» »

napajanje programatorja!

napajanje programatorja!

crazy.ali ::

Naredil sem si programator! vendar imam nekaj težav: orignialni je mišljen za napajanje iz USB-ja vendar tega jaz nebi rad naredil bi ga pač zato priklopil na usmernik!?!
Več o programatorju na priloženih linkih! Na prvemu je originalna shema na drugemu pa na hitro popravljena shema in vas uprašam če lahko priklopim tako kot sem narisal ali ima kaj iti pogobe :)
link 1 originalna shema
link 2 spremenjen by jest
(da je ta 2ga slika dobro vidna more bit povečana na pravo "originalno" velikost)

Azrael ::

Po pravici te druge sheme ne razumem. Najlažje boš zadevo realiziral, če na anodo D1 priklopiš regulator 7805 (z blokirnimi kondenzatorji).

LP, Arael
Nekoč je bil Slo-tech.

crazy.ali ::

No pa da malo obrazložim kaj sem hotel povedati!!!
Na prvi shemi imamo 5V iz USB-ja in čip, kateri nam to napetost dvigne na 13V, ki je potrebna za prgramiranje! Poleg tistih led diod napajamo iz 5V še vezje programatroja. Zdaj pa še obrazločitev moje umetnine:
Tam kjer nej bi bila + in - je usmernik, kar se dokaj dobro vidi, tja gor bi dovedel napetost približno 14-15 voltov, ta gre na prvi napetnostni regulator 7805, ki da vn 5V izhodne napetosti, potem se pa deli za vezje in še na drugi napetostni regulator 7808, ki pa naj bi dal ven 8V napetosti vendar pa ker mu iz 7805 dvignemo potencijal na 5V dobimo vn natanko 13V izhodne napetsti(8V+5V=13V), s katero potem pač programiramo. Vsaj tako mislim, če se motim me lepo prosim popravite.
Lep pozdrav Aleš!

zlabo ::

Jao meni napiše da je ogled slike presegel dovoljeno število:( brezveze
dej kam drugam uploadi

LP, zlabo

Predator ::





P
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

slawc ::

ali nebi raje uporabil kaksen low droupout stabilizator namesto dveh obicajnih. Zakaj si pobrisal samo del, kjer je stikalni napajalnik? Upam, da ne mislis siliti 5V na USB port.
LP, Slawc

crazy.ali ::

Hm.. kaj je to low dropuot stabilizator nism še jest tak elektronik zato tuki pišem za pomoč. Najraje bi videl da predelaš pač sliko originalno tako da jest prklopm vezje na usmernik. Jest sem pač poiskusil in izvedel da ni njaboljša rešitev zato lepo prosim predloge!!! NENE tm ne mislim siliti 5v na USB v originalo je bilo mišljeno napajanje iz USB ja. jest pa bi iz usmernika iz 7805 dobil 5 V poganjal tisto ledico in tm k je una douga linija gre 5V+ vn pa se razdeli tm dol nekje mau niži u vezje sej se vid!

LP Aleš

(ups..za napake!!)

slawc ::

Low dropout stabilizatorji potrebujejo za svoje delovanje manjsi padec napetosti za delovanje, ponavadi 1V ali manj.
LP, Slawc

crazy.ali ::

Hvala usem za pomoč!! To kar me je zanimal sem izvedel :)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napačni trafo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383853 (3194) korenje_ver2
»

regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234671 (4447) a13misko
»

Izdelava USB pover adapterja za iPod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364518 (3363) Sc0ut
»

Navaden ATX sem predelal da dela na 12V vhodu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
416821 (5072) DimmniBurek
»

Pretvornik napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111698 (1545) Cowboy6

Več podobnih tem