» »

Visual studio DHTML

Visual studio DHTML

strel ::

ZDRAVO !

Ravno sem se začel malo ukvarjat z DHTML application od Visual studia 6, pa nič kaj velik ne znam.

Za začetek bi prosu za kak fajni naslov na netu ampak za VS DHTML ne vse ostale pičkarije ...

Pol bi rad vedu kak se nardi da recimo na mouse over slikice nardič APLHA_OPACITY filter.

A se to da, la ne, ne vem. Stran bi na koncu mogla zgledat nekak u stilu SLO_TECKA z neki podpore SQL al pa ACCESS baze tak da nasveti na to temo takoj za tem,al pa tut kr.
Kak se nardi connection(prej sem v VB delu če je kej podobno)

Prijatelji za sodelovanje se že vnaprej zahvaljujem.
Pu uživite v lepem vremenu !!:D>:D:D

strel ::

Aja pa še to kak se nardi MAP IMAGE(mislim da se tak reče)

Da je na eni sliki več linkov

Zemlevid recimo klikneš na Celje pa te nekam odnese.:\

lordgreg ::

Prvo kot prvo:

1. za take zadeve ne rabiš nobonega pripomočka iz VS-ja. Dovolj je, če imaš beležko.

2. za to, da je več linkov na eni sliki je tukaj primerček

< IMG src="menu.gif" usemap=#MapMap border=0 >
< map name=MapMap >
< area shape="rect" coords="2,2,160,33" href='' onClick=JavaScript:this.style.behavior='url(#default#homepage)';this.setHomePage('http://www.slo-tech.com') >
< area shape="rect" coords="2,33,160,64" href='' onClick=javascript:addbookmark() >
< area shape=rect coords=2,64,160,91 href=http://www.slo-tech.com >
< area shape=rect coords=2,91,160,122 href=enlink >
< /map >


3. Za povezavo z bazo podatkov ne uporabljaj accessa (psst.. je prepočasen, no.. kak za koga), uporabi raje SQL baze, po možnosti MySQL.

4. kaj še rabiš?? aja.. strani.. hja.. če rabiš točno VS DHTML, potem ti je edina rešitev MSDN: pomakni miškopiško semkajle in klikni :D

Loki ::

I left my wallet in El Segundo

strel ::

Najprej hvala za nasvete, sej tak začetnik tut nisem en home page sem že nardil z beležko sam men se html-ja ne da pisat in sem mislu da bo s tem od VB kej bol izi.

Mal sem se pomatru in vidim da kar se izgleda tiče se bo pač treba mal pomatrat, koda od VB pa paše not ničle in enke se pretakajo zaenkrat iz accesa ...

Me pa zanima kak se dela IIS razlika od DHTML. Pa še to kak naj dobim en spodoben kombo box v DHTML

8-O

lordgreg ::

strel: poglej stran, ki jo je vpisal roberto!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JAVA] Kako iz servleta dobiti ime okna od klienta (browserja)?

Oddelek: Programiranje
171255 (990) Fizikalko
»

Ustvarjanje strani in ze prvi problemi!

Oddelek: Izdelava spletišč
71258 (1117) danielka84
»

Podstran

Oddelek: Izdelava spletišč
111333 (1216) Spajky
»

hotspot

Oddelek: Izdelava spletišč
71196 (1127) tec
»

Javascript/PHP vprasanje

Oddelek: Izdelava spletišč
52409 (16) rasta

Več podobnih tem