kartice na matični. Pod moje naprave je ta zvočna imenovana pod vprašaj in ( PCI DEVICE ). Problem enostavno rešimo s tem patchom...

http://timwheatley.org/www/2008/03/02/r...

Zvok deluje kot mora.. =) LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios za grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
101231 (909) fulgur
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325756 (4075) gasos
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497886 (4881) mare87
»

Ne najde audio device

Oddelek: Pomoč in nasveti
143554 (2692) niko_994
»

HDA Audio bus driver not found

Oddelek: Strojna oprema
247642 (2931) rtmktl

Več podobnih tem