» »

Ustvarjanje strani in ze prvi problemi!

Ustvarjanje strani in ze prvi problemi!

danielka84 ::

torej spravil sem se izdelovati spletno stran. Delam v orodjih od macromedie - dreamwaver MX, fireworks MX in za graficno oblikovanje Jasc Paint Shop Pro 8.
Nastopijo mi ze pa prvi problemi...
no prvo da dam link, da boste vedeli za kaj se gre...
klik!

kot se vam verjetno zdi je problem v meniju. nikjer ne najdem opcije, da se ta meni nebi skril. Je pa iz fireworksa v java jeziku (pop-up meni)... gledal sem kodo, vendar je prevec zapleteno napisano, da bi kaj spreminjal...
no kaksen predlog glede tega? :\

potem se mam en problem, kr bo stran imela ogromno slik visokeih resolucij, me zanima kako naredim neko galerijo. zaj da vsako slikico pomanjsujem pa potem dam link do full-resolution slike ne pride v upostev, ker govorim od najmanj 50 slikah na enkrat, ki jih bom dajal na stran. Torej je to veliko dela. Rabil bi torej nek preprosti tool, kjer bi izbral naprimer vse slike in bi jim ta avtomatsko priredil majhne slikice te postavil linke do originalnih.

No in potem me se skrbi nekaj....
ko bi(ce bo) ta tool naredil neki html pa slikice pa vse potrebno, me skrrbi kako bi potem js to na svoji strani vstavil? stran je narjena kot vidite iz samih tabel. In sedaj a je mozno kao vgnezdit en html fajl v sredinsko celico oziroma tabelo?

upam da bo vsaj kdo vedel kaj kar bi resilo moje probleme..:))

hvala vnaprej!
ni-da-ni

Skrat ::

Z menijem je tezava, da si nekej definiral, da je cel meni roll over, torej ne samo tisto, kar ti pada iz glavnega menija, ampak tudi glavni del menija. Problem je naceloma tukaj:

 <area shape="rect" coords="-1,1,949,36" href="#" alt="" onMouseOut="MM_startTimeout();"  onMouseOver="MM_showMenu(window.mm_menu_0412174256_0,14,9,null,'menu');" > 


in sicer ko klices event onMouseOver... pomoje ni pretezko razumet, da se nekaj zgodi, ko gres z misko cez.

Kar pa se tice tabel... tabele lahko neskoncno gnezdis eno v drugo.

Pa se to, v Mozilli ti stran rahlo razpada ;(
Free software is a matter of liberty, not price.

Tody ::

Kar se pa tiče slik pa obstajajo tako imenovane galerija oz katalogi ki ti naredijo katalog na disku in ti oblikujejo html ti pa vso stvar samo še na ftp vržeš

Lith ::

poskusi zamenjat to vrstico (#62):

area shape="rect" coords="-1,1,949,36" href="#" alt="" onmouseout="window.status=''" onMouseOver="MM_showMenu(window.mm_menu_0412174256_0,14,9,null,'menu');" >

danielka84 ::

Lith
Sem zamenjal vrstico, vendar samo izklopi timeout timer, tak da se menu je skrije po x sekundah, ko pa kliknes bilokam, se pa skrije.

Tody
a si lahko malo bolj specificen pri teh galerijah oz. katalogih?:)
katera orodja si imel v mislih?

Skrat
kako mislis razpada?
ce mislis to, mam nastavljeno "vspace=3" torej je med celicami malo razmaka.



ps: tule se je source tega menija: mm_menu.js
ker oni html kao klice ta "mm_menu.js"

prosim, predlagajte ;)

kaj pa design strani(okolinokol)8-) kako se vam zdi?
ni-da-ni

Zgodovina sprememb…

Tody ::

kako ustvariti galerijo http://www.syntheticrealms.com/GalleryCreator/ Če vpišeš isto ime recimor v www.download.com boš dobu še N različic tega

marS ::

:D Poskusi tole:
Photo2Web Publisher, freeware.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

danielka84 ::

marS: tale je malo bolj skop program :) freeware pac:( drugace se pa da nekaj naredit.


Glede menija sem porihtal. http://www.likno.com
meniji kakega si zazelis 8-) popolnoma prilagodljivi..

no, hvala zaenkrat, ce se bom kaj rabil, se javim tukaj.

lp
ni-da-ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspele slike (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
33141444 (16567) Longinus
»

Slike vaših živali

Oddelek: Loža
183195 (2082) jype
»

emule web interface

Oddelek: Programska oprema
81010 (899) danielka84
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142132 (1811) pujsek_
»

Menu, kjer se ti pokaže vsebina ...

Oddelek: Izdelava spletišč
121042 (921) JOKER

Več podobnih tem