» »

crossover povezava

crossover povezava

dope ::

Iskal sem že po forumu, vendar ne najdem tiga problema.
Doma imam dva računalnika (pc in laptop) in skušam postaviti mrežo, vendar mi ne uspe.
Na obeh imam win XP pro, na laptopu tudi sp2. Skušal sem že na vse načine, ki so mi padli na pamet (med drugim sem ugasnil tudi firewall (zone alarm na obeh in firewall od sp2 na laptopu)
Uspelo mi je največ to, da sem na laptopu videl domač PC (my network computers), to pa je bilo tudi vse.
mogoče še to: pri network connections je ikona 'local area connection ' limited or no conectivity! Kar sem sicer skušal odpraviti z repair, vendar nic ne pomaga.
Upam, da kdo ve, za kaj se gre in da mi lahko pomaga.
lp

dope ::

aja...
povezavo bi rad dosegel s crossover kablom

Imagination ::

Najbrž si nastavil statični IP na obeh računalnikih, kajne? 192.168.0.1(2)/255.255.255.0?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

dope ::

tm mam obkljukano : obtain IP adress automatically...

T(he) Boss ::

Vcasih pomaga, ce das kaj v skupno rabo.

alesrosina ::

pojdi na start > control panel in zazeni Network Setup Wizard. Ce ti potem se kaj ne bo jasno pa vprasaj.

Aja, daj si se na drugo kisto namesti SP2.

Zgodovina sprememb…

dope ::

ne ne..
to sm ze probal..
moti me ta ikonca od local area connection, k ima klicaj, pa status: Limited or no connectivity...

dope ::

na home PC pa ne morm dat sp2, ker nej bi bila kao..piratska koda..in se sp2 noče instalirat...na laptopu mam druge...
ne da se mi pa zdj celh windowsov spet stimat, k je en kup dela....

SasoS ::

obtain IP adress automatically...

In od kje bo dobil IP adreso če sta samo 2 računalnika in noben ne laufa dhcp serverja? Nastavi na obeh mašinah ročno IPje pa bo delalo...

dope ::

No zdj mi je pa uspel spedenjat nekaksno mrezo. In sicer z PC ja lohk vidm shared documente, pa jih pošiljam prek mreže. Obratno pa ne gre.
Iz laptopa ne morm vidt shared doc. na PC-ju...
ko dam view workgroup computers na laptopu vidim PC, vendar ko kliknem nanj, da bi vidu propertis alpa kej podobnega mi izpise:
\\Radnik(PC) is not accessible. You might not have permission to use this network resource.Contact the
kaj pa morm pol nardit?
gledu sm ze razne nastavitve, pa ne vem glih, kje bi to lahk postimu...

K0K0 ::

Na obeh pcjih moraš imerti vpisane iste uporabnike. Recimo da v pcju uporabljaš uporabniško ime dope moraš potem še na laptopu kreirati uporabnika dope.

dope ::

hm.. to mi je cudn...k ubistvu iz PCja pa vidm lohk sherane fajle, pa nimam isth accountov...
nekj sm gledu po forumu, pa sm prsu do te varjante...

Control Panel --> Administrative Tools --> Local Security Policy
- Pol tu izberes: Local Policies --> Security Options
- Z dvojnim klikom odpres tole: Accounts: Limit local accoount us of blank passwords to console logon only
- Spremenis opcijo na Disable in potrdis, to je to.

sam mi tut s tem ni uspel zrihtat...

SasoS ::

Probaj vklopit še guest account.

dope ::

ej super..ta guest account je povzrocal piz.....
najlepsa hvala vsem za pomoc
debata zaprta....:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Local Area Connection" Doesn't have a valid ip config

Oddelek: Omrežja in internet
111362 (1165) 5er-->
»

Težava pri vzpostavitvi povezave lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
101662 (1509) ABX
»

wifi help (kam zgine mreža?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5879 (784) Tomaz Eruj
»

Limited or no connectivity

Oddelek: Omrežja in internet
142235 (2051) amigo_no1
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333320 (2596) MrStein

Več podobnih tem