» »

jutranje brenčanje...

jutranje brenčanje...

tropinovec ::

torej:

pred 4 dnevi mi je pri jutranjem vklopu računalnik začel kar precej naglas brenčati (prav zares temu podoben zvok!) a si je po kakšni minuti premislil ter bil lepo tiho in lepo delal ves dan.
naslednje jutro enako...
včeraj seveda zopet zabrenči in se po nekaj sekundah sistem zaustavi (zmrzne) še preden pride v windowse. še enkrat ga resetiram , gre v varni način in iz njega ga lahko zopet vzpostavim v "normalni način" ter računalnik ves dan brezhibno deluje.
danes pa isto kot včeraj...

hm?:(:|:|

XsenO ::

Katera komponenta je brenčala. Če je brenčal ventilator v napajalniku ali na proc poglej če ne reže kakšno žico. Če pa je bil disk pa daj čez kakšen scandisk možno je da imaš bad sektor.
1 + 1 = 1

Tjulenj ::

odpri ohisje, priklopi, in poisci izvor brencanja. pomojem bo to 90% kak ventilator ki se poslavlja od zivljenja, ali pa kak disk (morda samo slabo pritrjen) samo slednji bi brencal vedno ne samo ob vklopu.

Fantom ::

Skoraj gotovo je ventilator na procesorju. poglej če ne drsa ob kaj, mogoče pa so to le zadnji vzdihi preden crkne. Verjetno se ne vrti več dovolj hitro in zato ti se ti je pregrel procesor in zmrznil računalnik. Jaz sem imel podobno težavo.

tropinovec ::

sem ga odprl, nobena žička ne moti ventilatorja (plošča in ventilator sta nova!)
izključil sem ga ter znova zagnal in mi je zopet zmrznil , tokrat brez brenčanja...
nato znova v varni način in nato deluje brez problema!8-O:|
se pravi vedno ko ga izključim in vključim na začetku zmrzne (po 3-5 sekundah zagona);(

ferjan ::

verjetno gre za dva problema:

Ob zagonu zmrzne zaradi preobremenjenosti napajalnika...to počne tudi ena moja mašina (kakšen napajalnik imaš...kaj vse imaš gor)

Brenči verjetno zaradi kakšnih tresljajev ....poglej če so vredu priviti vsi vijaki (tudi tisti ki povezujejo hladilno rebro in njegov ventilator) in pa kište se dotikaj na različnih koncih in ugotavljaj gdaj neha brenčati...

veliko sreče:\

tropinovec ::

napajalnik je JNC, 235 W, nisem pa v zadnjih mesecih priključil nič novega na računalnik,t ako ,da zaradi tega ne bi smel zmrzovati, razen če je pred tem , da izpusti dušo!;(

sedaj ga pomalem testiram in ugotavljam:
če ga izključim ter ponovno zaženem, včasih zmrzne, včasih pa ne!
pri resetiranju pa nikoli ne zmrzne...
torej kot kaže bo verjetno težava v napajalniku.:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj se dogaja z pcjem ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253356 (2803) Nummy
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495415 (4876) CyberAD
»

Čudno oglašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
202174 (1827) Grizzly
»

Monitor Samsung 2443- brenčanje

Oddelek: Strojna oprema
121454 (1275) mblazi22
»

Imel sem problem, ki se lahko pojavi ponovno!

Oddelek: Strojna oprema
8927 (704) Boeing

Več podobnih tem